Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

A kakvo je generalno stanje sa turistima, ima li gužvi? Zapravo, ima li azijskih turista? Oni prave najveće gužve rekao bih.
Nema, po koji japanac se nazire. Kinezi malo ovi lokalni, Indijaca malo, Amera (N&S) tek pokoji. Australijanaca ni za lek, više ima sa NZ u cirkulaciji

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
Ukinuli green pass skoro svuda, osim na aurodromima gde kao kontrolišu (sa PLF) do kraja aprila bar. Brojevi zaraženih rastu (sa jasnim signalima stagnacije) uglavnom zbog blažih slučajeva. Ne verujem da će maj biti mnogo drugačiji ali moguće je malo talasanje zbog najavljene 4. doze vakcine a i rata ako se ne smiri. Vanredne humanitarne mere su dobro došle vladi u zamenu onih pandemijskih i zbog držanja pod kontrolom ciljnih grupacija.

Prošlih godina je bilo od juna par meseci opušteno da se pokrene turista, uglavnom domaći. Ove godine se ciljaju evropski putnici, osim ruskih. Englezi opet nešto brinu sa sojevima, letove ukidaju već par dana zbog nestašice pilota ali tu su u igri možda i neki drugi faktori.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Ja koliko vidim po sajtovima za Italiju traze location registration pass I antigenski za decu, cak I ako se dolazi iz EU? Ima li istine u ovome. Kontraverzne informacije skroz.
Link to comment

Kako se zove italijanska aplikacija? Ima li opciju za engleski jezik? :D


Dovoljno je da ucitam moj digitalni sertifikat koji vazi u EU ili da nosam u telefonu ili na papiru?

Link to comment
2 hours ago, mlatko said:

Ukinuli green pass skoro svuda, osim na aurodromima gde kao kontrolišu (sa PLF) do kraja aprila bar. Brojevi zaraženih rastu (sa jasnim signalima stagnacije) uglavnom zbog blažih slučajeva. Ne verujem da će maj biti mnogo drugačiji ali moguće je malo talasanje zbog najavljene 4. doze vakcine a i rata ako se ne smiri. Vanredne humanitarne mere su dobro došle vladi u zamenu onih pandemijskih i zbog držanja pod kontrolom ciljnih grupacija.

Prošlih godina je bilo od juna par meseci opušteno da se pokrene turista, uglavnom domaći. Ove godine se ciljaju evropski putnici, osim ruskih. Englezi opet nešto brinu sa sojevima, letove ukidaju već par dana zbog nestašice pilota ali tu su u igri možda i neki drugi faktori.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

znaci treba PLF da se radi?

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Zlurad said:
2 hours ago, mlatko said:
Ukinuli green pass skoro svuda, osim na aurodromima gde kao kontrolišu (sa PLF) do kraja aprila bar. Brojevi zaraženih rastu (sa jasnim signalima stagnacije) uglavnom zbog blažih slučajeva. Ne verujem da će maj biti mnogo drugačiji ali moguće je malo talasanje zbog najavljene 4. doze vakcine a i rata ako se ne smiri. Vanredne humanitarne mere su dobro došle vladi u zamenu onih pandemijskih i zbog držanja pod kontrolom ciljnih grupacija.

Prošlih godina je bilo od juna par meseci opušteno da se pokrene turista, uglavnom domaći. Ove godine se ciljaju evropski putnici, osim ruskih. Englezi opet nešto brinu sa sojevima, letove ukidaju već par dana zbog nestašice pilota ali tu su u igri možda i neki drugi faktori.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Ja koliko vidim po sajtovima za Italiju traze location registration pass I antigenski za decu, cak I ako se dolazi iz EU? Ima li istine u ovome. Kontraverzne informacije skroz.

 

skini App "Sicher Reisen" i prijavi zemlju u koju putujes. vrlo azurno javljaju promene i imas sve na jedan tap

Link to comment
 
skini App "Sicher Reisen" i prijavi zemlju u koju putujes. vrlo azurno javljaju promene i imas sve na jedan tap
Nemački, a slabo baratam istim. Reopen radi sličan posao.

@mlatko Ladno mi kaže da kad proveravam na corona appu, gde mi je eu sertifikat (busterovan januara) da "not possible to verify". Probal za ostale zemlje, udaram u zeleno. Italija je baš komplikovana? :)

Žena nam izabrala rutu, da poludi čovek: idemo vozom do Praga, što znači da moram da se cimam da kupujem krune. Tamo smo dva dana, pa moram da tražim mesto gde rade antigenski test i da popunim location formulare za Italiju i da ih odštampam jer piše sa talijani traže papirnu verziju sa QR kodom. Pa onda piše da je za ulaz u restorane potreban green pass (koji sam rekao da ne očitava) i za dete antigenski, što znači da moram da se cimam i za to. Plus smo u Rimu bukirali neki hotel bez recepcije, pa mi samo treba da ih u pola 12 nocu zovem da dodju. Amejzing.
Link to comment



Kako se zove italijanska aplikacija? Ima li opciju za engleski jezik? [emoji3]

Dovoljno je da ucitam moj digitalni sertifikat koji vazi u EU ili da nosam u telefonu ili na papiru?


Verifica C19


Nosaj a oni će da ti učitavaju, pdf na telefonu radi posao ako ti je pouzdan/drži baterija. Savetovao sam vam krajem marta samo da proverite dal vam aplikacija dobro učitava QR kod, ako je zeleno mož da je brišeš jer ćeš biti miran da ti neće praviti probleme.

Nemački, a slabo baratam istim. Reopen radi sličan posao.

[mention=5803]mlatko[/mention] Ladno mi kaže da kad proveravam na corona appu, gde mi je eu sertifikat (busterovan januara) da "not possible to verify". Probal za ostale zemlje, udaram u zeleno. Italija je baš komplikovana? smile.png

Žena nam izabrala rutu, da poludi čovek: idemo vozom do Praga, što znači da moram da se cimam da kupujem krune. Tamo smo dva dana, pa moram da tražim mesto gde rade antigenski test i da popunim location formulare za Italiju i da ih odštampam jer piše sa talijani traže papirnu verziju sa QR kodom. Pa onda piše da je za ulaz u restorane potreban green pass (koji sam rekao da ne očitava) i za dete antigenski, što znači da moram da se cimam i za to. Plus smo u Rimu bukirali neki hotel bez recepcije, pa mi samo treba da ih u pola 12 nocu zovem da dodju. Amejzing.


Kojem corona appu?

Za decu ne mogu da garantujem ali ne verujem da će neko da cima manje od 12 godina, ako su veća i bez vakcina napravi test jer je u Italiji iznad 12 obavezan Green pass.

PLF jeste beskorisna glupost ali je bolje imati, uzmi odštampaj prazne (ako se može naći) i popuni u Pragu ali mislim i da možeš da unapred popuniš i odštampaš kući.

Za restorane je još neophodan green pass. Jutros sam pogrešno napisao da samo na aerodromuma pregledaju, ali restorani uglavnom sad imaju i stolove napolju ili blizu ulaza pa tamo ni ne pregledaju... ali ljudi su generalno savesni i obazrivi. Maske se svugde nose na zatvorenom i u gužvi, FTP2 u prevozu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Nemacke aplikacije ali one sibaju QR kodove kao EU sertifikat. Bukvalno sam proverio važnost sertifikata za sve zemlje EU-a, i ne daje mi zeleno samo za Italiju i Grčku.

Dete je 8, moraću da je testiram pred let za Rim. Manje će glava da me boli

Valjda ne može da se odstampa da ručno popuni. Mora na sajtu jer generise qr kod, pa se tek onda stampa

Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

Nemacke aplikacije ali one sibaju QR kodove kao EU sertifikat. Bukvalno sam proverio važnost sertifikata za sve zemlje EU-a, i ne daje mi zeleno samo za Italiju i Grčku.

Dete je 8, moraću da je testiram pred let za Rim. Manje će glava da me boli

Valjda ne može da se odstampa da ručno popuni. Mora na sajtu jer generise qr kod, pa se tek onda stampa

 

ja sam sad popunio PLF za italiju. ubacio dete kod mene, a zena ce veceras da ga uradi. unosi se datum kad ulazis u italiju. znaci, moze odmah

  • +1 1
Link to comment
 
ja sam sad popunio PLF za italiju. ubacio dete kod mene, a zena ce veceras da ga uradi. unosi se datum kad ulazis u italiju. znaci, moze odmah
Ma znam da može odmah, nego koliko sam video ne može da se odštampa pa popuni ručno već mora na sajtu pa odatle da se pegla. Isto kao za Španiju, taj rad. Jesi proverio qr na korona apopovima, jer isto pokazuje kao kod mene?
Link to comment
Just now, Zlurad said:
2 minutes ago, Ros said:
 
ja sam sad popunio PLF za italiju. ubacio dete kod mene, a zena ce veceras da ga uradi. unosi se datum kad ulazis u italiju. znaci, moze odmah

Ma znam da može odmah, nego koliko sam video ne može da se odštampa pa popuni ručno već mora na sajtu pa odatle da se pegla. Isto kao za Španiju, taj rad. Jesi proverio qr na korona apopovima, jer isto pokazuje kao kod mene?

 

ja imam sertifikate samo na CovidApp. kako i sta da proverim?

Link to comment
 
ja imam sertifikate samo na CovidApp. kako i sta da proverim?
Klikni check validity, pa unesi zemlju I vreme ulaska

Ove opcije postoje I na coronawarn I covpass aplikacijama

Link to comment

probao sam i kaze 

"for selected country and date, there are currently no entry rules available to check for in the App"

 

i onda me salje da skinem app Re-open EU

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...