Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

6 hours ago, Krcun said:

Super mu je ta grupa u koju ne pusta ljude. 2 nedelje klikcem kao debil, jel hoce mozda urinokulturu. tipican levicarski degenerik

Za ovo kliktanje si sasvim u pravu, a i ne znam šta ti uopšte tražiš u grupi koju vode degenerici levičari. 

  • +1 1
Link to comment

Ne, kako sam ja razumeo, od reci knjigovodje, prvo od celog priliva odbijes 20%, to je neoporeziv deo. Od ostalih 80% placas 20% poreza na prihod i 25% na PIO, sto kad se sve sabere ispadne 36.4%. 

 

Ok, znaci u pravi si, samo sa drugim pristupom :)

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Ne, kako sam ja razumeo, od reci knjigovodje, prvo od celog priliva odbijes 20%, to je neoporeziv deo. Od ostalih 80% placas 20% poreza na prihod i 25% na PIO, sto kad se sve sabere ispadne 36.4%. 

 

Ok, znaci u pravi si, samo sa drugim pristupom :)

 

Od kad je neoporeziv deo 20posto?

Link to comment
4 hours ago, goofs said:

 

 

48 minutes ago, morgana said:

neoporezivi dio je 16000 din mjesecno

normirani troskovi su troskovi rada, normirani jer se ne radi knjigovodstvo nego ih poreski organ procjenjuje za djelatnost

Ma ja sam cuo da frilenserima nece uracunati tih 16000 kao neoporezivi deo, to jest da je sve oporezivo.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Ne znam, oduvek valjda, to je valjda ono sto podrazumevaju pod "normirani troskovi". Prenosim samo sta racunovodja rece.

 

Zabaravio si na kamatu, jednom leku za 2015 traze 81 posto svega sto je tad zaradio 😅

Link to comment

Da, ovo sto ja pricam je nevezano za slucaje freelancera. Ovo je ono sto ti sleduje ako bi imao prihod sa strane, pa zelis da platis porez na to. Bukvalno tako su mi rekli - "primenu normiranih troškova u iznosu od 20%". Mozda su pogresili, nije mi bilo potrebno sve to u datom trenutku pa se nisam interesovao dalje.

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Hvala puno. Dobro je znati ako ti se ukaze neka prilika koliko bi ti ostalo nakon globe :) 

 

Pa da, s tim sto je bitno znati da ovi troskovi ulaze u onaj godisnji obracun za ekstra dohodak, pa ako zbog njega predjes onaj limit ode jos 10% ili 15%.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...