Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 minute ago, steins said:


Jeste. Govorila je o lečenju PTSPa, paničnim napadima i depresiji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ne pitam te to, verujem da je bila na nekakvoj terapji. Pitam da li je negde izjavila da je ovaj razgovor deo terapijskog procesa. Pitam to zasto sto, ako nije, moze postojati hiljadu motiva zasto ga je zvala da se razracuna, da ga namesti, da ga natera da se izjasni, whatever.

Link to comment
Just now, aram said:

Ali zašto se mi, ovde, uopšte bavimo pravnim definicijama?

 

pa jozo je aktuelizovao, šta ima veze, bolje da se malo povede priča u tom pravcu i neutrališu neka zastranjenja kao "jel to baš praaavo silovanje", da se bi se moglo nastaviti malo bolje

 

2 minutes ago, Braća Strugacki said:

ne mislim tako, pravo predviđa mogućnosti i svodi realnost na unapred propisano

 

@Krošek

 

 

pravo nije baš toliko tup instrument da će nešto da "fall between the cracks" ako se ne uklapa u neku jednu definiciju koja se nekom čini jedino aktuelna, pa ako nije to onda ništa. ima definicija i definicija. ako pričamo o ozbiljnim stvarima kao što su zločini pravo često daje dobre konstruktivne pa i onako ljudski poučne odgovore. može se nekad malo i verovati u pravo, nije to baš totalno sranje

Link to comment
23 minutes ago, aram said:

Ne mogu, moram:
ovo "da li je ovo formalno pravno zaista silovanje", "ovo nijedan psihoterapeut ne bi preporučio", "ovo je pre otmica", "a šta ako nekoga nekada nevinog optuže i time mu unište život" i slično su samo nove forme onoga "a šta je čekala deset godina, što ga nije odmah prijavila?"

pa to

+ sto je ta mantra mnogo glasnija i agresivnija kako ovde na forumu tako i generalno u javnosti. ali po radikalskom obicaju "drste lopova" povika na lincovanje postenog domacina coveka. lincovanja nigde ali koga briga. pomislio bi covek lecic visi na terazijama a ono podrska dragom kolegi sa svih strana.

Link to comment
Just now, steins said:




Lekari su joj dijagnostifikovali postraumatski sindrom - jasan i merljiv dokaz da je traumu preživela.

“Ja sam se lečila od posttraumatskog stresnog poremećaja jedno dve godine. Ja u to vreme nisam mogla da funkcionišem normalno kao osoba, da se osećam sigurno. Bila sam uglavnom zatvorena. Ako bi bio neko ko bi me podsetio na njega u bilo kom smislu, meni bi počela teškoća sa disanjem i mogla sam da dobijem panične napade”, priča Danijela u intervjuu za Insajder.

 

 

koja tacno recenica potvrdjuje da je razgovor bio deo terapije?

Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

@omiljeni

 

Ne možeš porediti ljude koji imaju stotine miliona i donose drugima milijarde(mnogo bitnije) sa 1 Lečićem. Pri tome ne mislim na čin silovanja, taman posla, silovanje je isto ko god ga vrši, već mislim na interese da se te stvari ispeglaju, i zakonski i medijski/društveno.

 

Uostalom, videćemo kako će proći Lečić i da ne završi u zatvoru. Ne mislim da će ga neko ubiti na ulici, ali ne verujem da će išta biti isto.

 

I nije mi ga žao.

 

Naveo Kristijana Ronalda i Kobija Brajanta jer njih svi znamo, pa čak i forumska AFŽ ekipica koja nikad ne gleda sport. Čisto da se stekne neka slika koliko te optužbe za silovanje mogu da nanesu štete. Odnosno, koliko ne mogu.

Ali ako bude potrebno možemo nabrajati i manje poznata imena. Ne radi se tu samo o ljudima sa stotinama miliona u džepu.

Gomila tih imena ima, rekao bih, i manju tu specifičnu težinu u poređenju sa ex-ministrom i kandidatom za predsednika druge-treće stranke u državi.

 

Postoje i slučajevi (malobrojni ali postoje) gde sportista (jbg, ja sam padobranac sa tog potforuma, glumce, muzičare i ostale slabo pratim) najebe, pukne mu karijera, izgubi priliku za grdan novac koja će zauvek biti propuštena, a onda se navodna žrtva silovanja posle par meseci izjasni sa "ma je se malo zezala, nije on mene silovao. xexe".

Problem je užasno komplikovan, ali potencirati uvek neku histeriju, rulju sa twitera i brigu šta će biti sa karijerima je teško promašivanje lopte. 

 

Link to comment

Ne znam zasto se neki brecaju na pravni pogled na stvar, jer problem je uzasno komplikovan, a ljudska priroda nije sjajna te sve sto moze da se uradi je kroz formu prava tj. prepoznavanja i kaznjavanja.

 

 

Edited by Friend
  • +1 2
Link to comment

Ne znam za neke, znam za sebe - zato što je to mlaćenje prazne slame. Koga zanima da li je ovo formalno-pravno silovanje, obljuba nemoćnog lica ili nešto treće, eno mu čitav potforum o pravu, pa nek tamo raspravlja.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, aram said:

Ne znam za neke, znam za sebe - zato što je to mlaćenje prazne slame. Koga zanima da li je ovo formalno-pravno silovanje, obljuba nemoćnog lica ili nešto treće, eno mu čitav potforum o pravu, pa nek tamo raspravlja.

 

12 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ali to je deo celog slučaja, odnosno jedan njegov, ja bih rekao bitan, aspekt. 

 

Kao i uvek, kontekst je sve. Ako neko poteže formalno-pravnu definiciju da bi ovde trolovao ili banalizovao razgovor "Ha ha, gledajte, pa on nju uopšte nije silovao EVO VAM SLOVO zakona", to je razgovor koji treba zatrti u startu.

 

Ali je od suštinske važnosti da vidimo em kakav bi stvar mogla da dobije epilog na sudu uzevši u obzir stvari koje znamo, em da pogledamo da li je naš zakon o deliktima ove vrste zreo za apdejt jer je zaglavljen negde u 1950tim godinama. Ako naš zakon zaista ne prepoznaje slilovanje (može i pod drugim terminom dok god je kazna slična) osim ako, šta ja znam, ne postoji fizička sila ili teške pretnje, i to je vredno znati.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Mene malo smara to kako se gleda na zakonski aspekt čina da nađeš 4 grmalja da oplave budalu i čina da objaviš šta imaš u medijima. Taj mačo patos je ok a žensko je zmija.

 

Nisam voleo to kod slučaja Racković jer su fotke dostupne i samo što se desilo i bukvalno su pozvali javnost da reaguje i bojkotuje ga. Nema veze što žrtva nije tražila, uviđaj nije ništa strašno i niko ne bi ni znao, to što je on uradio realno nije ni za noć u zatvoru (ako žena nije htela da ga tuži). Popisali bi ko je koga napao, rekli mu da ako je neko napadne on je prvi osumnjičeni i svi bi se malo smirili. Tako je bar bilo u mom slučaju kad me je napao čuvar Malog Platoa tripujući da kradem stripove koje sam svaki dan kupovao pa kad je video da ne kradem izbacio me za gušu pravo pred začuđenu patrolu u Knezu, moram reći veoma uslužnu u tom momentu. Drugi put je neki tip teo da me ubije zbog neke devojke i baš je teo, ja ga pustio da proba jednom al on je hteo da proba opet s pojačanjem pa sam otišao u MUP Zvezdara. Poslali me pravo kod načelnika, nikad uljudniji i ozbiljniji razgovor, poziv ocu izgrednika, ja idem kod dotičnog ćaleta ispričali se i problem rešen. Bili smo na istoj klasi i viđali se svaki dan al nikad me više pogledao popreko. (Posle me godinama zvao pijan da kaže da me voli, sad smo super jebote, ja mu reko to je bilo pre deset godina iskuliraj). Generalno verujem u policiju i imam sjajna iskustva, ali i ova žena se obratila policiji.

 

A nemojmo se zavaravati da Lečić nije moćnik.

 

Što se tiče zakonskih okvira ovog krivičnog dela, da li štrče u odnosu na druge države i ako da, zašto? Postoji li neko poređenje? Jer fizička sila stvarno nije dovoljan parametar.

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...