Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

dobije 1200 i nesto bodova a ovaj ako ispadne pre finala bilo kad, gubi 1000, dal ispao u prvom kolu il u polufinalu, isto mu se hvata, slabiji rezultat nego 2019. - gubi 50%
Zbunjivalo me je to što sam mislio da se dobijaju poeni regularno od nule kad se obriše 50% onih iz 2019

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
10 minutes ago, Tsai said:

@Jumanji

 

Pa to, neki server indijanac u 3.kolu je najveca opasnost

Sve ga je tada htelo pored servisa, kao pomahnitao. 

Ehhh  kad ne bi stimali zreb, ovako malko strepim.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

Osetila se vec posle ovogodisnjeg Pariza promena u izvestavanju o njegovom tenisu i karijeri. Mnogo je dobio ovom titulom, bas mnogo. Vise od trofeja koji je podigao.

 

1. Zato što su SF i F bili kakvi su bili (+Nadal je odigrao većinu meča odlično).

2. Rođa nije bio u završnici.

3.

- Osim osvojenog trofeja, osvojen je i RG nakon pobede nad Nadalom (do sada to niko nije uradio).

- Osvojen svaki slem dva puta na 3 različite podloge: uz dužno poštovanje za Roja Emersona i Roda Lejvera, ipak je njihovo dostignuće malkice manje, jer tada beton nije ni postojao; takođe do Open ere neki teniseri su igrali amaterski a neki drugi su igrali za pare, znači nije bila najjača trenutna moguća konkurencija. Znači ni to niko nije dosad uradio (kako je NĐ uradio).

- Osim što je dva puta osvojio svaki slem, NĐ je to uradio u dva kruga: prvi se završio 2016, a onda je opet osvojen bar po jedan AO(2019), RG(2021), Wim(2018) i US open(2018). Znači nije samo nadodavanje brojki (kao za drugi Sinsi), već je NĐ bukvalno dvaput preš'o igru. 

Edited by stray cat
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, stray cat said:

 

1. Zato što su SF i F bili kakvi su bili (+Nadal je odigrao većinu meča odlično).

2. Rođa nije bio u završnici.

3.

- Osim osvojenog trofeja, osvojen je i RG nakon pobede nad Nadalom (do sada to niko nije uradio).

- Osvojen svaki slem dva puta na 3 različite podloge: uz dužno poštovanje za Roja Emersona i Roda Lejvera, ipak je njihovo dostignuće malkice manje, jer tada beton nije ni postojao; takođe do Open ere neki teniseri su igrali amaterski a neki drugi su igrali za pare, znači nije bila najjača trenutna moguća konkurencija. Znači ni to niko nije dosad uradio (kako je NĐ uradio).

- Osim što je dva puta osvojio svaki slem, NĐ je to uradio u dva kruga: prvi se završio 2016, a onda je opet osvojen bar po jedan AO(2019), RG(2021), Wim(2018) i US open(2019). Znači nije samo nadodavanje brojki (kao za drugi Sinsi), već je NĐ bukvalno dvaput preš'o igru. 

 

Sve je to, naravno, tacno, govorio sam o nekim drugim aspektima koji nisu vezani za statistiku i sportska dostignuca. Dosta se govori o nacinu na koji je osvojio turnir, o onoj epizodi sa davanjem reketa klincu, o celom ambijentu u Parizu u kojem je osvojio turnir fair & square, prolazeci kroz razne izazove i osvajajuci ga na verovatno jedini nacin koji odaje postu Nadalovom statusu na Garrosu - preko njega samog. Imam utisak iz citanja raznih izvestaja, medija, slusanja podkasta i slicno, mozda gresim, da je nekako cementirao svoj status van terena na nacin na koji mu to mediji nisu ranije dopustali. Mislim da je ovim trofejom naterao mnoge da prelome i da ga vise ne posmatraju kao spoiler, glic u svetskom teniskom sistemu, vec kao ravnopravnog takmicara za titulu najveceg svih vremena. Njemu je teniska velicina uvek priznavana, bilo bi bizarno da je drugacije, ali je uvek postojalo neko malo ali iza hvalospeva na njegov racun. Cini mi se da toga vise nema ili bar ja nisam bio u prilici da vidim.

  • +1 2
Link to comment

Bio bi i red da ga mimoidje neki surov zreb, ali da ipak ima jedan dobar mec do finala.

Mada sto svi kazu najveci protivik je sam sebi. Ako izadje u Kljako modu™ moze neki dobar serviser lako izbaci.

Nije da se svaki put stize 0:2 koliko god bila razlika u kvalitetu.

Link to comment
5 minutes ago, bags said:

Bio bi i red da ga mimoidje neki surov zreb, ali da ipak ima jedan dobar mec do finala.

Mada sto svi kazu najveci protivik je sam sebi. Ako izadje u Kljako modu™ moze neki dobar serviser lako izbaci.

Nije da se svaki put stize 0:2 koliko god bila razlika u kvalitetu.

 

a i na wimbledonu se ne stize tako lako 0-2 protiv nekoga tko dobro servira

Link to comment
25 minutes ago, harper said:

 

Sve je to, naravno, tacno, govorio sam o nekim drugim aspektima koji nisu vezani za statistiku i sportska dostignuca. Dosta se govori o nacinu na koji je osvojio turnir, o onoj epizodi sa davanjem reketa klincu, o celom ambijentu u Parizu u kojem je osvojio turnir fair & square, prolazeci kroz razne izazove i osvajajuci ga na verovatno jedini nacin koji odaje postu Nadalovom statusu na Garrosu - preko njega samog. Imam utisak iz citanja raznih izvestaja, medija, slusanja podkasta i slicno, mozda gresim, da je nekako cementirao svoj status van terena na nacin na koji mu to mediji nisu ranije dopustali. Mislim da je ovim trofejom naterao mnoge da prelome i da ga vise ne posmatraju kao spoiler, glic u svetskom teniskom sistemu, vec kao ravnopravnog takmicara za titulu najveceg svih vremena. Njemu je teniska velicina uvek priznavana, bilo bi bizarno da je drugacije, ali je uvek postojalo neko malo ali iza hvalospeva na njegov racun. Cini mi se da toga vise nema ili bar ja nisam bio u prilici da vidim.

 

Novak je sam dosta doprineo tome, sem fantasticnog rezultata drugacije se ponasao. ja ga ne gledam cesto pa sam primetio. Polufinale je viknuo, mozda bas puno gresim, na svoju ekipu po dogovoru kada je tesko da vice na njih. Finale je bio dostojanstven i svajcarski miran u sunovratu na pocetku, mozda malo nesto starog ponasanja. Primedbe za aut, vise puta, primedba za svetlo/reflektore - sve je bilo na mestu. Pri greskama se u zavrsnici vise Grk nervirao i lomio reket. Dao je klincu reket, ipak prica fino na domacinskom jeziku, dobro ima iskustva. Na kraju, ipak je imao dva remek dela za dva dana, dovoljno sveukupno da razdrma predrasude. Videcemo koliko ce trajati, bilo bi lepo da Wimbldon zatvori krug jer nece ovo predugo trajati i treba uzivati. Meni je bio skroz pozitivan a nisam vernik, tako kontam da ga gledaju sa strane. Ako nastavi mirno bice sigurno bolje prihvacen jos koliko bude igrao i svima je to u interesu. Nema vise sta da objasnjava jer samo njih par zna za takav pritisak, on je sad sam sebi malo i umanjio

Edited by villiem
  • +1 2
Link to comment

Ma pojavi se neki niotkuda lik (onaj Opelka recimo) koji namesti servise i Novaku dodje neka letargija i eto ti povuci potegni meca.

 

A opet moze biti lako i setnja kao nikad pre.

 

 

Link to comment
Quote

Ivanišević: Federer je veoma pametno uradio ono u Parizu – došao je da isproba telo i da uđe u formu, i tačno je dobio ono što je želeo. Dobio je tri meča i posle nije hteo da rizikuje povredu. On se sprema za Vimbldon. Iskreno, ne bih ga voleo u našem delu žreba.

Prošle godine se nije igralo na travi, mislim da nam je svima nedostajala i da nas čeka zabavan turnir. Novak će biti favorit, ali neće biti lako, daleko od toga.

 

Link to comment

Raduje što neki (stariji) igrači pokazuju da nisu (opet) za penziju. Kohlschreiber, Marej, Viktor, Lopez... koji opet igra sa Šapom od kojeg je izgubio pre nedelju dana. Oćel' se danas i Fedex preporoditi preko duplo mlađeg Felixa? Još nisu igrali dosad

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • Redoran changed the title to Tenis - opšta tema za sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...