Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 
Ja... preko 38 temperatura, glavobolja, povraćanje, malaksalost, sve reakcije sa liste praktično. Srećom nije dugo trajalo.
(lele)

sad si ok?

sent from bubamoto


Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

(lele)

sad si ok?

sent from bubamoto

 

 

Uglavnom. Visoka temperatura je trajala samo jedan dan, ali umor/pospanost/malaksalost, još nekoliko dana sigurno, u utorak sam primio, danas skoro da sam ok.

Link to comment
 
Uglavnom. Visoka temperatura je trajala samo jedan dan, ali umor/pospanost/malaksalost, još nekoliko dana sigurno, u utorak sam primio, danas skoro da sam ok.
potrajlo. kod mene nije toliko dugo, jedan dan. i ni blizu raskoshno. jel imash uslova da iskulirash josh?

sent from bubamoto

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

potrajlo. kod mene nije toliko dugo, jedan dan. i ni blizu raskoshno. jel imash uslova da iskulirash josh?

sent from bubamoto
 

 

Radim od kuće od početka pandemije, tako da taj deo nije problem, ali lepo sam je "osetio" što jes' jes'

Link to comment

Ja se vakcinisao lažnim indijskim Zecom pre 2 sata u DZ Vračar. Sve je prošlo OK (nije baš ljubaznost bila na nivou, otprilike je bilo kao da vakcinišu goveda, ali ajde da ne izvoljevam sada), osim što sam dobio potvrdu na kojoj nije naveden nikakav datum revakcinacije, pa ne znam da li su i drugi dobili isto to, ili bih trebao da burgijam sada nešto dodatno.

 

Eh da, ne osećam nikakve probleme još, kao da mi je mesto uboda malo toplije, ali i to je pitanje, ali je sam trenutak ubadanja bio neprijatan, kao da me ubola direktno u nerv.

Edited by Ayatollah
Link to comment
1 hour ago, Have_Fun said:

2) Da li i koju vakcinu smeju primiti osobe koje imaju lupus?

sestru mog prijatelja koja ima lupus su vratili sa vakcinacije. moj savet: proveriti sve sa odgovarajućim specijalistima, pa tek onda po vakcinu.

 

takodje znam ženu koja je alergična na penicilin. otišla po mišljenje specijaliste, i sa tim mišljenjem su joj dopustili da primi kineza (70+ godina). prva doza prošla skroz okej,

 

moj astro zeka i dalje ništa (oko 32 h kasnije), al sam ja sebi dala a day in bed da gledam filmove B produkcije i lenčarim. kao, valja se mirovanje i sebi ugađanje... :fantom:

 

@Ayatollah svi dobijaju istu potvrdu. sutra ćeš dobiti SMS koji kaže za 12 nedelja revaks, i dobićeš potvrdu istu tu mejlom. opušteno.

Edited by pt 2.0
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

osim što sam dobio potvrdu na kojoj nije naveden nikakav datum revakcinacije, pa ne znam da li su i drugi dobili isto to, ili bih trebao da burgijam sada nešto dodatno.

 

 

Ni kod mene ne piše datum, ali su mi rekli da ću dobiti obaveštenje sms-om kao i prvi put.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Ma jasno je meni sve, i da vakcina nije stopostotna zaštita, i da treba vremena da se antitela razviju. Ja ću svakako i nakon tog perioda nastaviti da se ponašam odgovorno kao i do sad.

Ipak, stručnjaci su se toliko nalupetali poslednjih meseci, da ih sve uzimam sa odredjenom rezervom, ovo se ne odnosi nužno na Šeklera.

Na početku vakcinacije Sinofsrmom je svima rečeno da se maksimum zaštite dostiže 7 do 10 dana nakon druge doze. To su rekli i mojim tetkama i tečama koji su primili vakcinu prvih dana, to je negde rečeno i kroz medije. Sad, pošto se ispostavlja da nije baš tako, taj period se polako pomera na dve - tri nedelje nakon druge doze, i ne bi me čudilo da kako vreme bude odmicalo još malo prolongiraju. Prosto, ima nešto oko te kineske vakcine, njenog kvaliteta i efikasnosti što se meni nikako ne svidja i izaziva mi odredjenu sumnju. Dobrim delom je to verovatno iracionalno, ali delom je svakako i zbog netransparentnosti.

evo sta kaze moj omiljeni molekularni biolog o vakcini sa inaktivisanim virusom (preuzeto iz fb grupe)

 

Quote

 Adenovirusne vakcine (Sputnik, AstraZeneca, J&J) i iRNK vakcine (Pfizer, Moderna) teraju tvoje ćelije da prave spike protein. Time se podižu obe grane imuniteta. Sinofarm samo ubacuje mrtav virus u organizam, što podiže samo antitela, ali ne i T-ćelije (pošto taj virus nikada ne ulazi u tvoje ćelije).

 

Zaštita sa Sinofarmom dakle jeste manja, ali počinje proces, i što je najvažnije daje značajan nivo zaštite protiv teških oblika bolesti. Moj savet je od početka bio da se uzme prva vakcina koja je dostupna, i da se to posle može dograđivati. Cela moja porodica u Srbiji je primila Sinofarm, pošto su tu prvu mogli, i to je izbor koga podržavam i dalje. Kasnije, kada dođemo u završnicu, i kada vakcine postanu dostupne kroz privatne linije, može se dodati booster shot (koji će tada verovatno biti i specifično usmeren protiv varijanti). I to bi trebalo da ukupno završi priču prilično dugoročno, po podacima koji trenutno stoje...

 

  • +1 4
  • Hvala 3
Link to comment

nema datum niko na potvrdi.

mislim za revakcinu. i cheshce ljudi imaju primedbe na male sisteme, tipa dom zdravlja.


edip@caligula. kauboji, a shta ste konachno bocili, zeku ili rusa?

sent from bubamoto





Link to comment
36 minutes ago, Ayatollah said:

osim što sam dobio potvrdu na kojoj nije naveden nikakav datum revakcinacije, pa ne znam da li su i drugi dobili isto to, ili bih trebao da burgijam sada nešto dodatno.

 

Ja na svojoj potvrdi posle prve vakcine nisam imao unet datum revakcinacije. To je bilo pre mesec i kusur dana, na sajmu, kad je moglo bez poziva. Nisam ni dobio potvrdu na mail ni na sms posle prve vakcine. Ali su uredno stigli pozivi 36 sati pre druge vakcine, 3 nedelje kasnije.

Link to comment
1 hour ago, Have_Fun said:

p.s.

pitanje zbog familije, pa ako neko zna odgovor, znacice

1) Da li i koju vakcinu smeju primiti osobe alergicne na baktrim i slicne antibiotike?

 

 

Ja rekao doktorki da sam alergican na Baktrim, nista nije rekla (Astra Zeneca)

 

 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Aleksija said:

evo sta kaze moj omiljeni molekularni biolog o vakcini sa inaktivisanim virusom (preuzeto iz fb grupe)

 

Moze li link ka toj FB grupi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...