Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

2 hours ago, Moonwalker said:

Po svedskom zakonu jeste. Inace ne bi mogli da ga formalno optuze. 

 

2 hours ago, aram said:

jebo te, sad i Asanž? ja se povlačim iz ove rasprave o definiciji da ne bih počeo da napušavam...

 

Asanžov slučaj je po svemu sudeći teška gomila fekalija - redoran je već ostavio link ka intervjuu sa specijalnim izvestiocem UN za torturu. Obavezno pročitati.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

  

13 minutes ago, InvisibleLight said:

 

plus zena explicitno kaze da je silovana, i sigurno da zna i pravno  sta to znaci, jbt ne verujem sta se ovde dovodi u pitanje :puke:

 

ovo nije slucaj, tj zena apsolutno moze da kaze da je silovana i to apsolutno moze da ne znaci da je "silovana clan taj i taj", ali to apsolutno ne sme da ima nikakve veze

Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

 

 

Asanžov slučaj je po svemu sudeći teška gomila fekalija - redoran je već ostavio link ka intervjuu sa specijalnim izvestiocem UN za torturu. Obavezno pročitati.

 

Procitacu svakako, ali nije to poenta. Poenta je da po svedskom zakonu silovanje nije isto sto i po nasem.

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Krošek said:

  

 

ovo nije slucaj, tj zena apsolutno moze da kaze da je silovana i to apsolutno moze da ne znaci da je "silovana clan taj i taj", ali to apsolutno ne sme da ima nikakve veze

 

na sudu. ali mi nismo sud, pobogu, a ovdje samo sto neko ne brani lecica i ne obrazlaze to zakonskim pravom tuzenog da ima advokata

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

  

 

ovo nije slucaj, tj zena apsolutno moze da kaze da je silovana i to apsolutno moze da ne znaci da je "silovana clan taj i taj", ali to apsolutno ne sme da ima nikakve veze

ali postoji njen opis cele situacije gde govori to sto bi bas  oznacilo 'clan taj i taj' (primena sile)

Edited by InvisibleLight
Link to comment
4 minutes ago, InvisibleLight said:

ali postoji njen opis cele situacije gde govori to da bi znacilo 'clan taj i taj' (primena sile)

ne postoji, tj. kao sto sam govorio vecini ljudi izgleda kao da postoji ali postoji samo fragmentaran opis

 

edit: i to je takodje nebitno, i ne pada njoj na teret, niti se treba ocekivati od zrtve

 

  

5 minutes ago, morgana said:

 

na sudu. ali mi nismo sud, pobogu, a ovdje samo sto neko ne brani lecica i ne obrazlaze to zakonskim pravom tuzenog da ima advokata


ma ne na sudu, onako u zivotu, u drustvu. nije realno (ni "fer") ocekivati ni od koga da zna pravne definicije i da ima "mentalnu disciplinu" u tom pogledu tako da prilagodjava svoje razmisljanje i govor njima

pa cak i da uzmes pravnika koji je zrtva necega iz te glave krivicnog zakonika sto nije "silovanje clan taj i taj" bilo bi realno ocekivati da kaze u svom intimnom krugu da je silovan, pa mozda cak i javno

Edited by Krošek
Link to comment
31 minutes ago, aram said:

Oštećena kaže sledeće: "Odveo me je, protiv moje volje, negde odakle nisam mogla da izađem, a nisam ni znala gde sam. Tamo me je mučio i silovao."
Šta je za tebe primena fizičke sile? Ako joj je silom skinuo gaće, raširio noge i metnuotm joj ga? Ili je bilo obavezno da joj pre toga polomi dva zuba i nos?

 

7 minutes ago, Krošek said:

ne postoji, tj. kao sto sam govorio vecini ljudi izgleda kao da postoji ali postoji samo fragmentaran opis

 

edit: i to je takodje nebitno, i ne pada njoj na teret, niti se treba ocekivati od zrtve

 

Je li ovo gore fragmentaran opis za osobu prosecne inteligencije? Koliko eksplicitan treba da bude da ne bi bio fragmentaran i sa kakvim detaljima? Sta je trebalo tacno da kaze ili makar otprilike?

 

Je li ovo sto je @aram napisao u trecoj recenici?

Edited by Moonwalker
Link to comment
50 minutes ago, steins said:

 

Ne radi se to tako u psihoterapiji, nije to škola za nindže.

NIje cilj psihoterapije da ona ili bilo ko nekog suoči sa nečim, nego da se sama suoči s tim dogadjajem, da ga emotivno preživi i da nastavi dalje sa životom. 

 

Zapravo u psihoterapiji postoji neki oblik suočavanja drugih ljudi ali nikad iz pozicije žrtve - recimo oni koji se leče od narkomanije ili alkoholizma mogu da istupe prema članovima porodice, prijateljima i svim bliskim ljudima ali to je vrlo vrlo specifičan vid terapije i ne primenjuje se tako često, i to opet pod kontrolisanim uslovima i na kraju samog procesa. 

 

I opet, na kraju, ostaje pitanje snimanja razgovora. Moguće je da je to bila svesna kalkulacija, al onda to dodaje još jednu dimenziju celom slučaju. 

 

 

Nisam ispratio taj deo, je l' postoji neka njena izjava da je ovaj razgovor bio u sklopu terapijskog procesa?

Link to comment
29 minutes ago, dragance said:

Ili @JozoMujica, nadje pijanu i onesvescenu devojku i “metne joj ga”. To ti takodje nije silovanje??

 

edit: zaboravio bitan zarez

 

Zakon takvo delo kvalifikuje kao obljubu nad nemoćnim licem.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:

 

 

Je li ovo gore fragmentaran opis za osobu prosecne inteligencije? Koliko eksplicitan treba da bude da ne bi bio fragmentaran i sa kakvim detaljima? Sta je trebalo tacno da kaze ili makar otprilike?

 

to citirano je aramova parafraza (radi jasnoce, ali je ok parafraza) – to je jedan uopšten fragment, a drugi fragmenti su kako je plakala u autu, i njena subjektivna strana, kako se osećala i dr. sve su to fragmenti i nije nešto celovito što tvori potpunu sliku događaja. ja na osnovu te rečenice i svih fragmenata ne znam šta se tu tačno desilo, mogu da pretpostavim okvirno, ali stvarno ne znam tačno šta 

 

na osnovu toga, rečeno kako je rečeno, nema smisla pričati ima li ili nema mesta konkretnoj pravnoj kvalifikaciji. ne kažem da se može ili ne može zaključiti da ima ili nema, nego se ne može pristupiti zaključivanju, zato što se to zaključivanje vrši na osnovu potpune slike događaja

 

tvoje pitanje tu je "šta je trebalo", ali ja ne kažem da je nešto trebalo. nema tu nikakvo trebanje. to je tako kako jeste. kako će se žrtva ponašati u ovom kontekstu za mene nije predmet ovog ili onog trebanja

Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

Drugačije se gleda na te dve stvari u narodu.

Zato ni jedan klinac nema dres Kristijana Ronalda ili Kobi Brajanta. Mamička a ni strina neće da im poklone te dresove za Božić ili rođendan, jer su ovi optuženi za silovanje.

Te optužbe za silovanje je prva asocijacija svima kad se spomene neko od stitine i hiljade imena koje su povezivane sa slučajevima silovanja.

A životi i karijere tih celebrities su potpuno uništene i više nikad neće biti isti.

 

Da, ali kad bi se gađali šinobusima.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Krošek said:

 

to citirano je aramova parafraza (radi jasnoce, ali je ok parafraza) – to je jedan uopšten fragment, a drugi fragmenti su kako je plakala u autu, i njena subjektivna strana, kako se osećala i dr. sve su to fragmenti i nije nešto celovito što tvori potpunu sliku događaja. ja na osnovu te rečenice i svih fragmenata ne znam šta se tu tačno desilo, mogu da pretpostavim okvirno, ali stvarno ne znam tačno šta 

 

na osnovu toga, rečeno kako je rečeno, nema smisla pričati ima li ili nema mesta konkretnoj pravnoj kvalifikaciji. ne kažem da se može ili ne može zaključiti da ima ili nema, nego se ne može pristupiti zaključivanju, zato što se to zaključivanje vrši na osnovu potpune slike događaja

 

tvoje pitanje tu je "šta je trebalo", ali ja ne kažem da je nešto trebalo. nema tu nikakvo trebanje. to je tako kako jeste. kako će se žrtva ponašati u ovom kontekstu za mene nije predmet ovog ili onog trebanja

 

vrv je iznela sve detalje tuzilastvu na osnovu kojih se moze cin podvesti pod clan taj i taj silovanje

 

a ako je do toga da li joj neko mimo suda veruje ili ne, onda ni ovaj forum nije bolji od fb komentara

Link to comment
1 hour ago, duma said:

Da je počela od tog šokiranja, bilo bi OK. Smatranje je itekako mogla da preskoči.

 

Da, ako je još neki faktor na političkoj sceni. Kao neko od 8 banki i neaktivan političar, može vala i da smatra.

Ovim ne branim ni Lečića, ni nju, zabole me za celu priču, nego ste se uhvatili ko gladni kučići na kosku, zaboga šta je rekla fuckin' Vida Ognjenović. Rekla, smatrala, kad prespava, smatraće drugačije.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...