Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Just now, adam said:

 

ja nekako ocekujem da se podrazumeva da u svemu ima izuzetaka al su dovoljno retki da se moze smatrati da je vakcina sigurna i stiti od ozbiljnog kovida. kao i sve ostale vakcine, pelcovi, lekovi i terapije.... uvek ce biti izuzetaka, valjda toliko znamo.

 

ima ljudi pa i od vode mru al niko ne kaze da voda nije sto posto sigurna za pice. 

 

 

sve vise se pokazuje da je u ovoj prici sa vakcinama prilicno vazno sve objasniti na najprizemnijem mogucem nivou. ogroman je propust je sto se zdravstveni psiholozi i ljudi koji se bave komunikacijom ne ukljucuju vise u ceo proces.

ne nitpikujem ja zbog nas ovde, vec zbog ogromne vecine - juce sam sticajem okolnosti slusala neke razgovore i stekla utisak da je jedan znacajan procenat ljudi zaista oprezan zbog neinformisanosti. kaze mi koleginica ,60+: "ja sam zavrsila novinarski smer, nekad sam sve umela da protumacim, nisam informaticki nepismena, ali sad ne mogu da se snadjem, osecam se kao da je sve tacno i da nista nije tacno".

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

 

Sad mi nije jasno jesi li zabrinut za sebe ili sve ovo shvatas kao zajebanciju.

 

Zabrinut sam vise za zenu dijabeticara nego za sebe  i nimalo ne shvatam kao zajebanciju posto sam je prelezao i bio i u bolnici 11 dana.

 

Drugo, imam antitela pa nije frka ako "zakasnim malo".

 

Trece, o Zeki™ najmanje znam i vidim da su najburnije reakcije od svih nabrojanih.

 

Rusa i Kineza necu zbog putovanja u EU.. znaci ostaje Fajzer i cekanje.

Kad mi bude "frka" tj kad antitela padnu jos malo, prijavicu i Zeku™, a dotle ce biti dovoljno informacija ili cu konacno dobiti ono sto hocu sve vreme - Fajzera.

Link to comment

Dosta ljudi na pitanje da li su bolesni/zarazeni zna da odgovori - ne nismo bolesni, mi smo vakcinisani. To je mozda jedan od uzroka zasto ima zarazavanja 

u tom ranom periodu. Dobar osecaj je neposredno posle vakcinisanja. Neko verovatno momentalno promeni ponasanje ili bar olabavi mere. Ja sam uzeo protiv gripe prvi put i jos neke sam naterao, izgleda mi da smo uticali na te neke standardne prehladice, nista jos nisam imao i niko moj. Svo kasljucanje oko mene je od nevakcinisanih, ima ih puno, mozda necemo preci dva milona bockanja, e sad ne znam sta to znaci za nas vakcinisane. Az je imao jednodnevnu zescu reakciju, kinez nema nigde nista, ni traga ni glasa, fajzer je bio na pocetku bez reakcije. Juce dalja familija anti anti anti - bolovi/temp/muka, vozili na hitnu pa na test pa na snimanje, negativan ali ce se verovatno sada vakcinisati, dzaba sam pricao mesecima sta moze i da moze. Mislim da buja i da su ovih nekoliko lepih dana bas naprili stetu. I to sto je negativan, za mene je pozitivno sve

 

Ovaj Sekler je primer da je bitno i kako nesto kazes, to je sve sto mi treba o vakcinama, za sada. Ima ih jos nekoliko al je onaj kreten nestorovic napravio ozbiljnu stetu

  • +1 4
Link to comment
57 minutes ago, levi said:

dobio astral zeku, sedim i gledam freske, znači već počele nuspojave

 

 

 

Danas u pet, odluku donosim na licu mesta, fajzer ili zeka (ako uopste bude svedski sto)

Link to comment
23 hours ago, Caligula said:

Molim za savet - ja sam za Fajzer ali se nesto mislim da je rizicna za skladistenje i da je pitanje sta ce da mi uspricaju, kada je izvadjeno i kako i koliko dugo je "grejano". Hocu reci, Srbija.

 

Sta je objektivno bolji izbor (ako budem mogao da biram) Fajzer ili Astra Zeneka?

 

Fajzer kod nas stiže skladišten po PS, potom se odmah distribuira na vakcinacione centre i sumnjam da traje duže od tih nedelju dana količina koja stigne u ponedeljak. Takodje rečeno je i da Fajzer može na višim temepraturama (tipa -2 do -8 valjda) da se čuva nekoliko dana (slagaću, ali mislim da su pominjali nedelju dana), tako da kapiram da je to to kod nas, dok se raspodele na centre i potroše (plus proslede Makedoniji) ta isporučena količina ne dočeka nedelju, a ponedeljkom je nova isporuka. Ovo ti je ugrubo računica i logika, ako grešim neka me neko ispravi.


Drugo, svi dosad vakcinisani Fajzerom su posle druge doze izmerili solidnu količinu antitela, S-proteina, čega li, i na forumu i po mrežama se vrte screenshotovi tih rezultata, pa sumnjam da su dobijali nedelotvorne ili "pokvarene" doze jbg. U prevodu ne vidim razlog za brigu tog tipa (naravno zahvaljujući objektivnoj okolnosti da su isporuke na nedeljnom nivou relativno male količinski :D )

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

 

Zabrinut sam vise za zenu dijabeticara nego za sebe  i nimalo ne shvatam kao zajebanciju posto sam je prelezao i bio i u bolnici 11 dana.

 

Drugo, imam antitela pa nije frka ako "zakasnim malo".

 

Trece, o Zeki™ najmanje znam i vidim da su najburnije reakcije od svih nabrojanih.

 

Rusa i Kineza necu zbog putovanja u EU.. znaci ostaje Fajzer i cekanje.

Kad mi bude "frka" tj kad antitela padnu jos malo, prijavicu i Zeku™, a dotle ce biti dovoljno informacija ili cu konacno dobiti ono sto hocu sve vreme - Fajzera.

Čekaj koja je ovo priča?...Jel to nešto zvanično?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...