Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Ma bre oni mladi rođaci što su otišli u Hamburg da rade, ostavili ovde nameštaj koji su kupili dva meseca pre odlaska. Krevet za spavaću i tako to... Pa bi da šibni to gore. Ja sam skeptičan po pitanju isplativosti poduhvata, ali reko ajd da pitam...





...shit has hit the fan ....

Link to comment

Moze biti isplativo jedino ako nahvatas nekoga ko zna znanje u toj oblasti. Spediteri i regularne procedure, stop. Raspitajte se medju starijim gastarbajterima u Hamburgu. Ajtijevci, doktori i naucnici, stop.   

Link to comment
Moze biti isplativo jedino ako nahvatas nekoga ko zna znanje u toj oblasti. Spediteri i regularne procedure, stop. Raspitajte se medju starijim gastarbajterima u Hamburgu. Ajtijevci, doktori i naucnici, stop.   

Pa to im je bio i moj savet...
Još vučem sećanje od ujaka gastosa stare škole koji je dovukao regal iz Danske busom bez dinara carine "...jer mu se svideo"
Link to comment
On 01/12/2017 at 9:07 PM, I*m with the pilots said:

Berlinci i ostali koji se tako osecate,

sigurno postoji neki od onih besplatnih casopisa (i paralelno online stranica) koji sadrze program artsy fartsy desavanja po gradu, kao sto za FFM postoje Strandgut i Frizz? Znate li neka konkretna imena, pa da istrazim dalje? (Mislila sam da je ovaj Frizz regionalno podeljen te da postoji i berlinska varijanta, ali izgleda da pokriva samo Hesen)

Prvi rezultati pretrage su mi dali Zitty i Tip-Berlin, ali ne znam da li sam na dobrom putu? Ne interesuje me popis svih klubova, vec neki ~bolji pregled desavanja.

Bicu gore jedan vikend iduce godine pa da vidim da li ima neceg zanimljivog u to vreme, te da na vreme reagujem.

ja sam pre 10tak godina kupovala exBerliner da se obavestim o tome sta se desava, nije skup a ima i dosta zanimljivih tekstova. Ne znam da li je  i dalje dobar, pogledaj im sajt pa se odluci da li ti odgovara http://www.exberliner.com

Link to comment

treba mi stan u minhenu na 2 meseca, verovatno april/maj 2018, da li neko ima neku preporuku za sajt na kome mogu da nadjem tako nesto? stan bi trebalo da je u blizini leopoldparka ili makar da ima dobru saobracajnu vezu s doticnim.

Link to comment
3 minutes ago, BraveMargot said:

treba mi stan u minhenu na 2 meseca, verovatno april/maj 2018, da li neko ima neku preporuku za sajt na kome mogu da nadjem tako nesto? stan bi trebalo da je u blizini leopoldparka ili makar da ima dobru saobracajnu vezu s doticnim.

immobilienscout24.de

ali na tako kratko vreme, bolje idi na airbnb

Link to comment
3 minutes ago, teacher said:

immobilienscout24.de

ali na tako kratko vreme, bolje idi na airbnb

puno hvala!

 

reko, mozda ima neki lokalni nemacki sajt, airbnb sam vec gledala i nasla jedan fini stan, mislim i da je cena ok za minhen, ali hocu jos malo da pogledam za svaki slucaj.

 

Link to comment
4 minutes ago, BraveMargot said:

puno hvala!

 

reko, mozda ima neki lokalni nemacki sajt, airbnb sam vec gledala i nasla jedan fini stan, mislim i da je cena ok za minhen, ali hocu jos malo da pogledam za svaki slucaj.

 

ne verujem da ćeš naći jeftinije od airbnb u nemačkoj, štaviše.

Link to comment

http://www.wg-gesucht.de/ 

to ti je mnogo zgodnije od immobilien scouta, ima i stanova koji se izdaju na odredjeno vreme, sobe u tzv. wohngemeinschaftu i kojesta. cene su warm, tj. ukljucuju sve dodatne troskove, za razliku od immo-scouta.
ako treba pomoc oko nemackog, vici, mada koliko se secam ne treba :)

Link to comment

hvala svima na savetima!

prijavila sam se da me prime u grupu "srbi u minhenu", a vidim da ima i "srbi, bosanci i hrvati u minhenu", gde je jos vise clanova. ne znam samo kako to da nema grupe "crnogorci u minhenu" , trebalo bi je napraviti makar kao omaz djekni.

ovaj wg-gesucht deluje odlicno, meni treba ili prostrani jednosobni ili dvosobni stan sa balkonom i vidim da ih ima poprilican broj i tamo, jedino sto ne vidim da ima neki filter da se podesi da mi samo izlaze stanovi koji se izdaju na kraci period.

Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...