Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Hvala na putopisu, čitaće se pažljivo. 

 

Ima u Bolonji ona mala pijačna ulica, ali ne mogu da je lociram na mapi. Recimo zapadno od Neptuna par stotina metara. To mi se baš svidelo. 

 

Proveo sam samo jednu noć u Bolonji, i to u kišnom februaru. Baš nekako idu zajedno te kiše po kojima možeš da pešačiš i bolonjska arhitektura (svodovi na trotoarima, bolonjska crvena boja, panorama grada i sl). Elem, super iskustvo, naročito nakon par dana provedenih u Firenci koja izgleda dosta drugačije. 

Link to comment
  • 2 months later...

Koje provajdera koristis?

 

Ja sam u Italiji uzimao TIM mobile sim, u dva navrata sam platio 19e i 30e, ne znam zasto je bila razlika u ceni. U svakom slucaju nisu jeftini, ali nema boljih alternativa, plus je sto imaju poslovnice bukvalno na svakom koraku.

Link to comment
9 minutes ago, goofs said:

Koje provajdera koristis?

 

Ja sam u Italiji uzimao TIM mobile sim, u dva navrata sam platio 19e i 30e, ne znam zasto je bila razlika u ceni. U svakom slucaju nisu jeftini, ali nema boljih alternativa, plus je sto imaju poslovnice bukvalno na svakom koraku.

hvala goofs.

mozda cu da uplatim roming a mozda se odlucim da kupim ovo sto ti preporucujes

Link to comment

Zavisi sta i koliko ti treba.

Ja sam uzimao u Nemackoj Lebara karticu sa 3GB neta neke minute za mesec dana. Koristio sam na posebnom telefonu. Napravio hotspot i zena i ja imali net preko wifi.

To nas je kostalo 20e cini mi se. A radilo je i u romingu u EU bez problema.

U Spaniji je Vodafon imao neku promociju pa sam tamo uzeo njihovu karticu po istom principu. Lebaru sam uzeo jer Vodafon Spaniju ne mogu da dopunim van Spanije.

Link to comment

Ako imas opciju kao sto nudi Telenor kod nas, 1GB roming interneta za 5e, uzmi to, vise od 2GB ti nece trebati za 3-4 dana, osim ako planiras da strimujes.

 

Ja sam to poceo da radim kad putujem, jeftinije je od alternative u vecini zemalja. Plus se ne akas oko SIM kartice.

Link to comment

19 ili 30 je relativno puno. Moguce da u Italiji deru, ili samo TIM kao "veliki" provajder. Pretpostavljam da i u Italiji moze da se nadje jeftinije.

 

Uglavnom svuda mogu da se nadju kartice za nekoiko evra, ali ako mozes unapred da platis roaming za neke razumne novce onda je to najbolje resenje (nema menjanja, dostupan si za svaki slucaj na tvom broju itsl). Ja unutar EU koristim jednu te istu posto nema roaminga, van uglavnom lokalnu.

Link to comment

Ovo je bilo prosle godine, u dva navrata. Uopste nemaju u ponudi karticu koja ti traje 7 dana, nema cak ni mesec dana, nego minimum 3, sa nekih napunjenih 10ak GB, i nekim minutima.

Ostaje mogucnost da me je prodavac driblao i da je bilo boljih opcija, ali jbg, ne pricam italijanski.

 

U Spaniji sam platio Orange karticu isto nekih 15-20e. Za u Rumuniji 10GB za mesec dana 6e.

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

3-4 dana u italiji. neku preporuku za karticu za mobilni. internet je bitan

Kupi Vodafone sim, mesec dana15GB u Eu. Ostale valjda imaju ogranicenje na 3/4gb u eu. Sačuvaš sim i kad ideš negde sledeći put dopuniš online i izveštavaš nas ovde kolko piva si popio, šta si jeo, sa kakvim ženama si posteljinu gužvao.

Link to comment
4 hours ago, bradilko said:

3-4 dana u italiji. neku preporuku za karticu za mobilni. internet je bitan

Kupi Iliad, imaju za 7,99 EUR mesečno 50 GB interneta i svi pozivi i SMS uključeni(naravno u Italiji). Ako možda oni nemaju prepaid, onda probaj Kena Mobile mislim da oni čak imaju neku ponudu od 4,99 EUR mesečno sa 50 GB interneta i pozivima i SMS.

TIM su najveći lopovi na svetu. 

Edited by Tresko
Link to comment
Kupi Iliad, imaju za 7,99 EUR mesečno 50 GB interneta i svi pozivi i SMS uključeni(naravno u Italiji). Ako možda oni nemaju prepaid, onda probaj Kena Mobile mislim da oni čak imaju neku ponudu od 4,99 EUR mesečno sa 50 GB interneta i pozivima i SMS.
TIM su najveći lopovi na svetu. 
Scheda je 10€ i nemaju (svugde) radnje kao ostali operateri vec self service automate gde placas samo karticom i automatski ugovor... Mozes da otkazes ali treba na vreme i preporuceno a/r... cazzi vari

Najbolje u radnji gde platis kesom, ostavis im kopiju pasosa i furaj. Ima i na posti ali tu procedura moze biti mnogo komplikovana. Wind ima neke opcije all digital ali uglavnom c'è ti za Sim uzeti 10€

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...