Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 minute ago, Moonwalker said:

 

Jasno je meni da ima svega, ali postoji nesto gde se kod mene dolazi do bottom line.  I onda mi nije vise vazno da li je to neka kvocka koja mi ide na ganglije, da li je trgovala ili nije.

Ne cenim ni ja objektivnost lošeg dela nekog predatora npr. po tome koliko mi je antipatična žrtva (pol je nebitan).
Ali u takvom miljeu živimo, ja mislim da je to teže promenjivo i zato kažem da mislim da će efikasno pravosudje učiniti milje da se zapita. Ne obrnuto

 

1 minute ago, Moonwalker said:

 

Ne slazem se. Ja mislim da se one zene u Brusu u zivotu ne bi usudile da prijave da se neke stvari makar o javnom govoru nisu promenile. Niti bi ih lokalni pravni sistem uzeo u razmatranje.

Zatukla bi ih provincija onako sistematski i pedagoski za primer i sledecim. Ej debili su isli u stampanim majicam da podrze idiota. A ovu je zastupao Borovic, a ne neki zemljak idealsta.

Mora da bude neko osvešćen i čiji se glas čuje u javnosti, naravno.

Ali za bold nisam sigurna šta je prevagnulo a ni šta je došlo prvo.

Lična hrabrost Marije Lukić? Bezočnost i skaredna bezumnost tog Jutke?
Iskreno, ne mogu da procenim.


Sad sam se setila i licemerne i štetne “podrške ženama” koju sprovode SNS partijske žene, podrške determinisane isključivo partijskom pripradnošću.  To mi je tek jezivo.

Link to comment
12 minutes ago, Moonwalker said:

 

 Ja mislim da se one zene u Brusu u zivotu ne bi usudile da prijave da se neke stvari makar u javnom govoru nisu promenile. Niti bi ih lokalni pravni sistem uzeo u razmatranje.

 

Zatukla bi ih provincija onako sistematski i pedagoski za primer i sledecim slucajevima.

 

Ej debili su isli u stampanim majicam da podrze idiota. A ovu je zastupao Borovic, a ne neki zemljak idealsta.

 

 

 

Ovo ja vidim kao temu topika.

 

Moze biti da gresim, moze biti da samo pravnici treba ovde da pisu, doduse bez uvida u dokaze, spise, snimke i svedocenja.

Link to comment
5 minutes ago, pt 2.0 said:

Mora da bude neko osvešćen i čiji se glas čuje u javnosti, naravno.

Ali za bold nisam sigurna šta je prevagnulo a ni šta je došlo prvo.

Lična hrabrost Marije Lukić?

 

Pre svega cinjenica da je doslo do smene generacija koja bas nije rada da trpi do sudnejg dana  i da je o tome pocelo javno da se prica i pise. I svakako ogromna licna hrabrost ove zene da u tom primitivluku izreaguje. 

 

5 minutes ago, pt 2.0 said:

zato kažem da mislim da će efikasno pravosudje učiniti milje da se zapita

 

Eno ih zapitali su se, pa su stare zene pocele da se resavaju navalentnih investitora pistoljima i umiru od stresa. Tu vise tesko da ima i prava, a pravde ponajmanje

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ne mogu ochima da ga vidim. ali ne moze mirjana karanovic da ga izbaci s posla. bojim se da to ne ide tako. ne bi smelo.

A i Mirjana nešto promenila stavove prema silovanju od kad je branila druga pedera, nego tad žrtva nije bila iz esnafa.

Link to comment
Just now, JozoMujica said:

A i Mirjana nešto promenila stavove prema silovanju od kad je branila druga pedera, nego tad žrtva nije bila iz esnafa.

mirjana je u medjuvremenu postala problematichna po nekoliko parametara, no to srecom nije tema.

  • +1 3
Link to comment
55 minutes ago, gospa buba said:

a pa ja se bojim da momentalno prelazim na neprijateljsku stranu :lolol:

 

o liku je juche neko neshto rekao, a mirjana danas nastupa kao ili on ili ja. mogu mozda da razumem, ali tu vec ili zalazimo zaista u tu nezgodnu teritoriju kada je chovek kriv da snosi posledice koje imaju pravnu tezinu ili ona zna neshto shto mi ne znamo :unsure:

 

(oko nje opet da se ne upushtam, on me nervira potpuno iracionalno i organski, a ona me dosta zivcira, ali sam tu vec ukjuchila neku pamet; opet, dok se ona dovodi u situaciju da se javnost zapita 'ko je ona da', svi ostali mudro cute. tamni vilajet, bukvalno)

 

hocu da kazem - ima vremena da se njemu zivot polako i temeljno upropasti :dry:

 

Jok samo ako se sa tobom ne sukobim pa najebem po Zemunu :fantom:

 

Slazem se za tajming, neka se Leka pece na laganoj vatri, ovo od Karanovicke je prenagljeno. Jedino sto tvrdim je da saosecam sa njenom gadljivoscu i nemogucnoscu da se pravi da je sve i dalje u redu jer prezumpcija.

 

edit: a ni Karanovicku ne mirisem, cisto da se pribelezi

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
9 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ovo ja vidim kao temu topika.

 

Moze biti da gresim, moze biti da samo pravnici treba ovde da pisu, doduse bez uvida u dokaze, spise, snimke i svedocenja.

 

Ne treba, nego BL deluje da pravi slucaj na necemu pa treba paziti na to da snimak treba da bude potpun, da li se poruke selektuju i sl..da se razni ne izvuku

 

 

Edited by villiem
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Jok samo ako se sa tobom ne sukobim pa najebem po Zemunu :fantom:

 

Slazem se za tajming, neka se Leka pece na laganoj vatri, ovo od Karanovicke je prenagljeno. Jedino sto tvrdim je da saosecam sa njenom gadljivoscu i nemogucnoscu da se pravi da je sve i dalje u redu jer prezumpcija.

 

edit: a ni Karanovicku ne mirisem, cisto da se pribelezi

poslepodne cu biti u zemunu, ali u neagresivnoj fazi, bicu vec umorna za fajt :lolol:

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

poslepodne cu biti u zemunu, ali u neagresivnoj fazi, bicu vec umorna za fajt :lolol:

 

Vise sam mislio na probleme u opstini kada treba da se dobije neka potvrda, ili u SUPu, mozda ako se na vratima pojave neka uniformisana lica i slicno :fantom:  ostalo mi u kamenu uklesano ono "jaka u Zemunu" :happy:

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Vise sam mislio na probleme u opstini kada treba da se dobije neka potvrda, ili u SUPu, mozda ako se na vratima pojave neka uniformisana lica i slicno :fantom:  ostalo mi u kamenu uklesano ono "jaka u Zemunu" :happy:

odavno nemam obaveze u munezu. sad si ti jak :D

  • Hvala 1
Link to comment
[mention=2693]pt 2.0[/mention]
Jedna je stvar da nam pravnici govore o optimalnim načinima da se dostigne pravda, a nešto sasvim drugo je da nas optužuju zato što ne vodimo računa o Lečićevoj reputaciji i kao argument navode da on neće moći da se opere čak i ako bude oslobođen optužbi. I sama kažeš da za seljačke ufure on ni ne može biti osuđen, ali i samo to je sasvim legitiman razlog da mu se naruši reputacija. O audio snimku da ne govorimo. Reputacija jednostavno nije čisto pravna stvar. Obično nije pravna stvar uopšte. 
+1000
Taman si sročio.
Mislim da je ovaj post dobar da se "ohladimo" malo.
Nema potrebe da se sad vatamo za vrat.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Karanovicka je radila neke filmove o silovanim zenama u Bosni ako se dobro secam, nisam gledala, ali sam je uvek dozivljavala kao feministkinju. Po toj liniji mislim da je dosledna. Ne pratim sta je skoro radila i bila mi je uglavnom manje simpaticna da se tako izrazim ... 

Link to comment
11 hours ago, Uskebasi said:

Neces imati problema. Zabranjeno je snimati razgovor koji ti nije namenjen, npr. odes i ostavis telefon  da snima u prostoriji pa posle preslusas. Kada snimas razgovor u kome ucestvujes, odnosno kome si prisutan, ne cinis krivično delo.

jbt, ovo nisam znala

moja drugarica ostavila uključen telefon kod majke (dementna) ispod kreveta i posle preslušavanja (uz tone isplakanih suza) shvatila da je ta žena koja je čuva, istovremeno maltretira, čak i tuče

nije došlo do suda, ali je smrad odmah izbačen

 

da li bi i ovakav snimak bio krivično delo da je stvar došla do suda ?

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...