Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

[mention=1679]barrcode[/mention]
Sumnjam da ce ti dokaz o vakcinaciji iz Srbije uneti fizicki u Impfpass. Ja sam izvadila list vakcina koje sam primila od rodjenja i odnela to lekaru, cim sam se preselila u Nemacku. On mi je rekao da to ne mogu naknadno da upisu u Impfpass vec samo dalje one koje cu primati u Nemackoj (i valjda EU), nego da uvek nosim i taj papir, ili ga priheftam uz ovu knjizicu. Ja to naravno ne radim, nego ako bas zatreba negde ponesem ili posaljem mejlom doticnom doktoru (npr. prilikom promene ginekologa, nova doktorka je trazila da joj posaljem da bi imala ceo uvid).
 
 

Sumnjam i ja da će mi priznati vakcinaciju, ali sam ipak iskoristio priliku i vakcinisao se u Beogradu.
Link to comment
11 hours ago, barrcode said:


Sumnjam i ja da će mi priznati vakcinaciju, ali sam ipak iskoristio priliku i vakcinisao se u Beogradu.

 

Ne mislim da ti nece priznati vakcinu, vec da je prosto nece uneti u pasos. Ali ko zna - u svakom slucaju vidi sa lekarem opste prakse?

Link to comment

Nema to veze sa Sputnjikom. Nisu ni meni hteli nijednu vakcinu primljenu u Srbiji da unesu u austrijski Impfpass. Standardne vakcine koje se primaju i Austriji.

 

Za korona vakcine mi je teško da zamislim da će da prave problem, prosto im se ne isplati zbog turizma i biznisa. Ućiće i Sputnjik i Sinofarm u korona pasoš, ubeđen sam. Jedino ako se desi neki neočekivani veleobrt pa se ispostave kao mnogo neefikasnije od ostalih. 

Link to comment

Znaju i da postoji (opravdana) opasnost da će se potvrde o vakcinisanju falsifikovati. Vasa Stajić im donese potvrdu a vakcinisan Sava Vasić iz Vase Stajića 14. Idi vidi...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Nema veze koja je vacina, bitno je da je sertifikovana u EU ili odobrena od WHO-a. Za vise vakcina se ceka odobrenje. Rusi podneli pre par dana. Cekamo. Koliko ja znam Kinezi jos uvek nisu ni pitali da ih bilo ko verifikuje. Vakcina ko vakcina. Moje dete primilo sve vakcine u Meksiku, kod privatnog lekara, ubacio doktor koja je i serijski broj, srpski dom zdravlja priznao, nemacki gesundheit priznao. Sve ok.

Link to comment
  • 1 month later...
7 minutes ago, burekdzija said:

Definise Berlin sve dok covek ne poraste i izadje iz Berghaina i suoci se sa vrticima, skolama, gradskim prevozom, saobracajem, da i jebemim aerodromom za koji jos niko nije u zatvoru, pa onda uplivi na trziste nekretnina, a da, pravimo i novi i jos stariji dvorac u sred grada, i resavamo akutni problem gender neutral klozeta po gradu, na dokument u bürgeramtu se ceka po pola godine (ako imas srece)... i evo otiso pritisak u kurac. 

kao Easyjet turista ili student: da, super je gradska politika. 

 

Zaprepasten onim sto citam o Berlinu.

 

Evo da iskoristim priliku...za nas, potencijalne imigrante..topla preporuka je manje mesto, do 50-100 tisuca zitelja ? 

 

Ili neko seoce u blizini istih ?

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

Zaprepasten onim sto citam o Berlinu.

 

Evo da iskoristim priliku...za nas, potencijalne imigrante..topla preporuka je manje mesto, do 50-100 tisuca zitelja ? 

 

Ili neko seoce u blizini istih ?

 

minhen.

blizu si kuci, blizu su moru, blizu si planinama.

malo zeznuto naci stan na pocetku, a stanovanje je najskuplje u nemackoj, ali su i minhenske plate po pravilu bolje nego u ostatku zemlju. tako da...

  • +1 1
Link to comment

Pa zavisi koji su ti prioriteti, šta tačno želiš i kakvu vrstu života vodiš i nameravaš da vodiš. Meni je do pre 5-6 godina bilo super da živim u centru Kelna (oko milion stanovnika), da sve mogu peške, da mogu da se lako vratim kući kad zaglavim do 3 noću na nekim koncertima (što je bilo neizbežno jer ih je moja firma organizovala) i sl. E onda smo malo (tj. malo više) prestali da organizujemo takve stvari, a i malo se postalo inertnije i izbirljivije. Te smo ukapirali da nam je lepše (i dosta jeftinije) u manjem mestu i eto nas u Leverkusenu... Nešto preko 160 hiljada stanovnika, voz mi ide do Kelna 15 minuta, do Diseldorfa 25, kolima i jedno i drugo pola sata. Sve moguće birokratske stvari se rešavaju praktično odmah, totalno je fazon "šta treba, komšija, tu smo da pomognemo?"
Ne znam, recimo da bih u nekom traženju ravnoteže najpre gađao gradove od 100 do 250 hiljada, ali da su dobro povezani sa većim. Ovde u NRW-u je to lagano, ovde su ti svi gradovi praktično spojeni, tolika je gustina naseljenosti. Opet, ako nameravate često za Srbiju, to isto menja dosta, kao i način na koji nameravate da putujete. Nije nikako isto ići kolima sa severa Nemačke i iz Bavarske. Tu bi mi recimo neki Augsburg pao na pamet ili neko od malih mesta spojenih sa Minhenom, mada i tu je ludilo od cena.
 

Link to comment

Augsburg..Ulm..Nirnberg..to su bila mesta odakle su stigle neke opcije za posao. 

 

No to je sad korona sve oterala u materinu.

 

Meni zaista ne treba veliki grad. Nesto malo, scucureno, tiho.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...