Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

34 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Huh koliko se ne podudaramo. Ja ću ovde da bude parti-puper jer bih rekao da u eventualnom susretu Novak-Federer na W ili na USO naravno da postoji samo jedan favorit, ali da to nimalo ne znači "Ma biće opušteno". Nikad s Federerom nije opušteno, i nikad "favorit" ne znači laganu pobedu koju kako mi se čine mnogi očekuju. I pred Cicipasom je Novak bio favorit pa je trebalo izvlačiti 0-2 iz bunara, i pred Vavrinkom je Novak bio favorit pa se plakalo na kraju, pa sam dosta siguran da ne treba uzimati nimalo olako potencijalni susret sa Federerom ni u Londonu ni u NY. Pogotovo ne jer će od sumanuto ogromne motivacije Novaka biti veća samo jedna, Federerova. A uopšte ne treba unapred odbacivati mogućnost da će se dogegati do još jednog finala ove godine. Videli smo mnogo, mnogo čudnije stvari od smešnijih igrača, kamoli jednog od velike trojke.

 

I hteo bih da podsetim vas, your Honour, i sve članove porote, kako su to izgledali prošla finala i polufinala sa Federerom. Da, istina, nije ga dobio na GS od 2012, ali narode, 2014 na Vimbldonu je igrano 5 setova, 2015. je igrano samo 4 što pomalo laska Novaku, ali setite se da je to bio meč sa dva taj brejka i samo jednom brejkom Federera do onih 6-3 u poslednjem setu, dakle ni u jednom slučaju nije bilo "opuštenih 3-1". Idemo dalje, polufinale u Parizu (Masters) sad vrlo skoro, kad beše, krajem 2018. valjda, omiljena Novakova podloga, matori deda itd itd, pa je ipak zahtevalo monumentalni napor i 2-1 na jedvite jade. Šta dalje, pa naravno W 2019 kada se Novak, budimo realni, i malo provukao, i to samo na ovu idiotsku mentalnu megasnagu koju ima. Igrao je podosta loše ceo meč, i spasavao je dve meč lopte. Okej, reći će neko "igrao je loše i opet pobedio Federera", moja poenta je da su dve-tri lopte mogle ispisati potpuno drugačiju priču i stvoriti sasvim drugi kontekst danas. Ako me pamćenje dobro služi, poslednji meč gde ga je Novak dobio pomalo dominantno beše USO 2015, i dakako AO 2020, ali i tu je razlika bila samo jedan taj brejk i dva brejka. Konsistentno? Jeste? Opravdava ulogu favorita? Naravno. Novak uzima opušteno? Ne. Baš baš ne, ili ja jednostavno drugačije tumačim pridev "opušteno".

 

Sad, treba reći, ovo je skoro godinu-dve kasnije, i Federer se oporavlja od problema sa kolenima, i nema mnogo mečeva iza sebe; stoji. Ali opet, ja bih skoro pa radije da se oni ni ne sretnu, ako već ne moraju. Mislim, ako se sretnu, slatko bi bilo da ga smasti 3-0, dakako, čisto da podvuče ko je ćaća, ali daleko da bih lako i anervozno gledao taj meč. Pored toga, pustite sve te priče "Novak uzima W, i onda šansa na Olimpijadi i NY". Pomalo se tu olako shvata koliki ludačkog napora, fokusa i volje treba da se uzme W, pa sve i da se ne sretne sa Nadalom ili Federerom. Uživajmo još malo u ovom što je uradio na RG, a o W ili zlatnom slamu ću misliti u julu ili avgustu.

 

Potpisao sam ovaj post jer se uglavnom slazem, ima nekih delova sa kojima se ne slazem. Na primer, radije bih video Federera protiv Novaka u zavrsnoj fazi Vimbldona od bilo kojeg od ovih mladjih udaraca koji su u naletu, iz mnogo razloga. Teoretski Rodzer ima bolje sanse u Londonu od Njujorka, gde mislim da nema nikakve sanse, ali je veliko pitanje to njegovo koleno i u kakvom je stanju. Travnata podloga, narocito u kasnijim fazama turnira kad teren "ocelavi", je smrt za igrace kojima noge nisu potpuno fit. Rodzer nije u nekoj velelepnoj formi, dovoljno je da ga prve nedelje dva igraca duze zadrze na terenu, sto nije nerealno imajuci tu formu u vidu, pa da ili koleno ne izdrzi ili najebu stopala zbog neprirodnog kretanja da bi se koleno sacuvalo. Rodzer dokazano zna sta treba da radi na londonskoj travi, osvajao je tu prokletinju vise nego bilo ko drugi, ali previse je dugo van tenisa. To sto on trenira i tih par meceva sto je odigrao nisu garant da moze da se dovede u pozeljnu formu da bi bio ozbiljna smetnja na Vimbldonu. Najgore po njega je sto ni on sam verovatno u ovom trenutku ne zna koliko moze.

 

A to sta je bilo pre tri, sest ili sedam godina nije vise uopste relevantno.

Link to comment
18 minutes ago, harper said:

Potpisao sam ovaj post jer se uglavnom slazem, ima nekih delova sa kojima se ne slazem. Na primer, radije bih video Federera protiv Novaka u zavrsnoj fazi Vimbldona od bilo kojeg od ovih mladjih udaraca koji su u naletu, iz mnogo razloga. Teoretski Rodzer ima bolje sanse u Londonu od Njujorka, gde mislim da nema nikakve sanse, ali je veliko pitanje to njegovo koleno i u kakvom je stanju. Travnata podloga, narocito u kasnijim fazama turnira kad teren "ocelavi", je smrt za igrace kojima noge nisu potpuno fit. Rodzer nije u nekoj velelepnoj formi, dovoljno je da ga prve nedelje dva igraca duze zadrze na terenu, sto nije nerealno imajuci tu formu u vidu, pa da ili koleno ne izdrzi ili najebu stopala zbog neprirodnog kretanja da bi se koleno sacuvalo. Rodzer dokazano zna sta treba da radi na londonskoj travi, osvajao je tu prokletinju vise nego bilo ko drugi, ali previse je dugo van tenisa. To sto on trenira i tih par meceva sto je odigrao nisu garant da moze da se dovede u pozeljnu formu da bi bio ozbiljna smetnja na Vimbldonu. Najgore po njega je sto ni on sam verovatno u ovom trenutku ne zna koliko moze.

 

A to sta je bilo pre tri, sest ili sedam godina nije vise uopste relevantno.

 

Pa i da i ne - i meni bi bilo mnogo slađe kada bih bio više siguran da će Novak da ga pobedi, em četvrto W finale koje bi ga utepao, em pred onom londonskom publikom, em da Rodžer ode i baci u kontejner onaj glupi beli RF sako, em da sastavi 10 godina, još od onog polufinala RG da ga ovaj nije pobedio na gren slemu. Samo rekoh da uz to ide i povećani rizik (meni lično) jer bi Federerova pobeda u W bolela mnogo više nego da Novaka pobedi Zverev ili Medvedev, a i slika onih 20 trofeja koje juri bi opet bila drugačija. No, to je moja mala interna skala, u svakom slučaju samo sam primetio kako od petka/nedelje proverava neki sentiment kao da Federer nema više šta da traži, i da bi finale sa njim bilo skoro pa rutinsko, kao i sa Nadalom, a čvrsto sam mišljenja da je meč i sa jednim i sa drugim meč prilično visokog rizika, koliko god statistika, godine, samopouzdanje ili naše viđenje stvari naginjalo na Novakovu stranu. To je teniski meč prastarih znalaca i najboljih igrača ikada u kojem baš svašta može da bude. Za ono polufinale u Parizu (Masters) sam bio potpuno uveren da će Novak da ga ispresavija, kad ono međutim.

 

U tu svrhu potegnuh to šta je bilo pre tri, šest ili sedam godina, ako se već prisećamo da ga je ovaj poslednji put dobio 2012, što jeste dominacija, da samo zastanemo i pomislimo da to jeste malo iskrivljena slika, i da je kontekst da je većina tih mečeva bila ne samo tesna, nego da su u bar dva glavna meča 2-3 drugačije lopte mogle stvoriti drastično drugačiju sliku.

 

Za ovo ostalo se potpuno slažem, to koleno stvarno može da bude mnogo veći faktor na travi nego što za sada ljudi pominju.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Dakle, nije ništa sigurno u smislu rezultata ali procenti tj šanse će biti, siguran sam, na Novakovoj strani, i da bi ga ovaj dobio npr, moraće da odigra kao nekad, a Nole da ne odigra kako ume. Uvek je tu i taj momenat straha od Federera kod nas Fanova, i sam ga imam, ali mi ga je konstantnim utepavanjem dotičnog Novak malo smanjio iako su to uglavnom i bile tesne pobede. :)

 

E, taman tako :)

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Pa i da i ne - i meni bi bilo mnogo slađe kada bih bio više siguran da će Novak da ga pobedi, em četvrto W finale koje bi ga utepao, em pred onom londonskom publikom, em da Rodžer ode i baci u kontejner onaj glupi beli RF sako, em da sastavi 10 godina, još od onog polufinala RG da ga ovaj nije pobedio na gren slemu. Samo rekoh da uz to ide i povećani rizik (meni lično) jer bi Federerova pobeda u W bolela mnogo više nego da Novaka pobedi Zverev ili Medvedev, a i slika onih 20 trofeja koje juri bi opet bila drugačija. No, to je moja mala interna skala, u svakom slučaju samo sam primetio kako od petka/nedelje proverava neki sentiment kao da Federer nema više šta da traži, i da bi finale sa njim bilo skoro pa rutinsko, kao i sa Nadalom, a čvrsto sam mišljenja da je meč i sa jednim i sa drugim meč prilično visokog rizika, koliko god statistika, godine, samopouzdanje ili naše viđenje stvari naginjalo na Novakovu stranu. To je teniski meč prastarih znalaca i najboljih igrača ikada u kojem baš svašta može da bude. Za ono polufinale u Parizu (Masters) sam bio potpuno uveren da će Novak da ga ispresavija, kad ono međutim.

 

U tu svrhu potegnuh to šta je bilo pre tri, šest ili sedam godina, ako se već prisećamo da ga je ovaj poslednji put dobio 2012, što jeste dominacija, da samo zastanemo i pomislimo da to jeste malo iskrivljena slika, i da je kontekst da je većina tih mečeva bila ne samo tesna, nego da su u bar dva glavna meča 2-3 drugačije lopte mogle stvoriti drastično drugačiju sliku.

 

Za ovo ostalo se potpuno slažem, to koleno stvarno može da bude mnogo veći faktor na travi nego što za sada ljudi pominju.

 

Ja nemam nikakvih negativnih emocija prema Rodzeru pa da se nesto posebno radujem ako ga Novak dobije, prosto mislim da su Novakove sanse vece u mecu protiv njega nego protiv nekog, na primer, poludelog upravo Medvedeva ili Zvereva. Rodzer je, naravno, overall bolji igrac na travi od obojice ali verujem da je u jako losoj formi i da narocito nema sansi u mecu u kojem bi morao da grind-uje protiv top igraca. Kao sto si i sam rekao, oni se odlicno poznaju i tu ne bi bilo opasnosti da Novak lelemudaski udje u mec a razlika u formi je ogromna.

 

Sto se tice tesnih pobeda, bilo je tesno i protiv Tima u Australiji, nije bilo komotno ni protiv Cicipasa juce. Novak je u svim tim mecevima bio favorit ali pita se nesto i onaj s druge strane mreze. Taj mec 2019. je bio veliki izazov za Novaka jer ga je jako lose odigrao i bio pod nenormalnim pritiskom iz publike, sumnjam da tako nesto moze da se ponovi na Slemu. A ipak ga Rodzer ni tada nije dobio, pre svega zato sto vise ne veruje da moze da ga dobije u mecu na tri dobijena seta. A to je mocan faktor u match-up-u.

Link to comment
31 minutes ago, harper said:

Ja nemam nikakvih negativnih emocija prema Rodzeru pa da se nesto posebno radujem ako ga Novak dobije, prosto mislim da su Novakove sanse vece u mecu protiv njega nego protiv nekog, na primer, poludelog upravo Medvedeva ili Zvereva. Rodzer je, naravno, overall bolji igrac na travi od obojice ali verujem da je u jako losoj formi i da narocito nema sansi u mecu u kojem bi morao da grind-uje protiv top igraca. Kao sto si i sam rekao, oni se odlicno poznaju i tu ne bi bilo opasnosti da Novak lelemudaski udje u mec a razlika u formi je ogromna.

 

Sto se tice tesnih pobeda, bilo je tesno i protiv Tima u Australiji, nije bilo komotno ni protiv Cicipasa juce. Novak je u svim tim mecevima bio favorit ali pita se nesto i onaj s druge strane mreze. Taj mec 2019. je bio veliki izazov za Novaka jer ga je jako lose odigrao i bio pod nenormalnim pritiskom iz publike, sumnjam da tako nesto moze da se ponovi na Slemu. A ipak ga Rodzer ni tada nije dobio, pre svega zato sto vise ne veruje da moze da ga dobije u mecu na tri dobijena seta. A to je mocan faktor u match-up-u.

 

Nemam ni ja nekih posebnih negativnih; štaviše ranih dvehiljaditih sam navijao za njega, to je dakako prestalo kad je N počeo da se probija, i kad je Federer polako postajao Church of Roger. Taj deo ne da je posebno njegova krivica, više publike, no i počinjao mi je ići na nerve sa onim žaketima, a pogotovo sa nekoliko reakcija kada ga je ovaj naš štrkljo krenuo izluđivati. Da ne otvaram sad posebnu temu, ali sam uvek imao utisak da se Federer užasno plaši Nadala jer je vrlo očito da je Nadal dosegao visine gde ovaj više ne može da mu parira, i da se za to pomirio sa sudbinom, ali to je zbog bicepsa, urlanja i sirove snage; dok je za Novaka non stop imao neko ponašanje "Okej, Nadal ima prava da me pobedi al' ti vala nemaš žgoljo jedan". Tako da ono, neke blage lične iritacije, ali najveći deo: jednostavna veličina rivaliteta između njih.

 

Za ove dve poslednje rečenice, voleo bih da je tako, ali i nisam siguran, moj veliki utisak je da je RF ušao u to finale 2019. sa povelikom "Ovoga puta si moj" erekcijom. Kako je Novak odigrao taj meč, to sve ide na račun tog granita između ušiju.

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Tsai said:

inace, prvo mesto je ugrozeno na vimbldonu samo ako medvedev udje u finale a Dj ne udje

Neka udje i ugrozi Medo, ako ga sram nije...

Link to comment
  • Redoran changed the title to Tenis - opšta tema za sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...