Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

tako jednom biil na ručku Nemac, Mađar, Bosanac i ja (ovo ko neki vic) i onda Nemac u nekom trenutku počne da kuka o "velikim problemima", onda mu Mađar objasni neke stvari, onda ja malo ispričam o 90tim (to je inače bilo negde oko 2005.), a onda Bosanac nastavi sa malo priča o ratu

 

 

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Vratio se sutradan uveče i još je bio haj do sutra popodne. I pojeo bogaoca kad je došao, a rekao nam da su njih petorica, kad ih je prošla mučnina, pojeli kod tog druga... pa, sve što su našli. :D

  • Haha 1
Link to comment

Ja sam trosio 450-500e mesecno na hranu za sebe dok sam radio par meseci tamo, onako pristojno se hranio sa sve nepotrebnim slatkisima, bez njih realno 350-400.

 

Za to isto ili slicno (samo losijeg kvaliteta) mi u Srbiji treba 600 i u varijanti bez slatkisa 500.

Link to comment
On 5.5.2023. at 11:02, Amelija said:

tako jednom biil na ručku Nemac, Mađar, Bosanac i ja (ovo ko neki vic) i onda Nemac u nekom trenutku počne da kuka o "velikim problemima", onda mu Mađar objasni neke stvari, onda ja malo ispričam o 90tim (to je inače bilo negde oko 2005.), a onda Bosanac nastavi sa malo priča o ratu

 

 

 

 

astonishing tales of george costanca. :D

Link to comment

Nemacka je jos uvek dosta jeftinija od Austrije. Iz Salcburga se ide  godinama u DE u vece kupovine.

Najveca razlika je u proizvodima za higijenu i kucnu hemiju.

 

Link to comment
10 hours ago, bags said:

Nemacka je jos uvek dosta jeftinija od Austrije. Iz Salcburga se ide  godinama u DE u vece kupovine.

Najveca razlika je u proizvodima za higijenu i kucnu hemiju.

 

da,a,cak kazu da su i vece plate,jedno 10% u De.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Da li je neko od vas uzimao ovu "Deutschland" kartu za voz? Nesto me jako zbunjuje.

Elem, 9. maja resim da uzmem tu kartu za maj, i tokom kupovine preko RMV-a vidim da moram da idem kroz Abo - ne mogu tek tako da kupim jednu kartu, nego moram da se prijavim za Abo. To nije jedina nelogicnost do sad u svetu vozova, pa me vise nista nije iznenadilo. Medjutim tokom kupovine kaze da se pretplata za iduci mesec mora otkazati do 10. u mesecu, sta nisam uradila odmah buduci da sam zurila na voz i sutradan sam potpuno zaboravila na tu navodnu pretplatu. Dobro, mislim se, planiram vise puta do Frankfurta i nesto voznje po Berlinu, isplatice se to i za juni pa nije strasno. Odem da otkazem pretplatu, dobijem mejl ili obavestenje u RMV aplikaciji da mi je sad pretplata vazeca do kraja juna, i pomislim da je sa tim sve zavrseno, posto je nacin placanja samo preko banke i stoji mi to tako u profilu. Medjutim, dodje 1.6. i ja sve mislim dobicu sad neki info o karti na mejl ili u aplikaciji, kad - nista. Nigde nista. Gledam racun u banci - ni tamo nema skinutih 49 evra. I sad mi nije jasno - na sta sam se ja to pretplatila i vazi mi do kraja juna, ako nemam kartu? Ili je imam, ali je ona...negde..? :mellow:

 

Dodato: evo iskopah mejlove.

Prvi, kada sam uzela kartu:

  • Ausgabe als Abonnement
    Ihr Deutschlandticket wird als Monatsticket im Abonnement ausgegeben und verlängert sich automatisch um einen weiteren Monat. Den Fahrpreis in Höhe von zurzeit 49 Euro werden wir monatlich von Ihrem bei meinRMV hinterlegten Zahlungsmittel abbuchen. Bei Änderung des Fahrpreises werden wir den Abbuchungsbetrag ab dem Änderungstermin anpassen. Umtausch, Erstattung und Stornierung sind ausgeschlossen.
  • Kündigung des Deutschlandtickets
    Sie können Ihr Abonnement bis zum 10. eines Monats mit Wirkung zum jeweiligen Monatsende in RMVgo im Bereich Meine Tickets in der Detailansicht Ihres Deutschlandtickets kündigen.

     

Drugi, kada sam otkazala pretplatu:
Wir bestätigen Ihnen die Kündigung Ihres Deutschlandtickets zum 30.06.2023 und bedanken uns für Ihr Vertrauen.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Razgovarala sa korisnickom sluzbom u RMV, kaze covek da "imaju tehnickih smetnji" i da ce za kontrolore biti dovoljno da pokazem mejl u kome stoji da imam pretplatu do 30.6.  Sjajno :isuse: Popunih i formular na sajtu na njegov predlog, videcemo hoce li i kad stici neki odgovor.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Tri apoteke obisla, ubola bingo sa poslednjim antibiotikom u prahu koji su imali, ovaj mali samo sto mi se nije srusio tokom potrage a sve kao da ne idemo kuci praznih ruku jer treba da pocne sa njim odmah.  Iberogast ubola u drugoj, sad je izgleda problem i sa njim?! Pre mesec dana drugarica dobila prepisan penicilin, apotekarka odmah "a i svasta sa Vasim doktorem, pa zna da ovog nema od pre Nove godine", na kraju je dobila i uspela naci neku zamenu, koja se sastoji od svega tri tablete, tako sto je apotekarka okrenula drugu apoteku pa su joj ovi rekli u kojoj apoteci u susednom mestu ima. I S U S E.

Rece mi apotekarka da kad smuckam ovaj ab moze da stoji 14 dana u frizideru i da kad zavrsimo, ne bacimo ostatak. Kapiram da ponudim u roditeljskoj grupi naseg mesta kad je vec ovakvo stanje...

 

Nisam htela da zadrzavam pedijatra, ali zasto se u Nemackoj inace ne daju injekcije deci kada treba da dobiju penicilin, zna li neko? Da li im je teze da drze materijal u ordinacijama i apotekama, ili se to dobija na tezi nacin nego ovaj prah, ili sta? Inace je ovaj amoksicilin francuski, prvi put ga vidim.

Link to comment

Ne znam zasto ne daju inekcije, ali javlja mi se da je to zato sto nece da se smaraju s ljudima svaki dan, tj. jeftinije je da to uradis sam nego da placaju dodatno osoblje.

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

Tri apoteke obisla, ubola bingo sa poslednjim antibiotikom u prahu koji su imali, ovaj mali samo sto mi se nije srusio tokom potrage a sve kao da ne idemo kuci praznih ruku jer treba da pocne sa njim odmah.  Iberogast ubola u drugoj, sad je izgleda problem i sa njim?! Pre mesec dana drugarica dobila prepisan penicilin, apotekarka odmah "a i svasta sa Vasim doktorem, pa zna da ovog nema od pre Nove godine", na kraju je dobila i uspela naci neku zamenu, koja se sastoji od svega tri tablete, tako sto je apotekarka okrenula drugu apoteku pa su joj ovi rekli u kojoj apoteci u susednom mestu ima. I S U S E.

Rece mi apotekarka da kad smuckam ovaj ab moze da stoji 14 dana u frizideru i da kad zavrsimo, ne bacimo ostatak. Kapiram da ponudim u roditeljskoj grupi naseg mesta kad je vec ovakvo stanje...

 

Nisam htela da zadrzavam pedijatra, ali zasto se u Nemackoj inace ne daju injekcije deci kada treba da dobiju penicilin, zna li neko? Da li im je teze da drze materijal u ordinacijama i apotekama, ili se to dobija na tezi nacin nego ovaj prah, ili sta? Inace je ovaj amoksicilin francuski, prvi put ga vidim.

 

Bar si dobila antibiotik. U Uk su jedno 20toro dece pustili da umru od streptokoka, pre nego sto su pod pritiskom javnosti pristali da lece bolesnu decu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...