Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Čovek od 50 godina odvuče koleginucu od 21 godine u neku kolibu uz njeno protivljenje, provede™ noć sa njom uz njeno protivljenje i da se to zaista desilo kasnije potvrdi u telefonskom razgovoru, na onakav način - učinio sam ti čast ali si ti glupa pa ne kapiraš.

 

I PPP raspreda o prezumpciji nevinosti. Nikad od nas ništa konkretno, zato nam ovako i ide

 

Pa da je moja ćerka jbt, vrat bi mu slomio.

Edited by Caligula
  • +1 5
Link to comment

Svako je kriv, bar dok se ne dokaže suprotno. A i tada je sigurno da je nešto drugo zgrešio, za šta se još ne zna.

 

Nije pravo izmišljeno da zaštiti žrtve, niti da spreči bilo šta.

Link to comment

ja ne mogu da zamislim koji bi to drugi razlog naveo ženu da javno optužuje nekoga da ju je silovao. 

bilo gde, a u zemlji srbiji pogotovo

 

meni to dosta

 

upravo slušam

mirjana karanović, carica, odbila da igra sa lečićem :ziga:

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, Braća Strugacki said:

Svako je kriv, bar dok se ne dokaže suprotno. A i tada je sigurno da je nešto drugo zgrešio, za šta se još ne zna.

 

Nije pravo izmišljeno da zaštiti žrtve, niti da spreči bilo šta.

 

 

Meni je drago da smo se svi ovde provukli kao diplomirani pravnici

 

Koga zabole za pravo u ovoj konkretno diskusiji, pa cak ni sama zrtva nije racunala na sudski ishod. Ovde drvimo o hrabrosti da u ovakvom usranom drustvu koje neguje nasilje ustaneš i kažeš istinu o nasilju.

 

Ove žene od mene imaju aplauz.

  • +1 6
Link to comment

Kad vec govorimo o pravnim finesama, mogli bi da razmotrimo i sta je trebalo da uradi Danijela Štajnfeld koja, da li zbog nedovoljne upucenosti u pravnu formulaciju krivicnog dela silovanja ili zato sto je neko stupio s njom u seksualni odnos protiv njene volje i ne obaziruci se na njeno NE, misli da je Lecic silovao.

 

Prijaviti slucaj neposredno posto se odigrao?

Da probamo da petpostavimo kako bi se mogao odvijati postupak: pregled, eventualni dokazi o seksualnom odnosu sa doticnim, njena rec i svedocenje o silovanju, nepristanku, navodjenje koliko puta je rekla NE...protiv njegovog negiranja i tvrdnje da nije bilo prinude i da je dobrovljno stupila u odnos s njim?

Cenim da pred nadleznim organima ne bi izvodio tekst probe scenskog komada koji je Stajnfeld snimila, tesko da bi objasnjavao ko je on, kako je da, kad on kaze da je da, a ne kad on kaze da je ne...itd...

Javnost? ...n, n+1...

Cutati?

Nema nikavih pravnih nejasnoca, prezumpcija nevinosti spava sa blazenim osmehom na licu, nema upropastavanja necije karijere i zivota, nema lova na vestice, nema linca gomile pre nego sto su nadlezni organi utvrde da li postoji krivicno delo, nema nedoumica da li nesto vazi na sudu ili ne,...n, n+1...

U 4 reci i znak usklika, sve u najboljem redu!

Dobro, mozda ostaje ta mala nelagodnost da misli da je doticni silovao, nelagodnost s kojom ce morati da zivi do kraja zivota.

Javnost? Sve u najboljem redu.

 

Prijaviti slucaj kad oseti da je spremna da to ucini?

Mnogo vremena proslo, zastarelo ili ne, pitanje je sad, nema forenzickih dokaza da je bilo ikakvog odnosa, njena rec protiv njegove, Prezumpcija, nasrtaj na karijeru, zivot...n, n+1...

Javnost? ...n, n+1...

 

 Prijaviti slucaj kad oseti da je spremna da to ucini posto je prethodno snimila priznanje doticnog? E tu vec ne moramo da nagadjamo i pretpostavljamo sta bi bilo, svedocimo tome.

 

Mozda sam propustio jos neki moguci scenario, dopunice neko ako jesam. Mozda bi se i sve drugacije odigralo, ne kao u ovim mojim neosnovanim (?) nagadjanjima. Nikad necemo saznati.

 

Dakle, pitam se sta je trebalo da uradi Danijela Stajnfeld, a da ne narusi Prezumpciju, zivot i karijeru, da ne izazove linc javnosti i dela PPPa nad doticnim, da ne narusi njegova gradjanska prava snimanjem razgovora bez pristanka...

Sta je trebalo da uradi, da istina i pravda budu site (pravda nazalost nikad nece biti), a paragrafi i clanovi na broju?

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Niko da kaze da je Leka trazio da ga poligrafski ispitaju ???

 

Uprkos tome sto je tema previse gadna da pristojan covek o ovome raspravlja, ovo sada ide u zanimljiv proces.

Link to comment

ono mocnik je i meni bilo cudno, kada neko kaze mocnik u srpskom filmu, ja eventualno mogu na Bjelogrlica i Kusturicu da pomislm, eventualno Bikovica i Slobodu, ocigledno su mocnici, cim ovako netalentovani imaju ovoliko posla...malo sale, ali ozbiljno, ja ne vidim kakav je Leka mocnik, izem ti mocnika koji, kako smai rekoste, reklamira komprostu i parfeme..bio je ministar kulture, ali kad, pre x godina..licno mi on nika nije bio simpatican, uvek mi je delovao nedoraslo,nezrelo ii iskompleksirano, ta potreba da dokaze da on  i dalje moze da se ponasa isto sa 50 kao i sa 20, ta jurnava za sve mladjim zenama kako je matoriji, sve to meni pokazuje da nesto nije u redu..a na stranu sto mi i ldp prica uvek smrdela, i sve vise se pokazuje da sam bio uu pravu, ali to nije tema..podrska Danijeli svakako..

Link to comment
13 minutes ago, aram said:

To je zato što ovde ipak nisu SNS botovi, ovde ljudi znaju da poligraf nije nikakav dokaz :fantom:

 

Sad su naprasno to saznali i čitaoci/gledaoci Kurira.

 

Quote

JEDNA OD INDICIJA

LEČIĆ HOĆE NA POLIGRAF! Ne priznaje se kao dokaz na sudu, Zečević objasnio čemu služi takvo testiranje

...

Stručnjak za poligraf, Slobodan Zečević objasnio je za Kurir televiziju način na koji funkcioniše ovaj proces ispitivanja.

"To je jedna indicija, ogromna u postupku koje upotrebljavaju organi. Eliminišete veliki broj ljudi, a ukazujete na prave ljude. Usmeravate tim koji će rešiti to krivično delo zbog kog se primenjuje poligrafsko ispitivanje. Poligrafsko ispitivanje u Srbiji nije dokaz i ne treba biti. Ostaje da bude jedna od indicija", rekao je Slobodan.   

 

kurir.rs/vesti/drustvo/3650937/lecic-hoce-na-poligraf-ne-priznaje-se-kao-dokaz-na-sudu-zecevic-objasnio-cemu-sluzi-takvo-testiranje-kurir-televizija

Edited by vememah
Link to comment
6 hours ago, aram said:

Ne mogu, moram:
ovo "da li je ovo formalno pravno zaista silovanje", "ovo nijedan psihoterapeut ne bi preporučio", "ovo je pre otmica", "a šta ako nekoga nekada nevinog optuže i time mu unište život" i slično su samo nove forme onoga "a šta je čekala deset godina, što ga nije odmah prijavila?"

 

"ovo nijedan psihoterapeut ne bi preporučio"   

nije isto što i 

"a šta je čekala deset godina, što ga nije odmah prijavila?"

Uopšte nije bitno što takav razgovor vrlo verovatno nije preporučen od psihoterapeuta. Nije bitno ni to što se snimak ne može koristiti kao dokaz na sudu.
To je samo jedna mala lična pobeda, govno je namamljeno da isplive, da svi svojim očima vide ko je i šta je. I dobro je što je to uradila.

  • +1 4
Link to comment
30 minutes ago, Frile said:

Uopšte nije bitno što takav razgovor vrlo verovatno nije preporučen od psihoterapeuta. Nije bitno ni to što se snimak ne može koristiti kao dokaz na sudu.

To je samo jedna mala lična pobeda, govno je namamljeno da isplive, da svi svojim očima vide ko je i šta je. I dobro je što je to uradila.

 

This.

  • +1 4
Link to comment



Niko da kaze da je Leka trazio da ga poligrafski ispitaju ???
 
Uprkos tome sto je tema previse gadna da pristojan covek o ovome raspravlja, ovo sada ide u zanimljiv proces.


Rekla ja [emoji58]
Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:


 

 


Rekla ja emoji58.png

 

 

Se izvinjajem na neprimecivanju..ovlas sam pretrcao kroz postove.

 

Gadna mi je tema i rasprava u vezi nje, nisam hteo dublje da ulazim u citanje.

 

Elem, ziv nisam da cujem kako cemo opet da se poseremo po poligrafu..a tek sto ga uzdizasmo zbog Diksi i Kokeze.

 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...