Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Just now, InvisibleLight said:

 

vrv je iznela sve detalje tuzilastvu na osnovu kojih se moze cin podvesti pod clan taj i taj silovanje

 

a ako je do toga da li joj neko mimo suda veruje ili ne, onda ni ovaj forum nije bolji od fb komentara

 

možemo pretpostaviti da je u tužilaštvu dala svoju celovito viđenje sa svim detaljima, sve hronološki, to traje mnogo duže od desetak minuta koliko traje onaj klip

znači prilično verovatno je i to tako treba da bude da u odgovarajućem kontekstu, što tv nije, a tužilaštvo jeste, ona ima i iznese to na jedan potpun način dovoljan da se dođe do tačne pravne kvalifikacije

 

ali  – ovde stvarno treba podvuci crtu – ne treba s preteranim intenzitetom pretpostavljati ni stavljati težište na to da će ta kvalifikacija biti "silovanje član taj i taj", vrlo je moguće da neće, a ono što ja govorim jozi je u suštini: nije bitno

 

biće onakva kvalifikacija kakva bude

Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

 

Da, ako je još neki faktor na političkoj sceni. Kao neko od 8 banki i neaktivan političar, može vala i da smatra.

Ovim ne branim ni Lečića, ni nju, zabole me za celu priču, nego ste se uhvatili ko gladni kučići na kosku, zaboga šta je rekla fuckin' Vida Ognjenović. Rekla, smatrala, kad prespava, smatraće drugačije.

Pa nije neaktivna. Ona je pre 6 meseci bila predsednik organizacionog odbora koji je Lečića “doveo” na mesto predsednika DS. Tj. Krivotvorio izbore na kojima je Leka navodno izabran. 

  • +1 8
Link to comment
5 minutes ago, Milošica said:

@omiljeni

 

Zavisi kako se priče o silovanjima završe i kakav je PR iza ljudi koji su optuženi za silovanje.

 

Iza Lečića je nikakav, za sada.

 

 

Pa završe se optužbe baš svakako. Neki isplate par miliona da se povuče tužba. Negde ne bude dovoljno dokaza.

I šta im se desi sa karijerom i koji život im se pretvori u pakao? To se dešava, ali uglavnom u našim glavama.

I kako ljudi na to gledaju? Odu i kupe dres svom klincu.

 

 

  • +1 1
Link to comment

@omiljeni

 

Ne možeš porediti ljude koji imaju stotine miliona i donose drugima milijarde(mnogo bitnije) sa 1 Lečićem. Pri tome ne mislim na čin silovanja, taman posla, silovanje je isto ko god ga vrši, već mislim na interese da se te stvari ispeglaju, i zakonski i medijski/društveno.

 

Uostalom, videćemo kako će proći Lečić i da ne završi u zatvoru. Ne mislim da će ga neko ubiti na ulici, ali ne verujem da će išta biti isto.

 

I nije mi ga žao.

Edited by Milošica
Link to comment
27 minutes ago, harper said:

 

Nisam ispratio taj deo, je l' postoji neka njena izjava da je ovaj razgovor bio u sklopu terapijskog procesa?

Naravno da ne postoji.

  • Hvala 1
Link to comment
29 minutes ago, JozoMujica said:

 

Zakon takvo delo kvalifikuje kao obljubu nad nemoćnim licem.

 

Zakon propisuje istu kaznu za ovo KD u osnovnom obliku kao i za silovanje, cime ocigledno izjednacava po tezini i drustvenoj opasnosti oba dela. I njihovi tezi oblici se poklapaju sa kaznama, tako da ne znam sta pokusavas da isteras i dokazes osim semantike da nije silovatelj nego obljubitelj. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Силовање (члан 178)

Кривично дело силовање, поред основног облика, инкриминише један лакши и два тежа облика. Основни облик (став 1) силовања чини онај ко принуди другог на обљубу или са њом изједначен чин, употребом силе или претњом да ће непосредно напасти на живот или тело тог или њему блиског лица. Под појмом обљубе подразумева се продирање мушког полног органа у женски полни орган, односно вагинални коитус, док се под појмом чин изједначен са обљубом подразумевају анални и орални коитус.
За постојање дела потребно је да је до обљубе или са њом изједначеног чина дошло употребом принуде, која може бити сила или претња. Потребно је да је реч о квалификованој претњи, односно да се прети да ће се непосредно напасти на живот или тело пасивног субјекта или њему блиско лице. Под појмом блиско лице подразумевају се лица која са пасивним субјектом имају посебан, позитиван, емоционални однос који се заснива на крвном сродству или блиском пријатељству, као што су деца, родитељи, брат, сестра, кумови, блиски пријатељи и слично.
Кривично дело силовање је у потпуности довршено када је радња извршења учињена, употребом силе или квалификоване претње, без обзира на то да ли је пасивни субјект пружао било какав отпор. За постојање кривичног дела битно је да до обљубе или са њом изједначеног чина долази услед принуде, да се пасивни субјект са том радњом не саглашава, али је за постојање кривичног дела потпуно непотребно да пасивни субјект своју несагласност испољава пружањем отпора (ВКС, КЗЗ 116/2014). Противљење пасивног субјекта може бити испољено на различите начине почев од конклудентних радњи којима се показује непостојање жеље, односно пристанка на обљубу или са њом изједначеног чина, затим изговореним речима да се не жели таква радња, односно да се на ту радњу не пристаје, преко понизних молби, плакања, до изузетно снажног физичког отпора.

 

Шкулић, Делибашић, Стојановић

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
 
Nisam ispratio taj deo, je l' postoji neka njena izjava da je ovaj razgovor bio u sklopu terapijskog procesa?

Jeste. Govorila je o lečenju PTSPa i paničnim napadima

Lekari su joj dijagnostifikovali postraumatski sindrom - jasan i merljiv dokaz da je traumu preživela.

“Ja sam se lečila od posttraumatskog stresnog poremećaja jedno dve godine. Ja u to vreme nisam mogla da funkcionišem normalno kao osoba, da se osećam sigurno. Bila sam uglavnom zatvorena. Ako bi bio neko ko bi me podsetio na njega u bilo kom smislu, meni bi počela teškoća sa disanjem i mogla sam da dobijem panične napade”, priča Danijela u intervjuu za Insajder.

Tužilaštvu je dostavila i medicinsku dokumentaciju, odnosno dokaz da se godinama u Americi lečila od postraumatskog sindroma.






Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Just now, steins said:


Jeste. Govorila je o lečenju PTSPa, paničnim napadima i depresiji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeste ona govorila o tome, ali ne videh da je igde povezala ovaj razgovor i snimanje sa lečenjem?

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...