Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Just now, ragasto said:

@InvisibleLight

Ne bi te to izvuklo. Paypal se vodi kao virtuelni devizni račun, i poreska obaveza (30 dana za prijavu) teče od trenutka priliva sredstava.

 

ne razumem,  nasa poreska moze da ima uvid u moje stanje na paypalu, bez obzira ako pare stoje samo tamo (nikad ih ne vucem na bankovni racun) i njima placam samo npr robu iz inostranstva?

Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

@InvisibleLight

Može da zatraži, i verovatno će ga dobiti bez problema, da. Jbg.

 

onda bi trebali da provere sve koji su ikad otvorili paypal, cisto i zbog sitnih uplata, sigurne online kupovina u inostranstvu a takvih je i 3x vise nego ukupno ljudi koji su primali zarade na paypal

nista me ne iznenadjuje doduse.

ja te pare imam (ono da nemam je bilo tipicno 'nemam a i da imam odakle mi' :D u smislu 'ne dam im') al da sam znala da bi mi dazbine bile tolike ne bih se mucila jer je ionako bilo na granici isplativosti, pogotovo sad na gomili i s kamatama je besmisleno puno

da se ne ponavljam.

pratim fb stranu pa cemo videti

Link to comment

@InvisibleLight

Pa, tako su i najavili.:naughty:

 

Da ponovim svoju procenu - sve ovo će se završiti na lakši način. Frilenseri će ući u legalne tokove, ukupne dažbine neće prelaziti 20-30%, i ne verujem da će se zaračunavati period od 5 godina unazad. Takođe mislim da se boranija (u svakom smislu) neće dirati. Parametri će, naravno, varirati i tu će biti pijačnih pogađanja u stilu Pavićevih serija iz '90ih.

 

Ne zato što sam dobar prorok ili zato što će se ozbiljni kriminalci iz Ministarstva finansija uplašiti kompjuteraša, nego zato što je to jedini način da oni dugoročno zaista i dobiju neki novac. I dalje mislim da im je ovo samo startna pozicija za pregovore (verovatno samo fiktivne) koje će relativno brzo okončati i predstaviti se kao pobednici. Naravno, sve bi to izgledalo mnogo drugačije da su odmah izašli u javnost sa takvim predlogom, ali pošto Udruženje sa kakvom-takvom aktivnošću postoji, svaka varijanta bolja od inicijalne će im ići u korist. I zato je svaki potez bitan, makar i jednostavno šerovanje objave.

 

A možda nas sve oderu za nedelju dana.

:s_w: 

  • Hvala 1
Link to comment
𝐉𝐚𝐯𝐧𝐢 𝐩𝐨𝐳𝐢𝐯 𝐩𝐨𝐣𝐞𝐝𝐢𝐧𝐜𝐢𝐦𝐚 𝐢 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐢𝐣𝐚𝐦𝐚 𝐧𝐚 𝐬𝐨𝐥𝐢𝐝𝐚𝐫𝐧𝐢 𝐝𝐢𝐠𝐢𝐭𝐚𝐥𝐧𝐢 𝐩𝐫𝐨𝐭𝐞𝐬𝐭!
Udruženje radnika na internetu prošle nedelje je predalo svoje zahteve premijerki Ani Brnabić, ministru finansija Siniši Malom i direktorki Poreske uprave Dragani Marković da zaustave trenutnu naplatu i pokretanje poreskih postupaka i započnu hitne pregovore sa nama. Iako su premijerka i ministar izjavljivali da su spremni na pregovore, oni još uvek nisu odgovorili na naše zahteve. Sad je došao trenutak da čuju svakog od nas pojedinačno i da im se jasno stavi do znanja da do pregovora mora doći!
𝐙𝐚𝐣𝐞𝐝𝐧𝐢𝐜̌𝐤𝐨𝐦 𝐚𝐤𝐜𝐢𝐣𝐨𝐦 – 𝐦𝐚𝐬𝐨𝐯𝐧𝐢𝐦 𝐬𝐥𝐚𝐧𝐣𝐞𝐦 𝐦𝐞𝐣𝐥𝐨𝐯𝐚 𝐢 𝐩𝐨𝐳𝐢𝐯𝐚𝐧𝐣𝐞𝐦 𝐧𝐣𝐢𝐡𝐨𝐯𝐢𝐡 𝐛𝐫𝐨𝐣𝐞𝐯𝐚 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐟𝐨𝐧𝐚 – 𝐩𝐨𝐤𝐚𝐳𝐚𝐜́𝐞𝐦𝐨 𝐢𝐦 𝐤𝐨𝐥𝐢𝐤𝐨 𝐧𝐚𝐬 𝐢𝐦𝐚 𝐢 𝐝𝐚 𝐬𝐦𝐨 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐨𝐠𝐥𝐚𝐬𝐧𝐢 𝐮 𝐧𝐚𝐦𝐞𝐫𝐢 𝐝𝐚 𝐧𝐞 𝐩𝐫𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞𝐦𝐨 𝐧𝐚 𝐧𝐣𝐢𝐡𝐨𝐯𝐨 𝐳𝐚𝐬𝐭𝐫𝐚𝐬̌𝐢𝐯𝐚𝐧𝐣𝐞.
Možete samostalno da napišete mejl ili da ga pošaljete u ovoj formi:
𝘑𝘢, 𝘳𝘢𝘥𝘯𝘪𝘬 𝘯𝘢 𝘪𝘯𝘵𝘦𝘳𝘯𝘦𝘵𝘶, 𝘱𝘰𝘴̌𝘵𝘦𝘯𝘰 𝘳𝘢𝘥𝘪𝘮 𝘴𝘷𝘰𝘫 𝘱𝘰𝘴𝘢𝘰 𝘪 𝘻̌𝘪𝘷𝘪𝘮 𝘰𝘥 𝘵𝘰𝘨𝘢. 𝘕𝘦 𝘱𝘳𝘪𝘴𝘵𝘢𝘫𝘦𝘮 𝘯𝘢 𝘯𝘦𝘳𝘢𝘻𝘶𝘮𝘯𝘦 𝘯𝘢𝘮𝘦𝘵𝘦, 𝘱𝘳𝘦𝘷𝘪𝘴𝘰𝘬𝘦, 𝘯𝘦𝘯𝘢𝘱𝘭𝘢𝘵𝘪𝘷𝘦 𝘪 𝘪𝘻𝘯𝘦𝘯𝘢𝘥𝘯𝘦. 𝘡̌𝘦𝘭𝘪𝘮 𝘥𝘢 𝘻̌𝘪𝘷𝘪𝘮 𝘶 𝘴𝘷𝘰𝘫𝘰𝘫 𝘻𝘦𝘮𝘭𝘫𝘪 𝘪 𝘶𝘴𝘱𝘦𝘰 𝘴𝘢𝘮 𝘥𝘢 𝘱𝘳𝘰𝘯𝘢đ𝘦𝘮 𝘯𝘢𝘤̌𝘪𝘯 𝘥𝘢 𝘵𝘰 𝘰𝘴𝘵𝘷𝘢𝘳𝘪𝘮, 𝘳𝘢𝘥𝘦𝘤́𝘪 𝘯𝘢 𝘪𝘯𝘵𝘦𝘳𝘯𝘦𝘵𝘶. 𝘈𝘱𝘦𝘭𝘶𝘫𝘦𝘮 𝘥𝘢 𝘥𝘳𝘻̌𝘢𝘷𝘢 𝘰𝘥𝘮𝘢𝘩 𝘱𝘳𝘦𝘬𝘪𝘯𝘦 𝘴𝘢 𝘱𝘳𝘦𝘵𝘯𝘫𝘢𝘮𝘢 𝘪 𝘱𝘳𝘰𝘨𝘰𝘯𝘰𝘮 𝘥𝘦𝘴𝘦𝘵𝘪𝘯𝘢 𝘩𝘪𝘭𝘫𝘢𝘥𝘢 𝘮𝘰𝘫𝘪𝘩 𝘬𝘰𝘭𝘦𝘨𝘢 𝘪 𝘮𝘦𝘯𝘦. 𝘗𝘰𝘻𝘪𝘷𝘢𝘮 𝘥𝘳𝘻̌𝘢𝘷𝘯𝘦 𝘰𝘳𝘨𝘢𝘯𝘦 𝘥𝘢 𝘶𝘷𝘢𝘻̌𝘦 𝘪 𝘱𝘳𝘪𝘩𝘷𝘢𝘵𝘦 𝘯𝘢𝘴̌𝘦 𝘻𝘢𝘩𝘵𝘦𝘷𝘦:
𝟏. 𝐎𝐛𝐮𝐬𝐭𝐚𝐯𝐚 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐮𝐩𝐚𝐤𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐞𝐬𝐤𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥𝐞, 𝐝𝐨𝐧𝐨𝐬̌𝐞𝐧𝐣𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐯𝐫𝐬̌𝐚𝐯𝐚𝐧𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐞𝐬𝐤𝐢𝐡 𝐫𝐞𝐬̌𝐞𝐧𝐣𝐚 𝐬𝐯𝐞 𝐝𝐨𝐤 𝐬𝐞 𝐧𝐞 𝐮𝐬𝐩𝐨𝐬𝐭𝐚𝐯𝐢 𝐨𝐝𝐫𝐳̌𝐢𝐯, 𝐭𝐫𝐚𝐧𝐬𝐩𝐚𝐫𝐞𝐧𝐭𝐚𝐧 𝐢 𝐩𝐫𝐞𝐜𝐢𝐳𝐚𝐧 𝐩𝐨𝐫𝐞𝐬𝐤𝐨-𝐩𝐫𝐚𝐯𝐧𝐢 𝐨𝐤𝐯𝐢𝐫 𝐳𝐚 𝐫𝐚𝐝𝐧𝐢𝐤𝐞 𝐧𝐚 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐮.
𝟐. 𝐏𝐨𝐜̌𝐞𝐭𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐞𝐠𝐨𝐯𝐨𝐫𝐚 𝐢 𝐝𝐢𝐣𝐚𝐥𝐨𝐠𝐚 𝐨 𝐩𝐫𝐚𝐯𝐧𝐨𝐦 𝐬𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬𝐮 𝐫𝐚𝐝𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐧𝐚 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐮, 𝐝𝐞𝐟𝐢𝐧𝐢𝐬𝐚𝐧𝐣𝐮 𝐬𝐭𝐫𝐮𝐤𝐭𝐮𝐫𝐞 𝐢 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐣𝐬𝐤𝐢𝐡 𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐞𝐳𝐚 𝐢 𝐝𝐨𝐩𝐫𝐢𝐧𝐨𝐬𝐚.
Solidaran pozdrav i samo hrabro!
Udruženje radnika na internetu
Brojevi telefona i imejl adrese:
Kabinet predsednice Vlade Ane Brnabić
+381 11 3620-115
predsednikvlade@gov.rs
Ministarstvo finansija
+ 381 11 361 32 45
+ 381 11 364 26 00
kontakt@mfin.gov.rs
Poreska uprava
kabinet@purs.gov.rs
𝐏𝐨𝐳𝐢𝐯𝐚𝐦𝐨 𝐢 𝐬𝐯𝐞 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐢𝐣𝐞, 𝐢𝐧𝐬𝐭𝐢𝐭𝐮𝐜𝐢𝐣𝐞, 𝐩𝐨𝐤𝐫𝐞𝐭𝐞, 𝐮𝐝𝐫𝐮𝐳̌𝐞𝐧𝐣𝐚 𝐢 𝐨𝐬𝐭𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐯𝐧𝐞 𝐚𝐤𝐭𝐞𝐫𝐞 𝐝𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐫𝐳̌𝐞 𝐧𝐚𝐬̌ 𝐚𝐩𝐞𝐥 𝐝𝐫𝐳̌𝐚𝐯𝐢 – 𝐩𝐮𝐭𝐞𝐦 𝐝𝐨𝐩𝐢𝐬𝐚, 𝐦𝐞𝐣𝐥𝐚, 𝐢𝐬𝐭𝐮𝐩𝐚𝐧𝐣𝐞𝐦 𝐮 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐣𝐢𝐦𝐚 𝐢𝐥𝐢 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭 𝐨𝐛𝐣𝐚𝐯𝐨𝐦. 𝐏𝐫𝐢𝐤𝐥𝐣𝐮𝐜̌𝐢𝐭𝐞 𝐬𝐞 𝐢 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐠𝐧𝐢𝐭𝐞 𝐧𝐚𝐬̌𝐮 𝐛𝐨𝐫𝐛𝐮 𝐳𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐯𝐨 𝐧𝐚 𝐝𝐨𝐬𝐭𝐨𝐣𝐚𝐧𝐬𝐭𝐯𝐞𝐧 𝐫𝐚𝐝 𝐢 𝐳̌𝐢𝐯𝐨𝐭!
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...