Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Pa zato i rekoh "ako" za Iliad. Onda je najbolja varijanta ovaj Kena Mobile, ako uspe da nadje nekog resellera tamo gde ide.
U sustini jeste kao pripejd ali skidaju sa kartice na pocetku svakog meseca. Virtuelni operateri kao i Kena ne? Uzeo sam pre par godina Lycamobile da zovem neka inostranstva i nije me odusevio. Internet je kako-tako radio ali sad od kad je Iliad usao preteruju sa GB... 50, 100 ko to potrosi za mesec dana? Bas ako se nakani, moze 20-30



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad god hocu da pobegnem na par dana da udisem jutarnje mirise iz italijanskih pasticceria, eto ga smak sveta, poplava ili proradi Etna.

 

 

@mlatko et alia

U filmu sam videla nekakve crvene kape koje nose ili su nosili u Napulju,  izgledaju kao deo narodne nošnje, moguće i sa kićankom pozadi, pa ako neko zna o čemu se radi, molim objašnjenje. 

 

Link to comment

Jel ova(kva)?

https://www.ebay.it/itm/Accessori-Cappello-berretto-Masaniello-pastore-Carnevale-halloween-g13700-/322453436325

Mornarska kapa ribara, francuskog (?) porekla i(li) propagacije kao i po ostrvskim republikama i lukama. Masaniello, Napoletanski buntovnik protiv spanske vlasti je mozda najzasluzniji za njeno makar ikonografsko prosirenje u Italiji

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • 1 month later...

Planiram da krajem februara  odem u Italiju tj oblast Pulja, Bari i okolina. S obzirom da imam samo 4 puna dana, sta bi bilo najpametnije obici, a da ne izgubim puno vremena?

 

Za Bari mi je dovoljan jedan dan? Za Alberobelo i Materu drugi dan... ostaju mi jos 2 dana. Da li vredi ici u Lece ili Fodju ili da se koncentrisem na manje gradove?

 

Da li da ocekujem kisu u poslednjoj nedelji februara? Mozda jaci vetar?

Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Planiram da krajem februara  odem u Italiju tj oblast Pulja, Bari i okolina. S obzirom da imam samo 4 puna dana, sta bi bilo najpametnije obici, a da ne izgubim puno vremena?

 

Za Bari mi je dovoljan jedan dan? Za Alberobelo i Materu drugi dan... ostaju mi jos 2 dana. Da li vredi ici u Lece ili Fodju ili da se koncentrisem na manje gradove?

 

Da li da ocekujem kisu u poslednjoj nedelji februara? Mozda jaci vetar?

Matera i Alberobello u istom danu je previse. Matera vredi bar ceo dan. Uz Alberobello ubaci Polignano al Mare. Foggia je sranje, za Lecce je dan premalo. Od manjih mesta Ostuni je must see.

Link to comment

Hvala!

 

Sto bi se reklo da moram opet da odem :D  Sto ce mi izuzetno tesko pasti :D  Onda je mozda najbolje da podelim Pugliu na pola... do i od Alberobela, recimo.

 

A sta da spojim sa Ostunijem?

 

 

Link to comment

Ja sam uz Alberobelo vezao Ostuni, a Polignano je bio ceo dan, doduse, bilo je leto, pa sam ostao da se brckam u moru.

 

Sto se tice Lecea, ima da se vozi do tamo, pa sam i za njega potrosio ceo dan. Matera takodje.

 

Ako ikako mozes, skokni i do samog juga stikle, Leuca se zove mesto, ima lep svetionik i pogled, ako te to lozi.

Link to comment
59 minutes ago, Milosh76 said:

Hvala!

 

Sto bi se reklo da moram opet da odem :D  Sto ce mi izuzetno tesko pasti :D  Onda je mozda najbolje da podelim Pugliu na pola... do i od Alberobela, recimo.

 

A sta da spojim sa Ostunijem?

 

 

Za samo 4 dana podeli obavezno na 2 ako ne i 4 dela, previse zanimljivih stvari za videti. Osim toga Matera nije Puglia vec Basilicata :fantom: i pazi da kad si tamo to ne kazes nekom iz Matere. To ti je kao da kazes da je Nis u Bugarskoj. Od manjih mesta vredi posetiti Locorotondo i Cisternino. Ako sletas u Bari, Lecce i Salento ostavi za sledeci put kao i severni deo sa Vieste i Garganom, jednostavno je previse za tako kratko vreme. Gravitiraj oko Barija, cak i to ukljucujuci Materu je previse za 4 dana.

Edited by lo zingaro
Link to comment

@Milosh76 

Đe ti baza? Uzimaš rentakar? Jesi solo ili žena, đeca? (zbog dužine vožnje, ev. nekih atrakcija za đecu i sl.)

 

Leće je lijep grad, čak mu tepaju da je "Firenca juga" (malo pretjerano, po mom mišljenju, ali dobro). A kad si u Lećetu, i posebno ako poslušaš @Behemoth za krajnji jug, nemoj promašiti ni Otranto - meni se jako svidio (mada sam oba puta bio ljeti, nemam pojma na što liči zimi)

 

Oko Alberobela su od zanimljivih mjesta Lokorotondo, Grote di Kastelana (velika pećina), Fazano (safari park, fora za đecu, samo treba vidjet kako radi zimi), meni se prilično svidjela i Martina Franka, onda i Ostuni malo dalje...

 

Ma super je Pulja, samo se nemoj preforsirat za 4 dana pa da ti presjedne

Link to comment

Idem sa zenom, baza ce biti Bari, neki stan cemo uzeti kod zeleznicke stanice najverovatnije. Letimo iz Budimpeste, pa planiram to popodne kad stignemo da odvojim za Bari, a onda iznajmim 4 dana kola, pa zujimo okolo. Racunam da nece biti previse kisovito i hladno, da cu moci da obidjem dosta toga.

 

Italija je moja slabost, svakako cu se vratiti u nekom trenutku, jer na vrhu cizme/stikle ima svasta, pa prekoputa Barija, Amalfi obala, pa cela Sicilija... ima tu ceo spisak za naredne godine. U Toskani sam bio 2 puta, a mogao bih jos 22 puta da odem :D 

 

 

Link to comment

ja sam vec dva puta bio tamo i bukvalno nisam mrdnuo iz barija. mnogo mi se svidja grad a realno je taman za produzeni vikend. preporucujem da uzmes gajbu u starom gradu koji je fantastican, slican kotoru samo sto je mnogo veci i mnogo zanimljiviji. kao u neki film da si usao, prava juzna italija amo sto za razliku od npr kampanje nije krimi atmosfera. bazilika svetog nikole, katedrala svetog sebastijana, zabari se nedeljom picnu pa idu na misu il kako se to vec zove kod katolika, decaci sutiraju loptu po srednjovekovnim trgovima, babe ih rasteruju metlama... klopa je dobra, cene nize od beogradskih. kad izadjes iz starog grada imas lep kraj koji se prostire do autobuske stanice, koji je u sustini fensi soping zona. ako hoces da sopingujes, tu vec spremi malo ozbiljnije pare jer zabari ne jebu previse jeftinu garderobu. stadion ti je van grada i treba ti oko 45 min gradskim prevozom a kad konacno stignes tamo moraces da udjes na foru posto objekat nije otvoren za posetioce. bacicu ti jos par preporuka kad sednem za komp... 

 

 

Link to comment

ako vec nisi uzeo avio karte mnogo ti je prakticnije da letis iz temisvara. to ti je 150 km (do budimpeste je 400) nema guzve na granici i rumuni imaju jeftine parkinge oko aerodroma.

 

predlazem ti stvarno da ostavis bar 2 dana za bari (ako ne i sve dane) posto je grad bas gotivan. ja sam oba puta bio u novembru, vreme je uglavnom bilo strava al kad pocne kisa to pljusti ko ludo. evo ti par preporuka za klopu a pitaj ako te jos nesto zanima...

 

https://goo.gl/maps/1iUVLixuwr19fnMfA

https://goo.gl/maps/SzjLGCzdg5dFxLeu5

https://goo.gl/maps/aCCeerS71W7y4ejK8

 

 

[media]

 

Edited by Bright Billy
Link to comment

Hvala @Bright Billy

Vec smo uzeli karte iz Budimpeste, nisu mi odgovarali termini iz Temisvara. Nasao sam rentacar relativno smesan, oko 40e za 5 dana Corsa, recimo.

 

Proucicu ovo sto si mi poslao, odlazak makar ispred Sv. Nikole je obavezan :D 

 

Gde ima dobar sladoled? :D  

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...