Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

3 hours ago, pt 2.0 said:

Šekler je, pre uvoza vakcina, i pre saznanja o tome koliko će čega biti dostupno, u RTS Upitniku izjavio sledeće:

"Ja da za sebe biram, ako nisam preležao koronu, najradije bih primio rusku vakcinu, jer najbolje pokriva obe grane imuniteta, humoralni i celularni (da prosti kums), a ako sam preležao koronu, onda bih najradije primio kinesku, jer najbolje nadgrađuje postojeća antitela":

I tako su se i prijavili i on i većina njegovih kolega u VSI Kraljevo - za rusku. Ali je nije bilo u ponudi, pa su primili kinesku. A kad su već primili kinesku, onda su uzeli da sa opremom koju imaju prate antitela i ostalo... 

 

 

EDIT.

a NARAVNO DA JE VIRUS GLUP I DA NE BIRA NEGO SE SAMO REPLICIRA I MUTIRA, i naravno da ako ga ima u aerosolima oko tebe, bio vakcinisan ili ne, da ćeš ga udahnuti i ako je količina dovoljna, da će te zaraziti. samo što će tvoj vakcinisani organizam da se bolje (hohoho, ne mogu da odolim: brže, jače, bolje, in fact) pošiba sa virusom.

ne mogu da verujem da ovo prežvakavamo u XXI veku a jebeno je znanje iz osnovne škole. 

Ma jasno je meni sve, i da vakcina nije stopostotna zaštita, i da treba vremena da se antitela razviju. Ja ću svakako i nakon tog perioda nastaviti da se ponašam odgovorno kao i do sad.

Ipak, stručnjaci su se toliko nalupetali poslednjih meseci, da ih sve uzimam sa odredjenom rezervom, ovo se ne odnosi nužno na Šeklera.

Na početku vakcinacije Sinofsrmom je svima rečeno da se maksimum zaštite dostiže 7 do 10 dana nakon druge doze. To su rekli i mojim tetkama i tečama koji su primili vakcinu prvih dana, to je negde rečeno i kroz medije. Sad, pošto se ispostavlja da nije baš tako, taj period se polako pomera na dve - tri nedelje nakon druge doze, i ne bi me čudilo da kako vreme bude odmicalo još malo prolongiraju. Prosto, ima nešto oko te kineske vakcine, njenog kvaliteta i efikasnosti što se meni nikako ne svidja i izaziva mi odredjenu sumnju. Dobrim delom je to verovatno iracionalno, ali delom je svakako i zbog netransparentnosti.

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment

sve si u pravu ali ja šekleru dosta verujem, pokazao je nornalne ljudske osobine usput

 

tj, on se kroz svo ovo vreme i koriguje, kako se stiču znanja, eto sada priča to da ostale vakcine deluju brže, da fajzer deluje najbrže, objašnjava i zašto je to tako 

 

osim toga, ne vidim razlog da mu ne verujem da su na sebi ispratili razvoj antitela, ako neke stvari i ne zna, pogotovo za nove vakcine, ne verujem da bi išao na to da svesno laže jer mu je kinez srcu prirastao

pt je spomenula a i ja se sećam, on je prvobitno bio najviše raspoložen za rusa, ali ispalo da je primio kineza, tako da ne verujem da mu je kinez sad neka ljubav posebna

 

Link to comment

Tu je generalno jako bitno i koliko ce trajati antitela, a da li ce se stvoriti nedelju ili dve kasnije me u principu ne zanima, jer ce se valjda svako normalan ponasati kao da nije ni primio, dok ne bude imao antitela.

  • +1 2
Link to comment
ti najbolje nemoj ni da se vakcinišeš, za svaki slučaj, jbg, da ne pogrešiš
prvo smo ga terali u bolnicu, sad ga teramo na vakcinu, da ne poveruje chovek shta radimo :hihi:

kolko zeka je ovde imalo neku primetnu reakciju na zeku? kolko shvatam niko osim mene? :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

prvo smo ga terali u bolnicu, sad ga teramo na vakcinu, da ne poveruje chovek shta radimo :hihi:

kolko zeka je ovde imalo neku primetnu reakciju na zeku? kolko shvatam niko osim mene? :unsure:

sent from bubamoto
 

mislim da nije niko prijavio osim tebe

Link to comment
mislim da nije niko prijavio osim tebe
a koko primilo, ne vidim bazen na telefonu. nije da smo za statistiku, al svejedno.

ja sam invertovani baksuz, grdja vakcina od kovida, to i nije normalno dry.png ono, i post kovid mi je teze pao od kovida, psihosomacki. mislim sramota i da se pominje :isuse:

sent from bubamoto


Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

a koko primilo, ne vidim bazen na telefonu. nije da smo za statistiku, al svejedno. ja sam invertovani baksuz, grdja vakcina od kovida, to i nije normalno :dry:

sent from bubamoto
 

12

Link to comment
28 minutes ago, dùda said:

 

tj, on se kroz svo ovo vreme i koriguje, kako se stiču znanja, eto sada priča to da ostale vakcine deluju brže, da fajzer deluje najbrže, objašnjava i zašto je to tako 

 

Pa da, sad kao odgovor zašto je to tako dobijemo da je to zbog tipa vakcine, načina na koji je napravljena. Meni laiku deluje savršeno logično. Samo, znali su oni i ranije koja je vakcina kako napravljena, pa onda sa takvim korekcijama ipak imam problem.

Kažem generalno, ne znam šta je tačno on rekao ranije na tu temu.

Edited by mraki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...