Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

:hail:


 

šekler je mega car

 

samo on treba da se kači, a ne ovi kvazi

stručnjaci sa celularno ćelijskim imunitetima

 

2 hours ago, harper said:

 

Ja odsad samo njega slusam. Mozda nije u pravu oko korone, mozda jeste, ali pouzdano je efikasan i blagotvoran protiv moje hronicne hipohondrije.:D

 

Šekler dobro poznaje prirodu svojih pacijenata, pa zbog toga ume da prilagodi i način obraćanja :D

  • Haha 6
Link to comment
7 minutes ago, ronin said:

Čekaj koja je ovo priča?...Jel to nešto zvanično?

 

Ne postoji nista zvanicno. EMU nije odobrila ni Kineza ni Rusa za sada, a kad ce ne znamo. Ne zelim da rizikujem da moram PCR da radim svaki put kad hocu kod sestre u Holandiju ili u sverc u Madjarsku.. zato hocu vakcinu koju priznaje EMU, da se EU ne bi dosetila fore "mi priznajemo vakcine koje priznaje EMU, svi ostali moraju imati PCR".

 

Da li je realno da to urade tako?  Ne znam, moguce da ne, ali ne zelim da rizikujem.

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

 

Ne postoji nista zvanicno. EMU nije odobrila ni Kineza ni Rusa za sada, a kad ce ne znamo. Ne zelim da rizikujem da moram PCR da radim svaki put kad hocu kod sestre u Holandiju ili u sverc u Madjarsku.. zato hocu vakcinu koju priznaje EMU, da se EU ne bi dosetila fore "mi priznajemo vakcine koje priznaje EMU, svi ostali moraju imati PCR".

 

Da li je realno da to urade tako?  Ne znam, moguce da ne, ali ne zelim da rizikujem.

pa nije realno da mađari ne priznaju vakcine kojima se sami bodu

 

ed.

slovce

Edited by dùda
Link to comment
Just now, dùda said:

pa nije realno da mađari ne priznaju vakcine kojima se sami bodu

 

ed.

slovce

 

To je bio samo primer... inace ne idem u sverc nigde, pa ni u Madjarsku :D

Link to comment
15 minutes ago, ducca said:

 

Fajzer kod nas stiže skladišten po PS, potom se odmah distribuira na vakcinacione centre i sumnjam da traje duže od tih nedelju dana količina koja stigne u ponedeljak. Takodje rečeno je i da Fajzer može na višim temepraturama (tipa -2 do -8 valjda) da se čuva nekoliko dana (slagaću, ali mislim da su pominjali nedelju dana), tako da kapiram da je to to kod nas, dok se raspodele na centre i potroše (plus proslede Makedoniji) ta isporučena količina ne dočeka nedelju, a ponedeljkom je nova isporuka. Ovo ti je ugrubo računica i logika, ako grešim neka me neko ispravi.


 

 

   Mislim da ovo mogu potvrditi iz prve ruke. Vakcinisan sam u sredu, termin mi je bio 15 minuta pre kraja radnog vremena, zvali su me ujutro da potvrdim da ću doći. Ništa se ne prepušta slučaju kada je Fajzer u pitanju- ovo kažem jer se, uprkos svim preduzetim merama, ipak desilo da se jedan zakazani pacijent ne pojavi, ali je postojao unapred pripremljen scenario i za to. Sestra ga je zvala dok sam bio u čekaonici, kada se uverila da neće uspeti da dođe, krenula je da zove ljude koji su, pretpostavljam, na sutrašnjem spisku, redom, uz napomenu da bi vakcinu svakako trebalo upotrebiti. Budući da do kraja radnog vremena nije bilo ostalo mnogo (jedva 10-15 minuta) sestra nije uspela da nađe "zamenu" pa je ona jedna preostala doza pažljivo spakovana i vraćena nazad, na bezbednu temperaturu.

  

 

Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

Od sutra na NBG svega, taman kad sam ja promenila mesto u prijavi :isuse:

 

ne znam više ni sama koliko sam pita promenila mesto... pa da promenim još jednom, šta fali

Link to comment
15 minutes ago, renne said:

Naravno da nije realno, kao i Austrijanci, kao i svi ostali na kraju krajeva

Drami miloš već danima oko tih putovanja

Moguce da dramim, ali je moguce i da ne gresim.. To se pricalo i za kovid pasose, pa i baka Andja prica o tome sada.

 

A Austrijanci rekli da ce pustiti Rusa tek kad EMA odobri, a EK rekla da nece da saradjuje sa Rusima oko kovida... i tako dalje.

 

No videcemo, voleo bih da gresim, samo sto necu da rizikujem da pogresim

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...