Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

kako je wimbledon ispao glup.

umesto da se prave ludi i nista ne govore i puste britanskoj vladi da resi pitanje ulaska ruskih i beloruskih sportista, oni istrcavaju pred rudu i ispadaju zesci moroni.

a da ne bi bili sami glupi, tu su atp i wta :D

 

in other news, scott morrison izgubio izbore u australiji

  • +1 2
Link to comment
21 hours ago, harper said:

 

Ne kaznjavaju Vimbdon vec stite svoje igrace kojima je zabranjeno da igraju iz vansportskih razloga. Nije ovo do Vimbldona vec do britanskih vlasti, nema sta njih da kaznjavaju.

 

Ali kako ih štite? Jedino što rade je to da štete i drugima pored ovih koji su već oštećeni odlukom organizatora turnira. Kako Medu i Rubljeva štiti ili im na bilo koji način pomaže to što će sada još 8 igrača da izvisi za ozbiljne poene?

 

Meni deluje da oni prvenstveno štite sebe i svoju nepostojeću reputaciju. Kao, ajde da uradimo nešto da izgleda kao da smo stali iza igrača jer to nam je obaveza pa jbg. I onda po običaju samo prošire i dodatno iskomplikuju već postojeći problem.

 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Redoran said:

 

Ali kako ih štite? Jedino što rade je to da štete i drugima pored ovih koji su već oštećeni odlukom organizatora turnira. Kako Medu i Rubljeva štiti ili im na bilo koji način pomaže to što će sada još 8 igrača da izvisi za ozbiljne poene?

 

Meni deluje da oni prvenstveno štite sebe i svoju nepostojeću reputaciju. Kao, ajde da uradimo nešto da izgleda kao da smo stali iza igrača jer to nam je obaveza pa jbg. I onda po običaju samo prošire i dodatno iskomplikuju već postojeći problem.

 

 

Ne pomaze. Nisam napisao da se slazem s ovom sumanutom odlukom, zapravo sam napisao upravo suprotno, samo navodim ono sto su oni sami dali kao obrazlozenje.

Link to comment
51 minutes ago, Redoran said:

 

Ali kako ih štite? Jedino što rade je to da štete i drugima pored ovih koji su već oštećeni odlukom organizatora turnira. Kako Medu i Rubljeva štiti ili im na bilo koji način pomaže to što će sada još 8 igrača da izvisi za ozbiljne poene?

 

Meni deluje da oni prvenstveno štite sebe i svoju nepostojeću reputaciju. Kao, ajde da uradimo nešto da izgleda kao da smo stali iza igrača jer to nam je obaveza pa jbg. I onda po običaju samo prošire i dodatno iskomplikuju već postojeći problem.

 

pa medi pomaže tako što će ni kriv ni dužan biti ubedljivo prvi

  • +1 1
Link to comment
On 20.5.2022. at 21:37, Arkadija said:

Ova odluka jedino šteti Đokoviću, a ne štiti nikoga. Kakve vajde imaju Medvedev, Rubljov, Kačanov od toga što drugi teniseri neće dobiti bodove za Vimbldon? Baš nikakve, znajući da gro niže rangiranih tenisera "gine" da učestvuje na gredn slemovima zbog velikih para.

 

Medjunarodni sport je uspeo da postoji sve do sada zato sto su drzave pustale sportiste iz neprijateljskih zemalja da se takmice na medjunarodnim turnirima koje one organizuju. Ja ne znam ni za jedan primer sportske manifestacije gde je zemlja domacin na svoju ruku zabranila takmicarima iz X zemlje da ucestvuju. Da se to desilo, recimo 1956, u recimo Francuskoj, koja bi zabranila recimo Turskoj da se takmici, sledeci put bi Turska zabranila Francuskoj i neka druga zemlja bi takodje iskoristila presedan da i ona odredjuje na svoju ruku ko ucestvuje a ko ne, i vec do 1970-te godine medjunarodni sport bi prestao da postoji u onom obliku koji mi danas poznajemo.

 

Zemljama jeste branjeno ucesce, ali to nisu radile zemlje domacini na svoju ruku nikad, vec se uvek pitao medjunarodni ili kontinentalni savez. WTA ne moze da dozvoli da neka drzava na svoju ruku odredjuje pravila i jedino im je preostalo da uzvrate. Jedini nacin da ovo izbegnu bio je da sami zabrane ucesce Rusima i Belorusima na isti nacin kao sto je to uradila FIFA i cudi me sto to vec nisu uradili.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Meazza said:

 

Medjunarodni sport je uspeo da postoji sve do sada zato sto su drzave pustale sportiste iz neprijateljskih zemalja da se takmice na medjunarodnim turnirima koje one organizuju. Ja ne znam ni za jedan primer sportske manifestacije gde je zemlja domacin na svoju ruku zabranila takmicarima iz X zemlje da ucestvuju. Da se to desilo, recimo 1956, u recimo Francuskoj, koja bi zabranila recimo Turskoj da se takmici, sledeci put bi Turska zabranila Francuskoj i neka druga zemlja bi takodje iskoristila presedan da i ona odredjuje na svoju ruku ko ucestvuje a ko ne, i vec do 1970-te godine medjunarodni sport bi prestao da postoji u onom obliku koji mi danas poznajemo.

 

Zemljama jeste branjeno ucesce, ali to nisu radile zemlje domacini na svoju ruku nikad, vec se uvek pitao medjunarodni ili kontinentalni savez. WTA ne moze da dozvoli da neka drzava na svoju ruku odredjuje pravila i jedino im je preostalo da uzvrate. Jedini nacin da ovo izbegnu bio je da sami zabrane ucesce Rusima i Belorusima na isti nacin kao sto je to uradila FIFA i cudi me sto to vec nisu uradili.

 

nacin da ovo izbegnu je bio da dopuste da se takmice kao predstavnici atp, mok ili cega god treceg. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Zašto onda atp ne zaštiti poene igačima? Kad su mogli Federeru godinama da "čuvaju" poene, ako slučajno vaskrsne i počne da igra kao mčadić, što ne bi i sada to isto uradili?

 

 

Naravno da neće, ali ovim izbacuju Medvedeva na prvo mesto, taman i da ne igra.

 

Edited by Arkadija
Link to comment
5 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Nisam skontao...jel se bodovi sa prošlogodišnjeg W brišu sutra, ili standardno kad krene novi W pa samo neće biti novih ? 


ne sutra, ali za par nedelja kad istekne 52 nedelje

Link to comment
11 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Nisam skontao...jel se bodovi sa prošlogodišnjeg W brišu sutra, ili standardno kad krene novi W pa samo neće biti novih ? 

standardno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...