Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

Nisam ništa hteo da kažem al onda naiđem na ovakav video https://www.instagram.com/reel/CebQDK1gtmX/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Stvarno je defektan :D Čemu ovo skakutanje kao mlad oroz? Bukvalno ne shvatam, izaćićete na teren pa se zagrevaj, mani ove fore.

A što se "anesteziranja stopala" tiče... ko bi pri zdravoj pameti to radio? Dakle ne osetiš bol a šteta se čini svakim pokretom? Ili pak taj problem nije toliko ozbiljan što bih pre pomislio iz svega što sam čuo. To je kao da popiješ painkiller kad ti pukne slepo crevo... nula rezona.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, arheolog1981 said:

"anesteziranja stopala"


Izgleda da je to neko mnogo pametno anesteziranje, kada je ubiven samo bol i ništa drugo, tako da i dalje ima sve potrebne osećaje u stopalima da bi se onako bacao i trčao po terenu.

Link to comment
4 hours ago, Tsai said:

Sta je poenta ove CH karikature? Ne razumem sta pise

Valjda prva sala za injekcije znaci natpis (ako neko zna francuski nek me ispravi posto ja znam minimalno bas).

A CH karikatura je od pre par godina, od nekog RG gde je isto kukao Nadal o povredama pa su ovo nacrtali, nego sam se setila kad sam videla ovaj snimak na stakama.

 

Link to comment

Evo sad i Cicipas priča kako jednom nije mogao da hoda, pa ga bocnuli gde treba i odigrao jedan od najboljih mečeva u životu.

 

Šta je poenta ovog sveopšteg luđenja? ATP na finjaka promoviše bodenje, škk...? Tačno ću posle fudbala da prestanem da gledam i tenis.

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Šta je poenta ovog sveopšteg luđenja? ATP na finjaka promoviše bodenje, škk...? Tačno ću posle fudbala da prestanem da gledam i tenis.

 

Valjda je i njima jasno da sve to oko Nadala nije baš normalno, pa kao sve u redu, obična stvar, eto i drugi to rade

Link to comment

Tim i dalje pauzira, bar još mesec dana.

Alcaraz otkazao Queen's, a Berettini se vratio na teren u Štutgartu.

Zverev je operisao ligamente.

Medvedev regrutovan

Link to comment
15 hours ago, arheolog1981 said:

A što se "anesteziranja stopala" tiče... ko bi pri zdravoj pameti to radio? Dakle ne osetiš bol a šteta se čini svakim pokretom? Ili pak taj problem nije toliko ozbiljan što bih pre pomislio iz svega što sam čuo. To je kao da popiješ painkiller kad ti pukne slepo crevo... nula rezona.

 

Kao neko ko ima vrlo specifican zdravstveni problem autoimune prirode (RA) mogu ti reci da jako gresis sa ovom pretpostavkom gore. Nije svako stanje/bolest/dijagnoza ista niti se moze posmatrati kroz istu prizmu lecenja i medikacije. Pogotovo ako se radi o hronicnoj/progresivnoj/neizlecivoj bolesti sa kojom se prosto mora ziveti.

 

Recimo, da sam ja sad neki (jedan od najboljih ikad :rolleyes:) teniser i da me u toku jednog grand slema zadesi epizoda bolnog RA vrlo bih rado uzela najjaci painkiller (recimo da Nadal ima pristup vrhunskom dijapazonu injekcija i analgetika) koji ce omoguciti da zavrsim turnir. U normalnim svakodnevnim uslovima ne uzimam nista ili uzimam slabije terapije i to je to...

On time prakticno cini svom telu minimalnu stetu jer pribegava terapiji samo u danima/nedeljama kad je dobit od toga najveca. U ostalo vreme koristi stake da smanji pritisak na nogu.

 

Ja verujem da najvecem broju stanovnika ove planete to bizarno i na granici ludila/glume ali :

1. postoje bolesti kod kojih nije uvek ista bol prisutna i moze da je javi /nestane sama od sebe na dnevnoj bazi i onda tako godinama/do kraja zivota. Moze da napreduje ali ne mora da znaci...

2. nije svako maskiranje bola stetno (apropo slepog creva gore gde se na bol mora reagovati)

3. nije svaka bolest izleciva (pa kao zasto ne uzme pauzu da se izleci nego igra i dalje)

 

samo mojih 5 cents... Ne ulazim u raspravu dal je najveci ikad i sta ovih 22 znaci ... 

  • +1 2
  • Hvala 5
  • -1 1
Link to comment

Sećate se one ankete mislim među olimpijskim atletičarima da parafraziram:
Da li biste rizikovali trajnu povredu/invaliditet za zlato na OI?

Odgovori su masovno otišli na stranu "da, svakako"

To je drugačije stanje uma...





....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...