Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Zato sto bi trebalo da budu prava levica a ona se zalaze ne za nacionalne ratove vec klasne i osnovni postulat u danasnjem trenutku bi trebao biti jasno protiv rata, slanja oruzja....

Ovo je neko iz Linke trebao da kaze a ne AfD,

 

 

Link to comment

Jel ovo neki period maskenbala u Njemackoj? Isao u Keln neko vece, festival neki, maskirano i staro i mlado, juce isto ovamo kod Hana gde radimo, i deca u skoli a i stariji kasnije. 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Zli Gli said:

Jel ovo neki period maskenbala u Njemackoj? Isao u Keln neko vece, festival neki, maskirano i staro i mlado, juce isto ovamo kod Hana gde radimo, i deca u skoli a i stariji kasnije. 

 

Karneval. U teoriji cela nedelja od juče, ali je najveća proslava u ponedeljak. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rosenmontag

 

U Kelnu se verovatno najviše slavi, ostalo regionalno zavisi kako gde.

  • +1 1
Link to comment

Mi smo isli u subotu posle posla, predvece, i bilo je bas haoticno. Inace, od cele Nemacke, i Dizeldorfa i tog lepog Kelna sa sve onom rekom i kejom za setanje i urbanom pricom, meni zapao smestaj u Reklinghauzenu i to u prilicno dosadnom delu, dok je par kilometara dalje dosta zivlje. 

 

I hejt za postojanje vise ulica sa istim imenom, lutali smo po jako naseljenom delu Kelna jer postoji Rheinstrasse sa postanskim brojevima 50696 i 50676, udaljenost par kilometara. Pas mater. 

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

 

 

U Kelnu se verovatno najviše slavi, ostalo regionalno zavisi kako gde.

Najveći jeste u Kelnu, dok je najbolji Umzug jeste kod rivala u Diseldorfu zbog uvek eksplicitnog društveno-političkog angažmana. 

da dodam i ovaj detalj. 

  • +1 1
Link to comment

Samo da se "pohvalim" i zahvalim berlinskoj administraciji jer smo dete mi i ja od juče poluilegalci, jer su nam istekle plave karte, a aplikacije za trajnu poslali pre 6 meseci. Tako da sada mogu da ostanem u zemlji ali iz nje ne smem da izlazim jer me ne bi pustili da se vratim i bez obzira što je u auto mailu iz ABO-a napisano da se status ne menja vidjao sam slučajeve gde su šefovi davali ljudima otkaze i još svašta nešto. Ja i dalje ne verujem da sam lakše dobijao dozvole boravka i rada, bez veza i mita i korupcije u zemljama u kojima se Srbija i dalje vodi kao SFRJ nego u jednoj od najrazvijenijih zemalja sveta. Ali ok, razumem. Ne može faks toliko brzo da fercera koliko prijava ima. Apsurdi: trenutno nemam dozvolu boravka i rada ali opušteno imam nemačku vozačku do 2035, TK do 2027, internet ugovor, ugovor za stan. I sad moja žena lepo može da presavije tabak i tuži recimo vodafon (internet se vodi na moje ime) što ima sklopljen ugovor na ilegalca. Ili da tuži školu ministarstvu jer uče dete bez legalnog statusa u zemlji (hic! pošto je prijava za dete poslata sa mog maila a samo na moje ime stigao auto reply moje dete je trenutno totalno ilegalno u zemlji, jer da nas recimo zaustavi policija na ulici, ja bih se tim mailom izvukao ali ne znam kako bi se dete izvuklo) [emoji38] :fantom:

  • Tužno 2
Link to comment

Deder, nije tako strasno. Nece ti niko praviti probleme. Moj rodjak koji pripada Ofenbahu je tako isto par meseci bio bez iceg, sa sve porodicom i decom. 

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, I*m with the pilots said:

Deder, nije tako strasno. Nece ti niko praviti probleme. Moj rodjak koji pripada Ofenbahu je tako isto par meseci bio bez iceg, sa sve porodicom i decom. 

 

Ma naravno. Moja supruga poslala mail ausländeramtu, pitala za termin (zamena vize zbog isteka pasoša) i odgovorila joj žena za dan da se javi čim zameni pasoš i dobiće termin. Nego mora malo da se fura berlinski Schnauze, kako bez toga. :D 

 

 

 

Link to comment
 
Ma naravno. Moja supruga poslala mail ausländeramtu, pitala za termin (zamena vize zbog isteka pasoša) i odgovorila joj žena za dan da se javi čim zameni pasoš i dobiće termin. Nego mora malo da se fura berlinski Schnauze, kako bez toga. [emoji3] 
 
 
 
Pa ne moz da posaljes auslanderamtu mail za termin jer odgovara bot. Viza se prebacuje u burgeramtima, njih ima koliko oces al jbg ne izdaju rezidencije nego rade samo administrativne poslove. Eo, ako mi ne veruješ pošalji cisto da vidis sta ce da se desi E5@lea.berlin.de Ovde u ABH ne mozes da udjes bez termina jer imaju obezbedjenje. Da bi dobio termin moras da posaljes mail ma koji ti odgovara auto reply pa kad te se sete setili se. Naravno da ni telefon nemaju, mozdar eventualno faks.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...