Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

Pih, Ivaška, koji je odlično igrao ceo prvi set, upropastio sve u TB. Federer ni kriv ni dužan dolazi do 5 set lopti. Uspeo je da upropasti 3. 

 

Iskreno, ništa naročito Rođa nije pokazao danas protiv ovog kvalifikanta, a kao trava mu je najomiljenija podloga. 

Link to comment



Draper, Wimbledon juniors finalist in 2018 (was 16yo back at the time) had some bad injuries in the last couple of years. Will make his top 300 debut next week. Good to see
Link to comment
Pih, Ivaška, koji je odlično igrao ceo prvi set, upropastio sve u TB. Federer ni kriv ni dužan dolazi do 5 set lopti. Uspeo je da upropasti 3. 
 
Iskreno, ništa naročito Rođa nije pokazao danas protiv ovog kvalifikanta, a kao trava mu je najomiljenija podloga. 
Ma razigrace se matori, samo ne mogu da verujem da moze da bude konkurentan na W. Doduse zavisi od protivnika, odnosno koga ce u zrebu da mu dodele -.-
Link to comment

Da vam otkrijem tajnu: Federer će biti konkurentan u smislu da će moći da pobedi po nekoga, nekada. Možda i po koji jači skalp da skine.


Sa druge strane, nikad u životu više neće biti konkurentan u smislu da će biti favorit za osvajanje nekog trofeja osim naravno ako mu konkurencija nije 50+ mesta na atp listi. Dakle, mislim na ozbiljne evente. Čoveku će neminovno za osvajanje takvog trofeja trebati gomila sreće, žreba i ko zna kakvih okolnosti. Da je najveći talenat ikada, džaba ti sve kad ne treniraš toliko, nemaš rutinu, pitanje je samopouzdanja, protivnik ne skine ćega u svlačionici, o stanju tela da ne pričam. Juče se na kraju videlo da se raspadaju i Novak i Cici, Federera bi izneli. Ko zna, možda uhvati dobar zalet W pa US, ali favorit - nikad više.

Link to comment
17 minutes ago, Mil@n said:

Da vam otkrijem tajnu: Federer će biti konkurentan u smislu da će moći da pobedi po nekoga, nekada. Možda i po koji jači skalp da skine.


Sa druge strane, nikad u životu više neće biti konkurentan u smislu da će biti favorit za osvajanje nekog trofeja osim naravno ako mu konkurencija nije 50+ mesta na atp listi. Dakle, mislim na ozbiljne evente. Čoveku će neminovno za osvajanje takvog trofeja trebati gomila sreće, žreba i ko zna kakvih okolnosti. Da je najveći talenat ikada, džaba ti sve kad ne treniraš toliko, nemaš rutinu, pitanje je samopouzdanja, protivnik ne skine ćega u svlačionici, o stanju tela da ne pričam. Juče se na kraju videlo da se raspadaju i Novak i Cici, Federera bi izneli. Ko zna, možda uhvati dobar zalet W pa US, ali favorit - nikad više.

Daj bre, sto ovo nisi stavio u spojler :sad:?¿

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
Da vam otkrijem tajnu: Federer će biti konkurentan u smislu da će moći da pobedi po nekoga, nekada. Možda i po koji jači skalp da skine.

Sa druge strane, nikad u životu više neće biti konkurentan u smislu da će biti favorit za osvajanje nekog trofeja osim naravno ako mu konkurencija nije 50+ mesta na atp listi. Dakle, mislim na ozbiljne evente. Čoveku će neminovno za osvajanje takvog trofeja trebati gomila sreće, žreba i ko zna kakvih okolnosti. Da je najveći talenat ikada, džaba ti sve kad ne treniraš toliko, nemaš rutinu, pitanje je samopouzdanja, protivnik ne skine ćega u svlačionici, o stanju tela da ne pričam. Juče se na kraju videlo da se raspadaju i Novak i Cici, Federera bi izneli. Ko zna, možda uhvati dobar zalet W pa US, ali favorit - nikad više.
Ne vredi ni gledati tu ATP listu ove godine još... ako i sve izgubi ove godine Federer ostaje u top 20. Mnogo favorizuje više rangirane (uglavnom starije) igrače mada i one koji su zablistali u toj 2019 i uzeli neke značajnije poene na nekom jačem turniru...
Npr iskopao sam sa jednog sajta šta su neki igrači "branili" u situaciji od marta ove godine... Otpisuje se max 50% poena u još važećem privilegovanom ranking sistemu.

1. Feliciano Lopez, N.58, 1078 punti
Torneo: Queen’s (500 punti)

2. Nick Kyrgios, N.48, 1190 punti
Torneo: Washington (500 punti)

3. Fabio Fognini, N.18, 2535 punti
Torneo: Montecarlo (1000 punti)

4. Dusan Lajovic, N.27, 1785 punti
Torneo: Montecarlo (600 punti)

5. Sam Querrey, N.55, 1085 punti
Torneo: Wimbledon (360 punti)

6. John Isner, N.25, 1895 punti
Torneo: Miami (600 punti)

7. Gilles Simon, N.69, 990 punti
Torneo: Queen’s (300 punti)


Ako bi Novak ispao u prvom kolu W izgubio bi 1000 poena a Rođer 500. Ima "u koferu" još procente od dva GS 1/2f, Majamija, jedno finale IW (koje vuče i u sledeću godinu) i tri 500-tke. Živi na 5000 poena stare slave a može da zadrži bar polovinu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
45 minutes ago, Mil@n said:

Da vam otkrijem tajnu: Federer će biti konkurentan u smislu da će moći da pobedi po nekoga, nekada. Možda i po koji jači skalp da skine.


Sa druge strane, nikad u životu više neće biti konkurentan u smislu da će biti favorit za osvajanje nekog trofeja osim naravno ako mu konkurencija nije 50+ mesta na atp listi. Dakle, mislim na ozbiljne evente. Čoveku će neminovno za osvajanje takvog trofeja trebati gomila sreće, žreba i ko zna kakvih okolnosti. Da je najveći talenat ikada, džaba ti sve kad ne treniraš toliko, nemaš rutinu, pitanje je samopouzdanja, protivnik ne skine ćega u svlačionici, o stanju tela da ne pričam. Juče se na kraju videlo da se raspadaju i Novak i Cici, Federera bi izneli. Ko zna, možda uhvati dobar zalet W pa US, ali favorit - nikad više.

 

Huh koliko se ne podudaramo. Ja ću ovde da bude parti-puper jer bih rekao da u eventualnom susretu Novak-Federer na W ili na USO naravno da postoji samo jedan favorit, ali da to nimalo ne znači "Ma biće opušteno". Nikad s Federerom nije opušteno, i nikad "favorit" ne znači laganu pobedu koju kako mi se čine mnogi očekuju. I pred Cicipasom je Novak bio favorit pa je trebalo izvlačiti 0-2 iz bunara, i pred Vavrinkom je Novak bio favorit pa se plakalo na kraju, pa sam dosta siguran da ne treba uzimati nimalo olako potencijalni susret sa Federerom ni u Londonu ni u NY. Pogotovo ne jer će od sumanuto ogromne motivacije Novaka biti veća samo jedna, Federerova. A uopšte ne treba unapred odbacivati mogućnost da će se dogegati do još jednog finala ove godine. Videli smo mnogo, mnogo čudnije stvari od smešnijih igrača, kamoli jednog od velike trojke.

 

I hteo bih da podsetim vas, your Honour, i sve članove porote, kako su to izgledali prošla finala i polufinala sa Federerom. Da, istina, nije ga dobio na GS od 2012, ali narode, 2014 na Vimbldonu je igrano 5 setova, 2015. je igrano samo 4 što pomalo laska Novaku, ali setite se da je to bio meč sa dva taj brejka i samo jednom brejkom Federera do onih 6-3 u poslednjem setu, dakle ni u jednom slučaju nije bilo "opuštenih 3-1". Idemo dalje, polufinale u Parizu (Masters) sad vrlo skoro, kad beše, krajem 2018. valjda, omiljena Novakova podloga, matori deda itd itd, pa je ipak zahtevalo monumentalni napor i 2-1 na jedvite jade. Šta dalje, pa naravno W 2019 kada se Novak, budimo realni, i malo provukao, i to samo na ovu idiotsku mentalnu megasnagu koju ima. Igrao je podosta loše ceo meč, i spasavao je dve meč lopte. Okej, reći će neko "igrao je loše i opet pobedio Federera", moja poenta je da su dve-tri lopte mogle ispisati potpuno drugačiju priču i stvoriti sasvim drugi kontekst danas. Ako me pamćenje dobro služi, poslednji meč gde ga je Novak dobio pomalo dominantno beše USO 2015, i dakako AO 2020, ali i tu je razlika bila samo jedan taj brejk i dva brejka. Konsistentno? Jeste? Opravdava ulogu favorita? Naravno. Novak uzima opušteno? Ne. Baš baš ne, ili ja jednostavno drugačije tumačim pridev "opušteno".

 

Sad, treba reći, ovo je skoro godinu-dve kasnije, i Federer se oporavlja od problema sa kolenima, i nema mnogo mečeva iza sebe; stoji. Ali opet, ja bih skoro pa radije da se oni ni ne sretnu, ako već ne moraju. Mislim, ako se sretnu, slatko bi bilo da ga smasti 3-0, dakako, čisto da podvuče ko je ćaća, ali daleko da bih lako i anervozno gledao taj meč. Pored toga, pustite sve te priče "Novak uzima W, i onda šansa na Olimpijadi i NY". Pomalo se tu olako shvata koliki ludačkog napora, fokusa i volje treba da se uzme W, pa sve i da se ne sretne sa Nadalom ili Federerom. Uživajmo još malo u ovom što je uradio na RG, a o W ili zlatnom slamu ću misliti u julu ili avgustu.

  • +1 5
Link to comment

Pa vidi, ja sam uvek štovao Feda, i sve stoji napisano, 2019. je bio mnogo bolji od Novaka, šta više reći no Novakove izjave da je samo čekao da se dovuče do TB, jer očigledno nije imao igru.

Da ne davim, ne mislim da će ga Novak odvaliti 3-0, vrlo sam svestan kolika je ovaj zmija, i sa onom njegovom neprovaljivom servom kad ga krene može da naniže X gemova bez puno cimanja i lomatanja. Ali jedno je sigurno, Federerova igračka moć je sigurno značajno opala posle ovolikog neigranja  i neizlaganja tela maksimalnim naporima u kontinuitetu, da ne govorim o takmičarskoj oštrici. Još ako bude zaređao par težih mečeva u više setova po 4+ sati, pitanje je koliko je on u stanju da to izdrži fizički a kamoli da kroz taj napor održi koncetraciju i novi igre. Možda na W naplati ovo odustajanje svežinom, a i svi znamo da ovom našem uvek može da padne klapna i tada jednostavno nema igru, ili prebacuje, ili barem izgleda nezainteresovano i sl. Dakle, nije ništa sigurno u smislu rezultata ali procenti tj šanse će biti, siguran sam, na Novakovoj strani, i da bi ga ovaj dobio npr, moraće da odigra kao nekad, a Nole da ne odigra kako ume. Uvek je tu i taj momenat straha od Federera kod nas Fanova, i sam ga imam, ali mi ga je konstantnim utepavanjem dotičnog Novak malo smanjio iako su to uglavnom i bile tesne pobede. :)

Link to comment
  • Redoran changed the title to Tenis - opšta tema za sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...