Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

2 hours ago, InvisibleLight said:

A jel cekam resenje u sanducetu il kako ide?

 

I 1 pitanje, vrv smesno bankarima - ako mi zarade uplacivane na paypal a ja kasnije povlacila na moj racun, kako banke znaju da li mi je taj novac s pp neko privatno poklanjao il sam zaradjivala?

Ono po čemu država traži ljude su šifre osnova. Ako ti je neko privatno poklanjao šifra 767, ako je zarada 600. Za sve ono što ti je uplaćivalo fizičko lice banka te nije zvala i to je išlo sa 767, ako ti uplaćuje pravno lice daješ izjavu i to je predmet cele furtutme, jer tu kontaju da se baviš delatnošću i samim ti si oporeziv, a da ti je poslalo fizičko lice (tetka iz Kanade) onda im nisi na radaru, osim za veće sume.

 

  • Hvala 2
Link to comment
8 hours ago, čekmeže said:

Ono po čemu država traži ljude su šifre osnova. Ako ti je neko privatno poklanjao šifra 767, ako je zarada 600. Za sve ono što ti je uplaćivalo fizičko lice banka te nije zvala i to je išlo sa 767, ako ti uplaćuje pravno lice daješ izjavu i to je predmet cele furtutme, jer tu kontaju da se baviš delatnošću i samim ti si oporeziv, a da ti je poslalo fizičko lice (tetka iz Kanade) onda im nisi na radaru, osim za veće sume.

 

Hvala, mozda se i provucem, pogotovo sto je bilo da npr 4 meseca nista ne (za)radim, neki mesec smesno a neki duplu platu

Naravno da nepoznavanje zakona ne amnestira krivica ali da sam znala da cu na tu zaradu morati placati dobar % drzavi ne bih ga nikad radila jer je bio po 20$ za 2 sata

Edited by InvisibleLight
Link to comment
5 hours ago, Skyhighatrist said:

Koja je šifra kad sa svog Paypala prebacim kintu na svoj račun?

Ne znam, ako si imao takav priliv šifra osnova bi trebala da se vidi na izvodu tekućeg računa kad je knjižena ta promena. Ako izvod ne sadrži taj podatak, obrati se banci i reći će ti kako je knjiženo.

Link to comment

nemam sifru na izvodu, samo ref.oznaka.

al sam usla na paypal aktivnosti, malo sutra je priv.lice, jeste imeprezime@nazivfirme

ne smem da sabiram uplate samo za nov-februar 2018/2019 ide preko 3000 dolara

Link to comment

 

Quote

 

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST
Saborci i saborkinje,
Prema našim saznanjima, Poreska uprava je oko 15. oktobra, pozivajući se na član 45. Zakona o poreskom postupku i poreskoj administraciji, zahtevala od banaka u Srbiji da joj do kraja oktobra dostave izveštaje o svim transakcijama na deviznim računima fizičkih lica. Izveštaj obuhvata period od januara 2016. do oktobra 2020. godine i odnosi se na transakcije u kojima je jedan od učesnika iz zemalja sa liste jurisdikcija sa preferencijalnim poreskim sistemom. Drugim rečima, ukoliko ste od 2016. do oktobra 2020. primali ili vršili uplate sa, odnosno na račun otvoren u banci koja posluje u nekoj od zemalja sa liste, detalji ovih transakcija se nalaze u izveštaju.
Posledica tog zahteva jeste da nas je u toku jučerašnjeg dana kontaktiralo šest osoba koje su dobile poziv da se jave Poreskoj upravi „radi učešća u postupku kontrole prihoda fizičkih lica u predmetu obračuna poreza i doprinosa po osnovu uplata iz inostranstva“.
Poziv Poreske uprave je tek početak poreske kontrole, zbog čega nemamo sve informacije o visini prihoda osoba koje su nam se javile, visini i načinu obračuna poreza i doprinosa, kao i visini kamata. Izvesno je da su ova lica prihodovala na različite načine – izradom video-igara, objavljivanjem reklama preko platformi Google AdMob i Google AdSense, obradom slika i video-zapisa itd. Iznosi koje su zarađivali na mesečnom nivou kreću se od ispod 1000 do 3000 evra. Osobe su iz različitih mesta u Srbiji i radi se i o različitim bankama.
Iz svega navedenog, sa sigurnošću možemo da zaključimo da Poreska uprava i Ministarstvo finansija u ovom trenutku očigledno ne nameravaju da obustave postupke i da u narednom periodu možemo očekivati još prijava. Ovo je ujedno i pokušaj zastrašivanja na osnovu pojedinih slučajeva. Treba naglasiti da se nekoliko osoba koje su se sada javile registrovalo 2020. godine ili kao D.O.O. ili kao preduzetnik paušalac. Uvođenje u zakonske tokove nije garancija da neko neće biti predmet kontrole Poreske uprave.
U slučaju da imate bilo kakva pitanja ili da vam je Poreska uprava poslala poziv, molimo da nas kontaktirate na mejl pomoc@uri.rs.
Pred nama je dug put ka pravednijem položaju svih radnika na internetu i samo zajedničkom borbom se možemo izboriti za njega! Udruženje će uvek stajati uz sve radnike na internetu i zato ćemo sledeće korake preduzeti već sutra! Očekujte neophodne informacije u toku sutrašnjeg dana.

 

Edited by vememah
Link to comment
On 15.11.2020. at 4:03, Skyhighatrist said:

Koja je šifra kad sa svog Paypala prebacim kintu na svoj račun?

Kod mene se (Intesa)  svlačenje sa PayPala vodi kao refund.

Nema šifre.

A nek transferii honorara iz EU su vođeni pod šifrom 654.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Sa FB stranice udruženja:

Quote

 

SUTRA SVI MASOVAN ŠER KAD IZAĐE OBJAVA NA STRANICI

 

Za sve koji nisu ispratili, Siniša Mali je večeras izjavio na Kurir televiziji kako nas je sve navodno poreska uprava obavestila, to je valjda onaj post na facebooku od 13. oktobra, i kako svi treba da platimo porez koji je navodno 10% posto za preduzetnike. Još jednom smo se uverili da ministar Siniša Mali nema pojma o propisima i porezima ove države, te da ćemo morati njemu i svima njima da objasnimo na ovaj ili onaj način.

 

Ovih dana a naročito danas sam dobio dosta mišljenja i saveta šta i kako treba, i donekle razumem ljude da svako ima potrebu da doprinese i da iznese mišljenje. Vezano sa tim i generalno sa onim kako funkcioniše vlast, apsolutno mi je jasno kao vama kako sve funkcioniše u ovoj državi. Sa druge strane, mi moramo dobro da strateški odreagujemo i to već i činimo i sutrašnja akcija je baš u tom pravcu i usmerena, da se postepeno vrši pritisak. Panici nema mesta, jaka smo mi mašina i imamo poteze koje ćemo vući u narednom periodu. Nadam se da razumete da ne može sve da se iznese u javnost i da trenutak dosta toga diktira, kako vlast (ne)reaguje pa se dosta toga može promeniti jako brzo. Plan postoji, radimo svakodnevno bez prestanka da sve bude kako treba i biće.

 

Ono što je bitno za sutra jeste da se spremimo za akciju koju ćemo moći svi od kuće da odradimo i budite ujutru od 10 u pripravnosti!

 

Bitno mi je i da vam svima kažem i da vam obećam jednu stvar, a to je da ćemo se ćerati sa njima do kraja i da ćemo se izboriti za sve nas. Sutra svi ko jedan!

 

 

  • +1 1
Link to comment

Kakav share, kurac palac. Zabole kurac ove hohstaplere šta piše po fejsu.

 

Svi u kola i u centar Beograda, da se poooolako vozaju, kao taksisti onomad. Nije kažnjivo a grad će pasti u saobraćajni kolaps. Par dana i postojaće bar kakva takva nada za realne pregovore.

I naravno, onda online kampanja da se  objasni šta je problem (što se takodjer prilično nemusto radi, ja sam ovde mnogo bolje shvatio suštinu problema nego iz izjava udruženja.) 

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Pegin said:

Kod mene se (Intesa)  svlačenje sa PayPala vodi kao refund.

Nema šifre.

A nek transferii honorara iz EU su vođeni pod šifrom 654.

 

 

 

meni pise, isto intesa

 

Quote

Povraćaj sredstava PAYPAL*IME PREZIME, Singapore 

 

 

 

a nemam veze s singapurom uplacivano mi iz usa

da sam znala, budala, drzala bih sve i dalje na paypalu i trosila samo kad nesto narucujem ionako mi za to sluzilo a ne ja povlacila zarade na devizni jednom u 6 meseci kao ako mi zatreba mogu dici isti dan da ne cekam par dana kolko paypal prebacuje na racun

 

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...