Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Forsa je izbacila rezultate istraživanja javnog mnjenja, po prvi put su zeleni najjača stranka.

 

Na pitanje "da su u nedelju savezni izbori, za koga bi ste glasali?"

image.png.25abbe632b509b39e27908e6fc7f8a49.png

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ima li sta zanimljivo na potezu Bon - Keln a da je van samih gradova? Idemo da posetimo prijatelje u Bonu koji nemaju decu i ne znaju mnogo o njima novoj okolini, a mi bismo se radovali nekom jezeru ili nemam pojma ni ja cemu, a da mozemo malo sa detetom pride. Vikend bi trebalo da bude lep i topao pa ne bismo zurili odmah nazad.

 

//Znam za onaj Svet fantazije, ali nismo za to

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 14.7.2020. at 14:27, I*m with the pilots said:

Ima li sta zanimljivo na potezu Bon - Keln a da je van samih gradova? Idemo da posetimo prijatelje u Bonu koji nemaju decu i ne znaju mnogo o njima novoj okolini, a mi bismo se radovali nekom jezeru ili nemam pojma ni ja cemu, a da mozemo malo sa detetom pride. Vikend bi trebalo da bude lep i topao pa ne bismo zurili odmah nazad.

 

//Znam za onaj Svet fantazije, ali nismo za to

 

Tople preporuke za Otto Maigler See :)

https://www.google.com/maps/place/Strandbad+Otto-Maigler-See/@50.8277564,6.9519969,12.5z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x47bf259169ab2fe5:0x42760fc4a2a77f0!2zS8O2bG4!3b1!8m2!3d50.937531!4d6.9602786!3m4!1s0x47bf3cbc2f781a4d:0xd90d5385b95a90e2!8m2!3d50.8815527!4d6.839295

 

Dosta bliže je Kelnu, dok sam živeo tamo bilo mi je uvek lepo tamo. Doduše to je bilo pre 8 godina, ne verujem da se puno toga promenilo.

 

Link to comment
On 29.7.2020. at 8:41, Boycie said:

 

Tople preporuke za Otto Maigler See :)

https://www.google.com/maps/place/Strandbad+Otto-Maigler-See/@50.8277564,6.9519969,12.5z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x47bf259169ab2fe5:0x42760fc4a2a77f0!2zS8O2bG4!3b1!8m2!3d50.937531!4d6.9602786!3m4!1s0x47bf3cbc2f781a4d:0xd90d5385b95a90e2!8m2!3d50.8815527!4d6.839295

 

Dosta bliže je Kelnu, dok sam živeo tamo bilo mi je uvek lepo tamo. Doduše to je bilo pre 8 godina, ne verujem da se puno toga promenilo.

 

 

Kasnis, ali - upravo smo se tamo kupali i prehladili jednog od popodneva. :) Jeste lepo, i dosta vece nego sto sam zamisljala. Rekose nam u hotelu za jos jedno lepo jezero u blizini koje je i celo dz, ali nismo stigli na njega.

 

Lepo je otici i u Getrudenhof u istom mestu, ima raznih domacih zivotinja i bikova sa rogovima koji oduzimaju dah, ali i po koje lame, alpake. Napravljeno je tako da imas po koji ogradjeni prostor sa nekom od zivotinja, pa onda igraliste za decu, i nesto za jesti i popiti, i prodajni deo sa cvecem i raznim glupostima za baste. Tokom redovnog stanja je ulaz besplatan (pa to naplate kroz cene svega jer ne smes uneti nista od hrane i pica, cak ni za dete (?!)) a sada su kao zbog korone i organizacije uveli ulaznicu od 4.5 evra, samo da bi na papiru bilo da nesto po tom pitanju rade, jer naravno, tamo gde su zivotinje i gde se hrane nema sanse da ljudi drze odstojanje.

 

Ono sta nam se najvise svidelo je Venusberg kod Bona, gore je Waldau, nesto poput nacionalnog parka, ima ogromno fantasticno igraliste za sve uzraste i mnogo peska, centar za posetioce sa toaletima, mali bistro gde prave palacinke, vafle, i jelene i divlje svinje, koje mozes i da hranis :) I lepe staze kroz sumu za setnju, a inace se iz centra Bona stigne za nekih sat i po pesice, postoji i redovna autobuska linija. Ovaj mali se toliko lepo igrao na igralistu, da smo pustili muza da se komira na sat vremena u hladu :D

 

Takodje je lepo prosetati pored Rajne u Bonu na Rajnau sa one druge strane, gde ima isto tako lepo igraliste sa piratskim brodom, cak i organizovan parking pored. Spustili smo se dole bas na obalu i zabavljali se dobrih sat vremena sa kamencicima i vadjenjem nase fokice iz vode. Super setaliste pored, dosta biciklista, ima nekih lepih drvoreda.

 

Super smo vikend proveli u tom delu :)

 

Vikend5.JPG

 

 

Spoiler

Vikend1.JPG

 

Vikend2.JPG

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

1) Da li je bio neko u Libeku i okolini? Pored ovog novog Hanzinog muzeja koji mi stoji na listi vec nekoliko godina, od kako sam videla zgradu u okviru izlozbe ~"najbolje gradjevine te godine", sta je jos obavezno videti a da je "unutra"? Cunjanje po gradu se podrazumeva. Imacemo auto pa mozemo i negde okolo da svrljamo, mada ostajemo samo tri dana.

 

2) Da li neko zna kako se moze odraditi pregled kod lekara ovde a sa srpskim drzavnim osiguranjem? Hocu da vakcinisem mamu protiv gripa ovde posto se nece jos vracati za Srbiju i zvala sam lekara da zakazem, i kada sam pitala koliko kosta, on mi rece da bi trebalo da moze sve to sa srpskom stranom da se odradi. (Inace je vakcina 23 evra, rekoh ja odmah da nije problem da se plati posto sam to vec i ocekivala) Potrebna mi je ili kartica od osiguranja ili nesto opipljivo, samo ne znamo sta. A mama naravno nije ponela svoju zdravstvenu knjizicu iz Srbije, moze da vidi da joj neko od prijatelja nesto izvadi, ako je potvrda u pitanju.

 

Inace mi je rekao doktor da nas dvoje ne mozemo tek tako da se vakcinisemo protiv gripa u slucaju da hocemo (pitali smo ga da li ima smisla to raditi), jer nemaju dovoljno. Samo stariji, rizicne grupe a cak i za trudnice treba uput od ginekologa. To mi je novitet, nije bilo tako pre neku godinu, a pogotovo kada sam bila trudna je sam doktor preporucio muzu da se i on vakcinise, nista mi/nam nije trebalo od ginekologa.

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

2) Da li neko zna kako se moze odraditi pregled kod lekara ovde a sa srpskim drzavnim osiguranjem? Hocu da vakcinisem mamu protiv gripa ovde posto se nece jos vracati za Srbiju i zvala sam lekara da zakazem, i kada sam pitala koliko kosta, on mi rece da bi trebalo da moze sve to sa srpskom stranom da se odradi. (Inace je vakcina 23 evra, rekoh ja odmah da nije problem da se plati posto sam to vec i ocekivala) Potrebna mi je ili kartica od osiguranja ili nesto opipljivo, samo ne znamo sta. A mama naravno nije ponela svoju zdravstvenu knjizicu iz Srbije, moze da vidi da joj neko od prijatelja nesto izvadi, ako je potvrda u pitanju.

 

Inace mi je rekao doktor da nas dvoje ne mozemo tek tako da se vakcinisemo protiv gripa u slucaju da hocemo (pitali smo ga da li ima smisla to raditi), jer nemaju dovoljno. Samo stariji, rizicne grupe a cak i za trudnice treba uput od ginekologa. To mi je novitet, nije bilo tako pre neku godinu, a pogotovo kada sam bila trudna je sam doktor preporucio muzu da se i on vakcinise, nista mi/nam nije trebalo od ginekologa.

 

Srbija sa Nemačkom ima zaključen sporazum o zdravstvenoj zaštiti za vreme privremenog boravka u inostranstvu, ali je potvrdu potrebno pribaviti pre polaska na put. U izuzetnim slučajevima je moguće potvrdu naknadno zatražiti ili refundirati novac po povratku u Srbiju, ali mislim da to važi samo za hitnu medicinsku pomoć u šta vakcinacija ne spada.

 

U svakom slučaju ćete morati platiti vakcinu, jer je trenutno dostupna samo rizičnim grupama.

 

Ja sam se već cepio kostenlos, jer sam zdravstveni radnik. Moja supruga pak nije mogla jer ne radi trenutno, iako imamo situaciju da živimo i dalje u objektu poslodavca (u gostinskom apartmanu pri domu za stare), te i supruga svakodnevno sreće Bewohnere.

 

Link to comment
22 minutes ago, Kreuz said:

 

Srbija sa Nemačkom ima zaključen sporazum o zdravstvenoj zaštiti za vreme privremenog boravka u inostranstvu, ali je potvrdu potrebno pribaviti pre polaska na put. U izuzetnim slučajevima je moguće potvrdu naknadno zatražiti ili refundirati novac po povratku u Srbiju, ali mislim da to važi samo za hitnu medicinsku pomoć u šta vakcinacija ne spada.

 

U svakom slučaju ćete morati platiti vakcinu, jer je trenutno dostupna samo rizičnim grupama.

 

Ja sam se već cepio kostenlos, jer sam zdravstveni radnik. Moja supruga pak nije mogla jer ne radi trenutno, iako imamo situaciju da živimo i dalje u objektu poslodavca (u gostinskom apartmanu pri domu za stare), te i supruga svakodnevno sreće Bewohnere.

 

 

Hvala, nasla sam sve o tom sporazumu na sajtu:

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/zdravstvena-zastita?lang=lat

 

Kasno sam se setila ovoga, dakle sad ne moze nista da se uradi posto je trebalo da odradi i pregled kod nasih lekara pre dolaska.

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

Inace mi je rekao doktor da nas dvoje ne mozemo tek tako da se vakcinisemo protiv gripa u slucaju da hocemo (pitali smo ga da li ima smisla to raditi), jer nemaju dovoljno.

 

Ovo je samo privremeno, dok ne vakcinišu rizične, posle će moći svuda, čak i apotekarima daju pravo da vakcinišu protiv gripa. I naravno da ima smisla, vakcinišite se obavezno!

Link to comment
  • 4 months later...

ajde ovde da pitam za iskustvo/mišljenje:

 

da li je neko od vas išao u Srbiju na vakcinaciju?

ako da, kako procenjujete šanse da se dokaz o vakcinaciji u Srbiji učini legalnim u Nemačkoj, tj ubaci u Impfpass?

Opcija mi je da se eventualno i u Nemačkoj naknadno ponovo vakcinišem (a to će biti u julu, avgustu odnosno KO ZNA KADA...). Tu doduše ne znam kako ide sa mešanjem vakcina, odnosno  uticaj mešanja na antitela.

Link to comment

@barrcode

Sumnjam da ce ti dokaz o vakcinaciji iz Srbije uneti fizicki u Impfpass. Ja sam izvadila list vakcina koje sam primila od rodjenja i odnela to lekaru, cim sam se preselila u Nemacku. On mi je rekao da to ne mogu naknadno da upisu u Impfpass vec samo dalje one koje cu primati u Nemackoj (i valjda EU), nego da uvek nosim i taj papir, ili ga priheftam uz ovu knjizicu. Ja to naravno ne radim, nego ako bas zatreba negde ponesem ili posaljem mejlom doticnom doktoru (npr. prilikom promene ginekologa, nova doktorka je trazila da joj posaljem da bi imala ceo uvid).

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...