Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

1 hour ago, SNARC said:

Ja sam iskreno pretpostavljao da se ovo desava pevacicama..ali me je ovo zateklo.

 

 

Ovo se najviše dešava studentkinjama. Za ove glumačke krugove već decenijama kolaju raznorazne horor priče ali je tu ukupno manje predatora nego na fakultetima. Na estradi je čak i postignut određen napredak jer se u poslednjih 10-15 godina sve svodi na kešovinu - plati i ideš u etar / imaš hit.

 

Srpski tviter je od jutros u kompletnom meltdownu, ja ovo još nisam video. Samo izlazi jedna priča za drugom. Pravni u NS, Ekonomski u Beogradu, priče "običnih" devojaka iz unutrašnjosti... Izgleda kao da nam je polovina ženske populacije barem jednom u životu bila seksualno uzmemirena ili zlostavljana i ne bi me previše začudilo da je zaista tako.

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

mistifikuje se i umjetnost kao djelatnost, svakako, ali nema smisla ovdje siriti temu

 

A ovo mu se savršeno uklopilo u mrežu manipulacije i zato je toliko dugo i uspešno ostvarivao te planove izolacije i gaslajtinga, između ostalog, posebno što se neguje ta škola "slamanja volje" i "ogoljavanja" glumaca, "hrabri ratnici umetnosti", "stop malograđanskim ograničenjima" i sličan bulšit. Savršeno za iživljavanje i mistifikovanje opresija svih vrsta. 

 

Ni meni se ne sviđa Bojanina reakcija, pritom ona ne deluje kao "sačekamo pravosuđe lik", bar nije delovala kada su u pitanju ženska prava i povreda istih, prilično je otvoreno i srčano iznosila stavove do ovog slučaja. Mada, možda joj je teško i možda je ovo jedino što može da uradi trenutno, ne znam. 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ako neko ne prati Tibora na tviteru (klik) samo ovo od danas je za objavljivanje i štampanje.

 

Gorko kao jutarnja kafa i oštro kao Harry's žilet.

 

Lektira

Link to comment
25 minutes ago, Kampokei said:

Oglasila se i Bojana Maljevic na tviteru. Poziva da se stvar vrati u pravosuđe, a ne da se mediji bave ovim. Razumem da su privatno bliski, ali mislim da ona ovde maši poentu. 

 

Treba da se vrati u pravosuđe, u pravu je. Naslov na Novinom sajtu 'Aleksić kao Hitler'.

Link to comment
36 minutes ago, Kampokei said:

Oglasila se i Bojana Maljevic na tviteru. Poziva da se stvar vrati u pravosuđe, a ne da se mediji bave ovim. Razumem da su privatno bliski, ali mislim da ona ovde maši poentu. 

 

Poziva i sve žrtve da progovore i njihove roditelje da im daju podršku. 

 

Er9dDCQWMAEpc_s?format=jpg&name=large

Edited by vememah
Link to comment

e, na margini skupa, sere mi se i od aktivista, feminista i tkinja, krstasa za nasu stvar i slicnih sto sad prisvajaju borbu, 'zene su vam opet zavrsile posao, skotovi muski' diskursa, prozivanja ivana ivanovica koji se danas zgrozio nad ovim slucajem jer je prije par godina pricao idiotski vic o silovanim bosankama i ostalih tviter pojava

Link to comment
17 minutes ago, Redoran said:

Izgleda kao da nam je polovina ženske populacije barem jednom u životu bila seksualno uzmemirena ili zlostavljana i ne bi me previše začudilo da je zaista tako.

 

Jesi ozbiljan? Mnogo više od polovine, mnogo više.

 

 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

e, na margini skupa, sere mi se i od aktivista, feminista i tkinja, krstasa za nasu stvar i slicnih sto sad prisvajaju borbu, 'zene su vam opet zavrsile posao, skotovi muski' diskursa, prozivanja ivana ivanovica koji se danas zgrozio nad ovim slucajem jer je prije par godina pricao idiotski vic o silovanim bosankama i ostalih tviter pojava

 

Prozivka Ivana Ivanovica je apsolutno na mestu

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

 

Prozivka Ivana Ivanovica je apsolutno na mestu

 

 pa ne, nije na mjestu, sporiti mu pravo da se zgrazava nad ovim slucajem i implicitno ga staviti na nivo pocinica je bas jako jeftino

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Redoran said:

 

Izgleda kao da nam je polovina ženske populacije barem jednom u životu bila seksualno uzmemirenane bi me previše začudilo da je zaista tako.

 

Bojim se da su procenti mnogo veći, posebno ako se prati ova definicija:

 

Seksualno uznemiravanje definisano je Konvencijom Saveta Evrope o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u porodici 
(nadalje Istanbulska konvencija) kao neželjeno verbalno ili neverbalno, odnosno fizičko ponašanje seksualne prirode u svrhu, odnosno uz ishod povrede dostojanstva osobe, posebno kada se stvara zastrašujuća, neprijateljska, degradirajuća, ponižavajuća odnosno uvredljiva atmosfera. 

 

Na fakultetima je susret sa nekom vrstom seksualnog uznemiravanja, bar jednom u toku studija, više pravilo nego izuzetak. 

  • +1 4
Link to comment

@Tsai

nije ni to tacno, svidjalo nam se ili ne i da ne pravim sad ograde - nije isto pricati neukusan istorijski vic i komentarisati tekucu licnu tragediju

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, pt 2.0 said:

gospodine koksy, dajte neka imena za nas sa najjeftinijim ulaznicama.

:blush:

 

 

referisao sam se na slučaj G.Jevtića i kako je BS sve to tada komentarisala. 

  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked, pinned and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...