Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

10 minutes ago, Mel said:

 

Bar si dobila antibiotik. U Uk su jedno 20toro dece pustili da umru od streptokoka, pre nego sto su pod pritiskom javnosti pristali da lece bolesnu decu.

:ph34r: Gde ima o tome da ih nisu propisno lecili i o pritisku javnosti? Ne nalazim brzim guglanjem.

Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

:ph34r: Gde ima o tome da ih nisu propisno lecili i o pritisku javnosti? Ne nalazim brzim guglanjem.

 

Pratila sam uglavnom po BBCju, guglaj strep A, zimus je bilo, znachi tamo kraj '22/

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
16 hours ago, Mel said:

 

Pratila sam uglavnom po BBCju, guglaj strep A, zimus je bilo, znachi tamo kraj '22/

Ima tona o tome da je strep a i da su deca umrla. Ali ne uspevam da nadjem baš ništa o toj strani nebrige i javnog pritiska tako da bi bilo super kada bi nam navela neki članak o tome.

Link to comment
11 hours ago, I*m with the pilots said:

Ima tona o tome da je strep a i da su deca umrla. Ali ne uspevam da nadjem baš ništa o toj strani nebrige i javnog pritiska tako da bi bilo super kada bi nam navela neki članak o tome.

 

Na brzo guglanje ovo je neki outcome, clanak iz decembra, gde NHS kaze aj kad ste bas navalili davacemo 'preventivne' antibiotike. Preventivni antibiotik je naziv za to da uopste daju lekove deci za koju potvrde da su inficirana.

https://www.bbc.com/news/health-63871194

 

Do tad nisu lechili jer je neka praksa da se antibiotici ne daju ni u izuzetnim sluchajevima da bi se sprechila rezistencija (sto je sve malo sasavo da ne ulazim u to), ali su imali peh da je te zime od strep A umrlo dosta dece pa se bacio fokus na tu praksu nedavanja antibiotika. Lekari su se neko vreme drzali da nece da daju antibiotike, ali su roditelj ipocheli da 'histerisu' i onda je da se smiri javnost dato zeleno svetlo za amoksicilin.

 

Deaths from invasive group A strep in England 2022, by age

As of December 28, 2022, invasive group A strep in England had caused 122 deaths in the 2022/23 season. Most deaths had occurred in those aged 75 years and over, although 20 deaths had been recorded among children under 10 years of age.

 

 
Link to comment
12 hours ago, I*m with the pilots said:

Ima tona o tome da je strep a i da su deca umrla. Ali ne uspevam da nadjem baš ništa o toj strani nebrige i javnog pritiska tako da bi bilo super kada bi nam navela neki članak o tome.

 

Inache to nije nebriga striktno govoreci, nijedan lekar nije optuzen da je radio bilo sta mimo postovanja guidelinesa. Kad je vec ne znam koje po redu dete stradalo, krenuli su prvo da kukaju ne zelite valjda da pomognemo rezistenciju, i 'od ovih 30toro, mali A je umro iako je dobio antibitik', ali ubrzo su prosto morali da popuste jer je 'panika' medju roditeljima opstajala, i pocheli da prepisuju antibiotike oboleloj deci.

  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Mel said:

 

Na brzo guglanje ovo je neki outcome, clanak iz decembra, gde NHS kaze aj kad ste bas navalili davacemo 'preventivne' antibiotike. Preventivni antibiotik je naziv za to da uopste daju lekove deci za koju potvrde da su inficirana.

https://www.bbc.com/news/health-63871194

 

 

 

 

Hvala! Stvarno su idioti.

"The standard guidelines are that you wait for two cases in an institution like schools before you go out with antibiotics... but given the number of cases and the concerns that obviously exist at the moment, those guidelines may well be adjusted and we may see more broad antibiotic use."

 

--

(Upravo je u ovom slučaju sad tokom pregleda doktorka posumnjala na streptokoke zbog njegovog stanja grla i svega i odmah uzela bris, ali na sreću nije došlo do toga. Da jeste, dobio bi neki drugi antibiotik, koliko sam je razumela. Ako bi ga bilo. Nije izgleda svugde nestasica svega, juče bila u drugom mestu, 30km od nas, svrwtila u jednu od apoteka i kaze zena da imaju nekoliko komada. Zimus nije bilo tecnog ibuprofena za decu, pogotovo je u Frankfurtu bio problem)

Link to comment
22 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Hvala! Stvarno su idioti.

"The standard guidelines are that you wait for two cases in an institution like schools before you go out with antibiotics... but given the number of cases and the concerns that obviously exist at the moment, those guidelines may well be adjusted and we may see more broad antibiotic use."

 

--

(Upravo je u ovom slučaju sad tokom pregleda doktorka posumnjala na streptokoke zbog njegovog stanja grla i svega i odmah uzela bris, ali na sreću nije došlo do toga. Da jeste, dobio bi neki drugi antibiotik, koliko sam je razumela. Ako bi ga bilo. Nije izgleda svugde nestasica svega, juče bila u drugom mestu, 30km od nas, svrwtila u jednu od apoteka i kaze zena da imaju nekoliko komada. Zimus nije bilo tecnog ibuprofena za decu, pogotovo je u Frankfurtu bio problem)

 

To sto pominjes bris je interesantno, jer sam tad prosle godine dok sam ovo pratila videla kako na BBCju objasnjvaju zasto nije praksa da se rade brisevi grla deci koja dolaze bolesna (mislim ne rade ih jer je svakako bila politika da ne daju antibiotike, ali nisu naravno tako formulisali).

Sve u svemu jedna ruzna i tuzna pricha. Jednog od ocheva su nekoliko puta vracali uz standardnu prichu, nije detetu toliko lose, ti si overbearing father, malaksala je i ne reaguje bas, dajte joj gatorade, da da samo dovoljno gatorade... na kraju je dete reklo tata mislim da umirem oni opet otisli i dete umrlo vec joj nije bilo spasa...

I najveci vic da posle svega, gde je problem bio sto su lekari vracali roditelje a ne sto roditelji nisu dovodili decu, oni objave seriju chlanaka da roditelji trebaju sve to ozbiljnije da shvate i da dete dovedu lekaru ako mu je lose i malaksalo je i sta vec sve ne... :excl: Mislim kapiram ja damage control, ali ali.

Link to comment
  • 1 month later...
19 minutes ago, x500 said:

@I*m with the pilots jel ima kise?

 

Zima, zima, al' standard :)

 

 

Odvratno je, jesen u julu. Kakve smo srece nosicemo ponovo zimske jakne u avgustu, kao (ako ne gresim) 2014.

I hladno je i sparno, deca su ponovo u onim plastikama i gumenjacima da bi mogli da budu napolju, igralista i sume blatnjava. Ali svi su veseli jer je desetak dana bilo preko 30C pa su hteli da umru, slabici. :dry:

  • Hvala 1
Link to comment

Iako pada poslednjih dana, leto je i dalje bilo previše suvo. Pomenuh negde, reka kod mene je opet zatvorena za pecanje, zbog klinca sam u lokalnom klubu pecaroša i prošli vikend se javlja jedan da pita jel može neko da ode do jezera jer ima gomila mrtve ribe. Topla voda, nedostatak sveže vode i kiseonika i ćao doviđenja. 

Edited by Venom
  • Tužno 1
Link to comment

Mislim da su se povecali ekstremi. Hladnije vreme, oko 20C, i kisa su normalni za veci deo DE. Problem su topli talasi, 30+C i suvo vreme.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

First world problems

 

Ovi sajtovi koji prodaju karte za koncerte su se valjano izbezobrazili. Pre sam uvek izbegavala Eventim ako bi bilo alternative (najcesce u vidu adticket, reservix), ali sad vidim da neki klubovi iskljucivo rade sa Eventimom, koji leta 2023. pljacka narod jos vise nego nekad, i to izgleda u odnosu na cenu same karte. Razumem ja da ta usluga nesto kosta, ali preterali su ga sa haracem. Hocu na koncert, na sajtu kluba pise 20 evra - kada odes da kupis na Eventimu, dobijes 24. Posto to nije tooliko veliki bend i publika u Frankfurtu nije tako mnogobrojna, rizikovacu da uzmem na blagajni te veceri, ali evo gledam sad za neko veliko ime za koje ima sanse da se karte rasprodaju: na pocetnih 37 Eventim dobaci jos skoro o s a m evra. :angry: Nervira me sto uglavnom covek ni ne moze da kupi karte u pretprodaji nego ili online, ili da rizikuje na blagajni pred sam koncert.

Link to comment
20 hours ago, I*m with the pilots said:

First world problems

 

Ovi sajtovi koji prodaju karte za koncerte su se valjano izbezobrazili. Pre sam uvek izbegavala Eventim ako bi bilo alternative (najcesce u vidu adticket, reservix), ali sad vidim da neki klubovi iskljucivo rade sa Eventimom, koji leta 2023. pljacka narod jos vise nego nekad, i to izgleda u odnosu na cenu same karte. Razumem ja da ta usluga nesto kosta, ali preterali su ga sa haracem. Hocu na koncert, na sajtu kluba pise 20 evra - kada odes da kupis na Eventimu, dobijes 24. Posto to nije tooliko veliki bend i publika u Frankfurtu nije tako mnogobrojna, rizikovacu da uzmem na blagajni te veceri, ali evo gledam sad za neko veliko ime za koje ima sanse da se karte rasprodaju: na pocetnih 37 Eventim dobaci jos skoro o s a m evra. :angry: Nervira me sto uglavnom covek ni ne moze da kupi karte u pretprodaji nego ili online, ili da rizikuje na blagajni pred sam koncert.

 

Update: nije samo do Eventim-a, razmenila dve sa likom na blagajni za konkretno njihov klub. To sad sta stoji na sajtu da je karta n evra je samo orijentir, covek da racuna da je realna cena karte barem za 4 evra vise na koji god nacin da je kupis, a sve do 10 evra se smatra novim normalnim.

Prosvrljala malo po drugim mestima, kod nekih nije jos uvek tako crno (niti koriste Eventim)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...