Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

te share firme na principu regiona po gradu. ne mozes bas da ostavis kola gde hoces. mora da bude isti gradski region.

 

raspitaj se po netu za parking mogucnosti u BB. ima nekoliko portala gde mozes da uporedjujes cene. ja sam prosle godine na 10km od MUC ostavio auto 18 dana za 65€

Link to comment

te share firme na principu regiona po gradu. ne mozes bas da ostavis kola gde hoces. mora da bude isti gradski region.

 

raspitaj se po netu za parking mogucnosti u BB. ima nekoliko portala gde mozes da uporedjujes cene. ja sam prosle godine na 10km od MUC ostavio auto 18 dana za 65€

Da, to takodje, ne mozes da uzmes u Frankfurtu i ostavis u Dizeldorfu, npr.

 

Nasli smo brojne mogucnosti za "u blizini BB" ali su svi koje smo kontaktirali prebukirani, mnogi imaju mesta od septembra a nama treba za iducu nedelju. Ima jedna firma koja radi kao "last minute" ali to mi je maaalko sumnjivo, jer im ostavis kljuceve i kola na aerodromu a sta posle oni rade sa tim - mozda isto ostave na P+R :D - ne znas bas..

Link to comment

Da, to takodje, ne mozes da uzmes u Frankfurtu i ostavis u Dizeldorfu, npr.

 

Nasli smo brojne mogucnosti za "u blizini BB" ali su svi koje smo kontaktirali prebukirani, mnogi imaju mesta od septembra a nama treba za iducu nedelju. Ima jedna firma koja radi kao "last minute" ali to mi je maaalko sumnjivo, jer im ostavis kljuceve i kola na aerodromu a sta posle oni rade sa tim - mozda isto ostave na P+R :D - ne znas bas..

 

dann bahn :)

Link to comment

Potreban ti je apostil i vrlo verovatno da ces morati i njega da prevedes (ovaj deo zavisi od sluzbenika i opstine kako izgleda ali racunaj da ces i to prevesti). Ali to sto je medjunarodno i to sto su i Srbija i Nemacka u tome - nikom nista bez apostile.

Ja sam sad frisko imala posla sa tim, doduse sa medjunarodnim izvodom iz knjige rodjenih, ali ista ti je stvar.

 

Ako si u Nemackoj, najbolje pozovi svoju opstinu i pitaj, cuces isti odgovor.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Nemci su generalno u fazonu "Sve je to lepo sto je to kao nudge nudge wink wink medjunarodno, ali mi ne znamo koji je tamo cinovnik (citalj nepismeni seljak u Srbiji) izdao to". To ti je misljenje visoko obrazovanog coveka (kakva cuh i u npr. u novodobijenoj porodici) i odgovor jos i na situaciju gde sam imala dokument da nisam vencana, preveden, apostile takodje preveden (i to kako su rekli, preveden u Nemackoj a ne u tamo nekoj Srbiji), i onda to opet nije dovoljno jer jbga nije bas formulisano onako kako bi oni hteli, pa su to slali na proveru ne znam kom sudu sto sam platila jos 100 evra da bi onda rekli "sad mozemo da budemo sigurni da baaaaas nisi vencana".

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Pa sve zavisi na koga naletiš, a i koliko si sam drčan. Ja na prvi znak tako nečega kažem da ne znaju svoj posao i tražim da mi zovu nekoga ko zna ili šefa... Doduše, ja sam ovde došao sa EU pasošem.

Link to comment

Pa sve zavisi na koga naletiš, a i koliko si sam drčan. Ja na prvi znak tako nečega kažem da ne znaju svoj posao i tražim da mi zovu nekoga ko zna ili šefa... Doduše, ja sam ovde došao sa EU pasošem.

 

To je u startu velika razlika. Takodje se ne moze sve resiti drskoscu (niti bi trebalo)

 

 

Samo da pripazi, inace moze da bude kurate srece, posto videh da je pruga izmedju BB i ne znam gde blokirana do kraja avgusta.  

Videli smo i to :D stoji crvenim slovima cim se ode na sajt. A i cene odbijaju, isplati se platiti i najskuplji parking na aerodromu u tom slucaju.

 

Nesto cemo vec resiti, imamo n, od kojih ni jedna nije super, ali ipak n mogucnosti.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ako odbiju da ti prime medjunarodni izvod izdat po konvenciji koju je njihova zemlja ratifikovala, treba biti drzak jer ne rade svoj posao ne znaju ga isto kao sto bi. Io drzak prema mici šalteruši u fondu pio

Link to comment

Za odredjena dokumenta, poput tog o kom sam pricala, prosto ne vredi kada su im propisi takvi, ne znam sta bi tu drskost mogla da uradi.

 

Procitala sam sta pise na tom linku, pa ni tu onda bas ne pise da nije potreban apostile:

 

 

Legalizacija javnih isprava nije potrebna, kao ni potvrda Apostille:

a) Kada između Srbije i države, u kojoj će se upotrebiti javna isprava, postoji potvrđen međunarodni ugovor o oslobađanju određenih javnih isprava od bilo kakve legalizacije.
Spisak država sa kojima Srbija ima potvrđene bilateralne ugovore o međusobnom oslobađanju javnih isprava od legalizacije možete videti ovde.

Na tom spisku nema Nemacke.

 

Da su Mocini klijenti vec u Nemackoj i da mogu lako da probaju, budu drski i uspeju, ili ne uspeju pa caskom nabace apostile, onda sto da ne, neka probaju. Ali novo vracanje u Srbiju moze da ih kosta mnogo vise nego jedan apostile.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...