Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Ja sam mazohista, pa sam uradio prijavu ne jednom, nego dva puta. Imam bastu s nekom raspalom kucicom, pa mi je komsija radosno rekao da se sve ispod 30 kvadrata vodi kao neizgradjeno. Onda mi je drugi komsija nakon sto sam dobio resenje rekao da je ipak nasao i poreska telefonom da to pravilo ne vazi za nas nego samo za udruzenja (kleingartenverein) :rolleyes:. I kaze, nista, uradite prijavu jos jednom. A bas me obradovalo sto su mi spustili porez sa 30 na 3 evra kekeke.

  • +1 1
Link to comment
On 1.3.2023. at 22:54, Zlurad said:

Burzuji :heart:

 

Lako je kupovati po Berlinu nekretnine, dodji u Minhen...pa da vidimo ko je sirotinja...

 

Ne znam o kakvim prijavama se radi, svi posteni radnici po Nemackoj znaju da treba da odu kos Mitra i Sanela za povrat poreza za pisljivih 100 evrica i to je jedina prijava...ali isplati se, necu da gresim dusu.

 

U medjuvremenu, javna glasalila Srbija javljaju da je Minhen kaputt

 

 

Ne dolazite ovde, necete se vratiti...

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Smanjuju oporezivanje za peticu...

 

Finanzministerium plant neues Steuersystem – zwei Klassen betroffen

München – Das Steuersystem in Deutschland steuert auf eine Reform zu. Dabei geht es um mehr Geschlechtergerechtigkeit. Laut einem Sprecher des Bundesfinanzministeriums wird für das im Koalitionsvertrag vorgesehene Vorhaben aktuell ein Gesetzespaket erarbeitet. Änderungen erfahren die Steuerklassen 3 und 5.

Es geht konkret darum, die für Ehepartner:innen steuermindernde Wirkung des Splittingverfahrens bereits beim monatlichen Lohnsteuerabzug zu berücksichtigen. Damit würde die höhere Besteuerung in Klasse 5 umgangen und die Verteilung der Steuerbelastung anhand der in der Ehe gemeinsam bezogenen Arbeitslöhne gerechter werden.

 

https://www.msn.com/de-de/finanzen/top-stories/finanzministerium-plant-neues-steuersystem-zwei-klassen-betroffen/ar-AA18vUse?ocid=hpmsn&cvid=34c277f63a3043bab7ac380985aa2fea&ei=82

 

Nego, odakle ce sve ovo da se finansira?

Jeste da povecavanjem minimalca verovatno podigli i pdv ali 100 milijardi ojra za vojsku, pa razni socijlani programi...a cvece u preduzece nemacko ne cveta...Nadam se da znaju sta rade...

Link to comment

Skoro pola dana pevam "Pisonja i zuga u paklu....nemckog korisnickog servisa" sa izmisljenim recima i smejem se.

 

Resim ja pre par dana da po prvi put u zivotu kupim postpaid mobilni paket jer sam naleteo na sjajnu akciju (o2 120 giga mesecno, 2 free sim-a i 7 besplatnih data kartica uz dobijanje samsung s23 i samsung galaxy sata - za 39.99 mesecno na 2 godine, s tim da samo telefon i sat kostaju oko 900 evra pa fakticki dobijes plan za 4 evra mesecno -i zena i ja imamo preipaid kartice pa bi nam ovo bilo samo za internet i besplatne pozive, plus mozemo da ubacimo par LTE rutera po kuci jer default vodafon reuter koji imamo dobacuje jedno 3 metra od sebe pa u pola stana nemamo net).

 

Posto je samo online kupovina, odem ja i popunim sve sto treba na sajtu, banka, adresa, podaci iz pasosa, odabir registracije i jos par stvari, par puta bude continue continue i na kraju finish shopping ali vraga - nakon klika na finish se pojavljuje "ups ova strana ne postoji". Nista, rekoh - ja sam baksuz jer je pismanim 2 dana i gledam rivjue pa sam verovatno i zasluzio. Nije proslo 10 minuta stize mi mail iz 02 sa dokumentima vezanim za tarifu, pravnim stvari i blablabla ali mi nista ne stize od mediamarkta, na cijem sam sajtu kupio tarifu i gadzete. I tako, stobionorekli ni ziv ni mrtav do danas u podne, jer ne znam da li da ponovim proceduru kupovine al kapiram da ako mi je stigao mail od o2, ako ponovim mozda kupim duplo. I kao hajde da se prosetam do mediamarkta jer lepo vreme taman za par stajanja na suncanim uglovima radi - suncanja.

 

Mediamarkt:

 

Prodavac: mi ne mozemo nista da uradimo jer je online kupovina only. Evo ti broj korisnickog servisa 1. Ja: Nije bot, ziva osoba? Prodavac: Genau.

Ja zovem koriscnki servis i posle nekoliko odabira broja 1 na tastaturi konacno dobijam zivu osobu i objasnjavam u cemu je problem. Osoba iz korisnickog servisa: Ja nikako ne mogu da vam pomognem, ali mogu da vam dam broj kolega koji rade samo te stvari i sigurno ce da vam pomognu. Ja zovem broj koji mi je dala osoba iz korisnickog servisa 1. Korisnicki servis 2: //na Nemackom// dobrodosli na korisnicki servis mediamarkta. Za sva pitanja koje imate mozete nas kontaktirati putem sajta u odeljku contact //speluje web adresu do contact strane na mediamarkt strani//. Ja: otvaram stranu koju mi je izdiktirao i pisem jednostavno pitanje: "molim vas da mi kazete da li je transakcija na ime XXX, kupljena tad i tad, na adresu tu i tu uspesna ili ne. Hvala." Posle 20 minuta mi na e-mail stize zahvalnica sto sam ih kontaktirao i zaljenje sto ne mogu da mi odgovore na pitanje i da je najbolje da pozovem broj telefona u nastavku maila. Broj telefona u mailu je broj korisnickog servisa 1.Prvi koji sam pozvao. Okrenuo sam krug korisnickog servisa mediamarkta za 10 minuta.

 

02:

 

Nista, prodavnica 02 mi je na 50 metara od gajbe, rekoh vec imam test kartu, imam otvoren nalog sta znam (u nalogu u aplikaciji stoji broj koji sam vece pre uneo na sajtu - tajni broj koji bih morao da znam radi identifikacije, jedno kad/if dhl osoba dodje i donese karticu). Znam da recimo vodafon radnik moze u prodavnici da pristupi podacima i vidi sta se desava pa ajd da pokusam.

 

Ja: hteo bih da pitam //ponavljam problem// Prodavac: ja odavde nista ne mogu da vidim. Ali mogu da vam da broj korisnickog servisa koji moze da vam pomogne. Ja: Jesu zive osobe, ne botovi? Prodavac: Genau. Ja pozivam broj korisnickog servisa o2. Korisnicki servis 02: //na nemackom// Moje ime je Lejla i ja sam automatizovni bot koji odgovara na sva vas pitanja. Da li je vas broj telefona ********, molim vas kazite DA ili NE. JA: Da. o2 bot: Da li imate pitanje koje zelite da mi postavite vezano za bilo koji servis? Kazite DA ili NE? Ja: Da. O2 bot: postavite pitanje. Ja: postavljam pitanje da li imam sklopljen bilo kakav ugovor sa o2. o2 bot: za te informacije morate da se raspitate kod lokalnog prodavca. Prema informacijama koje imate molimo vas odite do filijale koja je //da, 50 metara od mene//. Da li je to sve i da li ste zadovoljni uslugom? Molimo vas kazite DA ili NE. // Okrenuo sam krug korisnickog servisa 02 za 3 minuta.

 

 

I tako, ne hejtujem, samo mi je smesno jer svaki put kad zabagujem sa korisnickim servisima ja se setim da nije sve bas tako crno jer svaki put bude: memecopyright @berlinauslandermemes

 

 

 

 

 

Screenshot_20230313_221630.jpg

  • Haha 5
  • Tužno 1
Link to comment

U Frankfurtu i Bad Zodenu pokušane otmice dva deteta u dva dana. Ne postoji veća noćna mora od ovoga, barem meni kao roditelju.

 

https://www.hessenschau.de/panorama/polizei-warnt-nach-versuchten-kindesentfuehrungen-vor-panik-v1,kinder-versuchte-entfuehrung-100.html

 

Drugo, štrajkuje li državni posao kod vas? Ovde na svakih deset dana obrnu krug gradski prevoz, đubretari i obdaništa.

  • Tužno 2
Link to comment

I ovde je slično sa decom. Svaki dan dobijamo mail od škole sa akcijama koje preduzimaju. Pride sto je ulica kojom idu i vraćaju iz škole iznenada postao gathering point za sve lokalne alkoholičare, pa ih se okupi ponekad i oko 80, pa em blokiraju prolaz em puše drogu :) što ne znači da su loši ali se par puta desilo da onako otkidani od svega pokušaju od dece da zatraže neki cent a ono ni meni sa dva metra i godinama u dupetu ne bi bilo sve jedno da moram da se obaram sa 80 alkoholičara.

Ja baš juče hteo da napišem da mi dvorište, deo gde je djubre i okolina liče na post apokalipsu, kao i većina susednih hofova. Pismo dobijem jednom u 5 dana (još veća muka glede onoga što sam napisao gore - ako sam nešto naručio a pošta štrajkuje..), i tako. Stanje normalno [emoji23] Glede mima odozgo, juče se ispakasmo od smeha jer smo žena i ja dobili pisma sa kodovima za internet logovanje, koje treba da prosledimo našem Steuerberateru, kao dozvolu da može da se uloguje gde već. Mislim, kapiram proceduru ali je smešno.

Link to comment

@Zlurad iz iskustva drugih ljudi O2 je neopevano sranje, i sto se tice mreze i sto se tice odnosa sa korisnicima.

 

Mediamarkt, prema mojim informacijama, je generalno korektan.

 

Srecno da to isteras na cistinu. Mali hint, napisi email ili pravo pismo sa svojim problemom. Mozda ce pre da reaguju nego na web i call centar zezalice. Ipak su Nemci stare birokrate, a papir je svetac bitokratije.

Link to comment
[mention=11666]Zlurad[/mention] iz iskustva drugih ljudi O2 je neopevano sranje, i sto se tice mreze i sto se tice odnosa sa korisnicima.
 
Mediamarkt, prema mojim informacijama, je generalno korektan.
 
Srecno da to isteras na cistinu. Mali hint, napisi email ili pravo pismo sa svojim problemom. Mozda ce pre da reaguju nego na web i call centar zezalice. Ipak su Nemci stare birokrate, a papir je svetac bitokratije.
Pa mislim ne bi uvaljivali ljudima ovakve anbelivbl tarife da su nesto previse dobri. Ja vec 25 dana imam njihovu test kartu, unlimited internet, prosao sam berlin popreko samo da je istestiram i mogu da ti kazem sa net fercera toliko dobro da sam pored 25 000 ljudi uspeo na telefonu da odgledam celu utakmicu (pored toga sto sam gledao uzivo). Obicno na takvim mestima se repetitori zaguse pa ne moz ni sms da posaljes, kamoli da otvoris fejs uli tako nesto. A ono, sad sam video da daju samsung s23 ultra sa 256 interne memorije i 120 giga mesecno sa 10 sim-a. Ja ako uvaljam telefon koji mi ne treba za 800 evra, bukvalno bi placao oko 4 evra mesecno da ja imam net, zena i jos 8 kartica da se zajebavam. Ja kao glavnu karticu imam vodafone, dešavalo mi se da nemam internet na koncertu gde je 150 ljudi ili da ne mogu da pozovem jer su repetitori preoptereceni. Ne sekiram se. Da im saljem pisma, ne. U to kolo ne ulazim. Ja pismo njima, oni meni, ja njima i da dočekam penziju samo u dopisivanju sa bilo kojim provajderom :)
  • Hvala 1
Link to comment
 
[mention=11666]Zlurad[/mention] to si sve odradio preko o2, Mediamarkta ili nekog trećeg?
 
Edit: sad vidim da je mm... Trebalo bi da je ok 
Mediamarkt i saturn imaju zajednicku stranu sa postapid tarifama. Ne sekiram se previše, osim što me nervira jer sam u limbu. Da znam da nije prošla uzmem nešto drugo, ovako da uzmem novu pa da mi stignu dva telefona i dve tarife, ajd nije ni to strašno ali mi se ne postaje preprodavac telefona [emoji23]
Link to comment
59 minutes ago, Zlurad said:
2 hours ago, Ros said:
srecan vam O2 emoji4.png
ko se sa decom igra,...

Ne mogu valjda da budu toliko gori od lycamobile na čijem sam pripejdu bio 5 godina?

Koliko znam vecina MVNO je na O2 mrezi, tako da je kvalitet manje ili vise isti. Kao pripaid imas manje komplikovani sistem, pa samim tim i manje nezadovoljstva.

 

Najbolje resenje te kartica T-mobile iz Austrije ili Holandije. Onda u DE koristis DT mrezu ili, kada si u rupi, predjes na VF mrezu :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...