Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

6 minutes ago, Venom said:

Jel zna neko kakva je procedura produziti pasos u Srbiji koji jos nije istekao? Ustedeo bih cimanje do Berlina dva puta dok sam u BG-u, ali pise da mora da se donese pasos koji je istekao.

mora svakako da se donese pasoš... a zar nemaš neki konzulat bliže od ambasade?

Link to comment

Imam pasos, ali istice u decembru. Na sajtu mupa pise sta sve treba i izmedju ostalog stari pasos koji je istekao. Po tome sam zakljucio da mora prvo da istekne; zvao sam mup ali danas ne rade.

 

A Berlin je nadlezan za mene, ali mi je svejedno jer mislim da sam jednako udaljen od svih ostalih konzulata.

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Jel zna neko kakva je procedura produziti pasos u Srbiji koji jos nije istekao? Ustedeo bih cimanje do Berlina dva puta dok sam u BG-u, ali pise da mora da se donese pasos koji je istekao.

30 dana pre isteka možeš podneti zahtev za produženje, tj vađenje novog

Link to comment

Ja sam imao tu situaciju, izvadio sam novi pasos u Srbiji, iako mi je stari isticao za 6-7 meseci. Treba i stari pasos, naravno. Ono sto je bitno je da i dalje moram da nosim stari i prilikom svakog prelaska granice posto mi je nemacka licna/boravisna vezana za njega, a termin za vadjenje nove je tek za mesec dana.

Link to comment

Cekajte, ja imam tu situaciju sada. U julu mi istice stari pasos pa sam mislio da izvadim novi kad budem dolazio u aprilu na par nedelja. Nije valjda da moram cekati do jula da istekne stari? 

Link to comment

Ja sam pre dve nedelje izvadio nov pasos, a stari mi je isticao tek u oktobru. Napisao sam im izjavu na parcetu papira da treba da vadim vizu za neku zemlju koja trazi da pasos bude validan 6 meseci posle povratka i da putujem u maju.

Link to comment
Jel zna neko kakva je procedura produziti pasos u Srbiji koji jos nije istekao? Ustedeo bih cimanje do Berlina dva puta dok sam u BG-u, ali pise da mora da se donese pasos koji je istekao.
Čovek pored mene je doneo pasoš sav ispecatiran decijim pečatima i složio priču kako je ćerka uzela i poigrala se njime, te je to bio razlog da vadi nov pre vremena. Ni službenica mu nije baš verovala ali je prošao, ne znam kako bi mogli da ga odbiju. Eto ti ideje. :)

Kada god vadis novi pasoš pre 6 meseci pre isteka, moraš da imaš to napismeno na papiru. U moja oba slučaja je bilo isto (nisam znala da ću morati da pišem ista, jednom nije više bilo slobodnih strana a drugi put promena prezimena, pa nisam došla spremna), službenica mi je dala parče papira, koje je prethodno rukom otcepila, dok je na drugoj strani papira bilo nešto odštampano, i rekla da sklepam tu na licu mesta.
Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

Koliko si cekao za produzenje..? koliko su takse? :D

Predao u ponedeljak, u petak bilo gotovo. Imas na sajtu mupa dve takse, a zakazi termin online da ne bi cekao satima. U NBG i Zemunu nije bilo termina, pa sam isao na Cukaricu. Postoje dva saltera za predaju u istoj prostoriji, jedan kad zavrsi vice sledeci za one koji su dosli u 7 ujutru da cekaju, a drugi proziva imenom i prezimenom onog ko je zakazan za taj termin. Jedino je za podizanje jedinstven red, pa sam cekao oko sat vremena, ali sam dosao posle posla kad je najveca guzva. Kolega otisao na pauzi za rucak oko podne i zavrsio za 15 minuta.

Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

Čovek pored mene je doneo pasoš sav ispecatiran decijim pečatima i složio priču kako je ćerka uzela i poigrala se njime, te je to bio razlog da vadi nov pre vremena. Ni službenica mu nije baš verovala ali je prošao, ne znam kako bi mogli da ga odbiju. Eto ti ideje. :)

Kada god vadis novi pasoš pre 6 meseci pre isteka, moraš da imaš to napismeno na papiru. U moja oba slučaja je bilo isto (nisam znala da ću morati da pišem ista, jednom nije više bilo slobodnih strana a drugi put promena prezimena, pa nisam došla spremna), službenica mi je dala parče papira, koje je prethodno rukom otcepila, dok je na drugoj strani papira bilo nešto odštampano, i rekla da sklepam tu na licu mesta.

 

OK super. Dakle to nije nikakav formular nego da ispisem sam na papiru?

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 17.2.2019. at 7:34, Venom said:

 

OK super. Dakle to nije nikakav formular nego da ispisem sam na papiru?

 

Izvini, ne stizem cesto do foruma, a preko telefona mi promakne mnogo toga. Tako je, obicni papir je dovoljan. Nadam se da si uspeo da dobijes novi pasos?

Link to comment

Nisam, zvao sam ih pa su mi rekli isto to za 6 meseci, pa da dodjem oko dve nedelje pre tog roka i napisem molbu. Zakazao sam za sredinu marta, valjda ce biti ok. Navodno traje 7-10 dana.

Link to comment
  • 2 months later...

Dve izlozbe u Frankfurtu i jedna u Bad Homburgu, ako je ko u blizini:

 

1) Do 26. maja u Schirnu, bizarni svetovi svedskog dua Djurberg i Berg - animacije i skulpture (Djurberg) sa hipnotisucom muzikom (Berg). Alternativni spot za Karmacoma.

https://www.schirn.de/ausstellungen/2019/djurberg_berg/

 

t0RcfpYtvTGfpEVq5eZmItyGpElb8GL6niPpVMHi

 

 

2) MMK (2) Tower, izlozba o institucionalnom rasizmu u Nemackoj, do nekog jula. Dosta radova se vrti oko slucaja sa NSU, a izlozbu otvara kratki film Zelimira Zilnika. Poslednje subote u mesecu je dz ulaz, ima vodjenih tura, ali su u ovom slucaju, i pored ljupke kustoskinje, ne toliko potrebne, jer je sve veoma komunikativno i shvatljivo. Vecina radova su kratki filmovi, a postoji i propratna knjizica kao vodilja.

https://www.mmk.art/de/whats-on/weil-ich-nun-mal-hier-lebe/

 

Jedan od upecatljivijih filmova je bio ~ "Kako zamisljate neonaciste/rasiste/..?". Zena pita prolaznike na ulici, i vecina njih odgovara da ih zamisljaju odredjenog izlgeda, u besnim ili raspadnutim kolima, na motorima..A onda ih ona pita "a na biciklu?" - na sta svi odmahnu glavom. Uhvatih i sebe kako mi je tesko da zamislim nekog takvog na biciklu, valjda nam svima bajs ima neku pozitivnu konotaciju. Aludira na prvi ili jedan od prvih napada iz citave te afere, kada su spazeni neki momci na biciklima blizu mesta dogadjaja, a neonacisti jel'te ne voze bicikle.

 

3) (Bad Homburg) Sinclair Haus: Chiharu Shiota. Skulpture, instalacije, fotografski radovi, kotrljanje po zemlji...sve.

https://www.museumsinclairhaus.de/ausstellungen/aktuell/

 

YcIRlLeOI3NxzgRhJIOu6Gffn2CMolL1V5vs1-03

 

42bBPMUMAqUiQkMxqSC0kxEiNKo9weJl77AO8_aC

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...