Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

On 21.5.2018. at 12:06, burekdzija said:

Sjajno: policija hvata na aerodromu roditelje koji vode decu na odmor dok traje skola (par dana pre raspusta).

 

https://www.tagesspiegel.de/weltspiegel/bayern-polizei-schnappt-schulschwaenzer-am-flughafen/22586100.html

 

Sto me podseti na anegdotu s Kopa: brat od drugara prijavi dete da je bolesno i ode na skijanje. Na Kopu sretnu razrednu. Koja je naravno na bolovanju. What happens in Vegas...

 

i to je veoma ozbiljna stvar. dobiti dozvolu od skole za petak pred duze raspuste je povelika lutrija. moj buraz se zenio 24. marta, a 23. marta zadnji dan skole pred uskrsnji raspust. ja napisem zahtev za pustanje dan ranije, ali sipak. obrazlozenje da se lagano stigne do srbije i kad se krene petak posle skole. onda sam morao da pricam sa direktorom da mu objasnim da ce biti guzva, da svadbeni cirkus u srbiji pocinje dan ranije, umor, tezak put, blablabla...i nekako su popustili na kraju. u gimnaziji gde je moja cerka je pravilo da pustanje iz skole odobrava razredni staresina, osim ako se radi o petku pred raspust kad ide direktno direktoru na odluku.

 

neki roditelji pokusavaju da ustede time jer su paketi za odmor dosta jeftiniji ako pocetak putovanja nije kad je raspust, i to do 30-40%. neki bi da izbegnu guzve na putevima sto je takodje razumljivo. ali, tvrd je bavarac pa ne da :D

Link to comment
u NRW-u (u Essen-u pogodovu) zabodeš ašov u zemlju i velika je verovatnoća da ćeš opaliti o jednu od beskonačno mnogo zaostalih i neeskplodiranih bombi iz ww2.
pronađena pri rekonstrukciji sajma američka 500kg bomba i morali smo 6 sati da čekamo da je deaktiviraju, pa da se vratimo kući.
 
 
Ima toga i u okolini FFM dosta.

Prošle godine negde početkom septembra ili krajem avgusta je pronađena bomba u jednom delu grada, 30K ljudi je bilo evakuisano. Tad smo bili u Srbiji i za to sam saznala preko mejla kojim je jedan od muzeja (čini mi se Filmski institut) poslao poziv ljudima da dodju i nadju prostor za odmor i noćenje.

Pre nekoliko godina su na nekom od silnih gradilišta nedaleko od aerodroma na A3 u smeru ka Vircburgu našli veliku bombu, autoput je bio ne znam koliko dugo zatvoren. Kako se tu stalno nešto kopa, nece me začuditi sledeća vest koja bude u tom fazonu.
Link to comment

Inzwischen in Berlin...

 

jutros vozim na posao, vec skoro 30 stepeni, ispred mene motorista u koznoj jakni, koznim pantalonama i... carapama i sandalama :ziga:

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 months later...
1 hour ago, Host said:

RIP :(

 

Jedno popodne. U centru sam oko 3, a domacini su na poslu do uvece.

 

Mislio sam da odem do Pinakoteke, ali petkom radi samo do 6 pa nisam siguran da cu imati vremena da obidjem kako treba. Jel ima smisla uci u Neue ili Moderne, a da Matorku ostavim za vikend?

 

Jbg, daj preporuku za neku pivnicu, gostionu. Najbolje ako moze da se sedi napolju. 

 

Kakvo je vreme uvece, da ponesem jaknu?

sve tri pinakoteke su velike. tako da ti je 2-3 sata malo. mozda bolje da se muvas oko marienplatza, odeonsplatza, karlsplatz...ili da odes, ako je vreme lose, u residenzmuseum na Odeonsplatzu. mada i za njega treba 2 sata. meni je cool muzej 5 kontinenata (Museum Fünf Kontinente)

pivnica imas gomilu. najpoznatija je hofbräuhaus, ali je suvise turisticka i prevelika guzva za moj ukus. moja bi ti preporuka bila da ides u hofbräukeller na wienerplatzu (tramvaj 19 do Max-Webber-Platz pa malo pesaka). to je mladji brat od hofbräuhaus, ali nije pun turista, a ambijent je tipican bavarski. voznja tramvajem 19 je svakako super jer ima sta da se vidi duz maximilianstrasse. 

napolju se moze svuda sedeti, ali za vikend zahladjuje do 14-15 stepeni, pa moze biti hladno. jakna ti svakako treba za uvece

 

image.thumb.png.e1587386fdfae791b9d0dac2fa6eeb11.png

Edited by Ros
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ukrali ideju od Beograda: i Frankfurt bi zicaru :D

 

Mit Seilbahnen über den Stau

FRANKFURT - Jetzt wollen alle eine Seilbahn haben: der Rhein-Main-Verkehrsverbund, die Stadt Frankfurt, der Hochtaunuskreis und natürlich Thomas Horn, der die ganze Sache ins Rollen brachte. Horn (CDU) ist Direktor des Regionalverbands Frankfurt/Rhein-Main und hat die Idee - wie berichtet - im vergangenen Sommer gemeinsam mit dem Ersten Beigeordneten Rouven Kötter (SPD) lanciert.

Link to comment

Jel zna neko kakva je procedura produziti pasos u Srbiji koji jos nije istekao? Ustedeo bih cimanje do Berlina dva puta dok sam u BG-u, ali pise da mora da se donese pasos koji je istekao.

Edited by Venom
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...