Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

inace, prvo mesto je ugrozeno na vimbldonu samo ako medvedev udje u finale a Dj ne udje
sad pročitao neko kaže na tw da je mogao biti prvi da je uzeo Halle i W... ima smisla kad se poračuna. Nole gubi max 1000 poena a Medo dobija nekih 800 ako igra samo finale

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Nije jasno, a Novakovi poeni? pretpostavka je da Medo osvoji 1110 poena za finale (1200-90 koliko je 2019 uzeo) a Nole izgubi 1000 što može činimise samo ako izgubi u prvom kolu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Nije jasno, a Novakovi poeni? pretpostavka je da Medo osvoji 1110 poena za finale (1200-90 koliko je 2019 uzeo) a Nole izgubi 1000 što može činimise samo ako izgubi u prvom kolu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


I dalje se racuna, tj.brani 50%, dakle Novak brani 1k.
Ako Medvedev osvoji W, a Novak ispadne pre finala, sad nemam pojma koja je razlika izmedju njih dvojice, moram da pogledam, Rus je no1.
Link to comment

dobije 1200 i nesto bodova a ovaj ako ispadne pre finala bilo kad, gubi 1000, dal ispao u prvom kolu il u polufinalu, isto mu se hvata, slabiji rezultat nego 2019. - gubi 50%

Link to comment

Medvedev je nonfaktor na travi (kao što je i na šljaci), nikad on nije stig'o dalje od trećeg kola Vimbldona, projekcije o mogućem prvom mestu su baš fikcija.

 

U vezi mogućeg duela RF - NĐ na Vimbldonu, nema nikakvog razloga da se Rođa izbegava, NĐ zna kako da igra s njim.

Link to comment
15 minutes ago, Milošica said:

Koga vidite kao najvećeg konkurenta?

 

Ja se najvise plasim neke mine u drugom, trecem, cetvrtkom kolu (kirgios, izner, tako neki lik).

 

Od bivsih finalista i osvajaca Marej naravno nista, deda je uvek zajeban na travi al ssd stvarno mislim da je zaribao zesce, Cilic i Raonic da igra bez noge i ruke dobice ih, ne znam u kakvoj je formi Dimitrov.. 

 

Ovi mladji se nisu pokazali na travi. Tim nista, Cici nista, Meda jedno QF, Zverev... mozda. 

 

Na kraju se sve svodi na Nadala i dedu opet 

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, Milošica said:

Koga vidite kao najvećeg konkurenta?

 

Tesko je reci ali u teoriji Zverev bi trebalo da bude najopasniji jer se od ovih mladjih igraca najbolje snalazi na travi. Beretinija mozda treba gledati, on nekako ima konstituciju koja bi mogla da mu donese dosta na travi. Probleme moze da napravi i svaki iskusniji top server, mada nijedan od njih ne dolazi u nekoj specijalnoj formi. Rafu i Rodzera nikada ne treba otpisivati, iako mislim da ni jedan ni drugi odavno u losijem stanju nisu dosli u London i ne ocekujem previse od njih.

 

U principu ce ove godine jednostavno najvise zavisiti od toga u kakvom mentalnom stanju ce Novak doci i koliko ce biti naostren i spreman da gazi od pocetka. Prva nedelja ce dosta toga pokazati jer, ako se Novak nekom ohrabrujucom igrom dokopa cetvrtfinala i ne budu ga hvatale lutke na tim nominalno slabijim mecevima, kao sto ima obicaj, sanse bilo koga da ga dobije u tri poslednja meca padaju na jednocifrene procente. Bice nekog pritiska vaznosti jer eventualnom pobedom ponistava bukvalno i poslednju prednost koju Rafa i Rodzer imaju u toj njihovoj stratosferskoj trci ali ni blizu toliki koliki ce biti ako osvoji Vimbldon i sa tri glavne titule u dzepu titule ode u Tokio i Njujork. Novak jos uvek juri nesto sto treba da dobaci a tada je najopasniji. Mislim da od 2015. godine nije dosao u London kao veci favorit, ako mu sve koze budu na broju od prvog do poslednjeg dana turnira bilo bi veliko iznenadjenje da ne podigne trofej.

 

Ono sto svakako treba ocekivati je da publika nikad vise nece navijati protiv njega nego na ovom turniru, bice to mucno za gledati, ali sa Novakom se otprilike nikad ne zna da li mu to smeta ili koristi. Naucio je odavno da tu negativnu atmosferu preokrene u svoju korist, ne verujem da je ikada jedan ovakav sportski titan u individualnom sportu morao u kontinuitetu da igra i protiv publike i protiv svakog moguceg protivnika. Mrzela je sportska javnost brojne velike sportiste ali da se toliko navijalo protiv njih iz ciste pizme za bilo kojeg drugog igraca to se ne secam da sam ikada video. Ovo ce biti verovatno poslednji veliki turnir gde ce se to desavati, ako ga osvoji Amerikanci nece propustiti da u Njujorku naprave medijski sou od njegove jurnjave za potencijalnim Grand Slamom. Posle toga navijanje vise nece ni biti bitno, mnogi ce da shvate da vise nema ni smisla. Osetila se vec posle ovogodisnjeg Pariza promena u izvestavanju o njegovom tenisu i karijeri. Mnogo je dobio ovom titulom, bas mnogo. Vise od trofeja koji je podigao.

  • +1 6
Link to comment
  • Redoran changed the title to Tenis - opšta tema za sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...