Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

6 minutes ago, Heaviside said:

Iako uopšte nisam komenterasio Lečića osećam potrebu da istaknem da bukvalno niko Lečiću nije prizivao ni smrtnu kaznu, ni kasapljenje ni silovanje u zatvoru.

 

Ako mi je promaklo molim za citat.

 

 

Quote

Ko ga drzi il drzao u saci zabole me, a posto nemam ni 0,0000001% sumnje da bi zena izmislila takav dogadjaj pa jos zbog tog oselila u usa zelim mu da ga vucicevi il cijigod pamprce u bajbokani

Quote

Narcisoidno govedo. Kamo sreće da zaglavi ćorku, pa da se lepo provede tamo.

Quote

crni da krene sa method actingom, jer ga čeka duuuga uloga gospođe ministarke... 

Priznajem, umeo je ovaj forum i bolje.

 

Sto se tiče komentara razgovora, da ja vodim postupak ja bih prvo tražio da čujem ceo razgovor i mislim da će i tužilaštvo to tražiti. Sam snimak može da se koristi kao dokaz jer nije nezakonito pribavljen, ali mora biti integralan. Svaka prepravka snimka, skracivanje, izbacivanje delova kompromituje taj snimak i verovatno će to biti razlog zašto se neće koristiti pred sudom, jer je malo verovatno da će tužilaštvu biti dostavljen ceo snimak.

Imamo i primer SMS prepiske sa onom novinarkom koji je ovde kačen kao dokaz Lečićeve jezivosti iz kog je očigledno izbačen značajan deo, pre svega poruke koje je novinarka slala njemu.

Link to comment
15 minutes ago, Uskebasi said:

Priznajem, umeo je ovaj forum i bolje.

 

Sto se tiče komentara razgovora, da ja vodim postupak ja bih prvo tražio da čujem ceo razgovor i mislim da će i tužilaštvo to tražiti. Sam snimak može da se koristi kao dokaz jer nije nezakonito pribavljen, ali mora biti integralan. Svaka prepravka snimka, skracivanje, izbacivanje delova kompromituje taj snimak i verovatno će to biti razlog zašto se neće koristiti pred sudom, jer je malo verovatno da će tužilaštvu biti dostavljen ceo snimak.

Imamo i primer SMS prepiske sa onom novinarkom koji je ovde kačen kao dokaz Lečićeve jezivosti iz kog je očigledno izbačen značajan deo, pre svega poruke koje je novinarka slala njemu.

Ako pričaš sa nekim i snimaš ga, predaš Organima taj snimak, nećeš imati problema?

Pitam zbog nečeg posredno vezanog za temu, ali ne za ovaj slučaj.

Edited by Malkmus
Link to comment
23 minutes ago, Uskebasi said:

Priznajem, umeo je ovaj forum i bolje.

 

Sto se tiče komentara razgovora, da ja vodim postupak ja bih prvo tražio da čujem ceo razgovor i mislim da će i tužilaštvo to tražiti. Sam snimak može da se koristi kao dokaz jer nije nezakonito pribavljen, ali mora biti integralan. Svaka prepravka snimka, skracivanje, izbacivanje delova kompromituje taj snimak i verovatno će to biti razlog zašto se neće koristiti pred sudom, jer je malo verovatno da će tužilaštvu biti dostavljen ceo snimak.

Imamo i primer SMS prepiske sa onom novinarkom koji je ovde kačen kao dokaz Lečićeve jezivosti iz kog je očigledno izbačen značajan deo, pre svega poruke koje je novinarka slala njemu.

 

Jedna želja da završi u zatvoru, to mi je OK, a ove dva upisa u kojima se želi silovanje su previše, ali ipak dva upisa nisu opšti linč na forumu. 

 

Hvala na objašnjenju što se snimka tiče iz ugla validnosti kao dokaza na sudu, bez ironije. Ipak, ovo je internet forum, a ne sud. Snimak je uverljiv i u njemu je čovek izgovorio odvratne, odvratne stvari. Prihvatam kao laik da ovaj snimak sam po sebi nije dovoljan da Lečić bude osuđen za silovanje ali jeste dovoljan da ga određeni broj ljudi smatra za odvratno đubre koje priznaje i opravdava seks protiv volje. Nema ničeg nepravednog u tome. Sam je izgovorio te reči. Poruke Hristini su takođe dovoljne, nevezano za kompletnost konverzacije, da na jednom internet forumu bude proglašen za matorog oženjenog jadnika koji pokušava da vara ženu sa novinarkom mnogo mlađom od sebe. Ni u tome nema ničeg nepravednog. 

Edited by Heaviside
Link to comment
2 minutes ago, Malkmus said:

Ako pričaš sa nekim i snimaš ga, predaš Organima taj snimak, nećeš imati problema?

Pitam zbog nečeg posredno vezanog za temu, ali ne za ovaj slučaj.

Neces imati problema. Zabranjeno je snimati razgovor koji ti nije namenjen, npr. odes i ostavis telefon  da snima u prostoriji pa posle preslusas. Kada snimas razgovor u kome ucestvujes, odnosno kome si prisutan, ne cinis krivično delo.

Link to comment

Hvala ti.

A ako se taj snimak vodi sa trećim licem o hajmo reći potencijalnom seksualnom uznemirivaču dece, a ispadne da je taj odlučio da ćuti iako bi *pretpostavljam* morao organizaciji u kojoj radi da prijavi to i istraga u okviru organizacije ne bude izvršena?

 

Bitno je što je to zastareo slučaj.

Edited by Malkmus
Link to comment

Ne razumem šta je loše želeti čoveku samo isto ono što je, ako je, uradio nekome.

Najbolje pouke će izvući iz prve ruke prolazeći isto ono što i njegovi predmeti obožavanja i divljenja™.

I evo neka su svi oni koji pozivaju na presumpciju nevinosti u pravu i moralne gromade ali i za to me nekako zabole, mislim, daj nemoj da se zajebavamo. Opcija je ili je silovao ili je ona veći bolesnik od njega 10 puta izmišljajući sve ono, i mag audio montaže montirajući onaj snimak.

Link to comment
16 minutes ago, Heaviside said:

A i neke kolege izgleda ne bi više ni da dele scenu sa njim. Mirjana krvolok, uništava karijeru čoveku koji nije ni osumnjičen.

Ona bese podžala Jevtica i osudila medijski linc nad njim?

Link to comment

Neam pojma, nisam pratio taj slučaj uopšte. Znam samo da ne želi na scenu sa (neoptuženim) čovekom koji tvrdi da čini čast ženama sa kojima je imao seks protiv njihove volje. Sram je bilo. 

 

Druže, pretpostavka nevinosti je za sud. Ko koga smatra mučkim đubretom sa kojim ne želi da diše isti vazduh je individualna stvar i ne podleže toj obavezi. Većini ljudi je dovoljno da čuje onakav snimak za tako nešto. Ne postoji ni obaveza da se bude konzistentan u tome koga smatraš đubretom. Obaveza koja postoji ako ne želiš da ti se nepovratno uništi ugled je da nikada ne izgovoriš reči koje je Lečić izgovorio. Osuđen ili ne.

  • +1 9
Link to comment
8 hours ago, Čutura said:

ona rece da ga je ignorisala, a iz poruka se to moze i zakljuciti

Ne, ne može se to zaključiti iz svih poruka. Napisala sam post o tome.

 

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Uskebasi said:

Ovaj forum postaje sve cudnije mesto...

Da bi pravnici i entuzijasti za pravo diskutovali moraju da budu poznati svi detalji, ali da bi laici i entuzijasti za lincovanje diskutovali onda je dovoljan i jedan audio zapis i intervju.

Bizarno je da na ovom forumu pretpostavka nevinosti vazi samo za one koji su pravnosnazno osudjeni (Sveljo, Jevtic) i da se prostire i nakon osudjujuce presude, dok se za neke druge ne moze polemisati o krivici bez da neki retard kao argument upotrebi paralelu sa cerkom, sestrom, majkom...

 

Da se pridruzim Aramu i stanem u red posle njega. Da ti ucinim cast.

 

Cak ni Leka™ ne spori onaj audio snimak. Jeblo vas pravno cistunstvo u ovoj usranoj zemlji koja jede sopstvenu decu i promovise nasilje. 

 

Treba zaista biti tezak debil, ili kako ti rece retard, pa uvoditi na ovu temu i na ove javno dostupne argumente neku prezumpciju nevinosti. Sigurno je lako zeni da javno (jer ne moze drugacije receno joj je u tuzilastvu) objavi da je silovana, uvredjena, maltretirana. I da to cuje njena porodica, prijatelji, da cita komentare raznih Uskebasija po mrezama koji ne bi da lome preko kolena.

 

 

 

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Istekao mi edit.

Napisala sam za Hristinu Stojiljkovic da je jeziv attention whore, i da je ona prepiska više odmoć nego pomoć.

 

Poenta:

mene kao ženu iritira sve što je sidetracking i sve što prlja stvarne priče žrtve i sve što je nerealno jer, ma koliko utešno zvučalo na mrežama, u životu  ne vredi ni pišljiva boba.

Znam koliko mina ima i kad za mnogo banalnije stvari želiš da isteraš neku pravdu na sudu (npr. mobing) i kako izgleda kad ti advokati kažu - izmaltretiraćeš se, a nećeš dobiti proces, ovo može da se prijavi samo do 6 meseci od dogadjaja, itd.

Pustite pravnike da nam govore. Verujem da niko od PPP drugara ne relativizuje traumu ove devojke, a kamoli brani BL, nego postavlja stvari u perspektivu realnih mogućnosti da se tome stane na kraj.

Ova glumica je javna ličnost i imala je mogućnost da saopšti stvari i medijima i u filmu. Anonimne žene nemaju te mogućnosti. Njima ostaje samo sud. Ako se usude.

Zato je važno da se zna šta može a šta pada u vodu. Ma koliko delovalo hladno, ili emotivno neangažovano u ovoj situaciji - to je jedino što realno može da obezbedi kaznu za silovatelje i predatore.

 

  • +1 8
Link to comment
8 hours ago, Heaviside said:

A i neke kolege izgleda ne bi više ni da dele scenu sa njim. Mirjana krvolok, uništava karijeru čoveku koji nije ni osumnjičen.

pa mislim da ne mogu bash da ga shutnu iz predstave zato shto se mirjani cefnulo? ili mogu?

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...