Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Formalno nije, ali praktično jeste pošto se zakon deceniju i kusur nije sprovodio i nikad niko nije ni opomenut, a kamoli kažnjen zbog neplaćanja. U suprotnom stopa neplaćanja ne bi bila 99,7%.

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Krošek said:

Nije retroaktivno

 

Budici da so januara ove godine i nisi kao frilensere mogao da placas doprinose, bice da ipak neste. 

Edited by Kundera
  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, brusli said:

Onda izgleda da bi trebalo ovako:

- placanje poreza za zadnjih 5 godina

- placanje doprinosa za ovu godinu

 

Verovatno ce tako nesto i usvojiti.

 


Ne znam da li znas da je ovima sto je stiglo, stiglo i za kamate, koje us pozamasne.

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

@Kundera Receno je, tamo na grupi, da resenja koja su do sada stigla najverovatnije nemaju veze sa predstojecim naplatama.


Pa ako je njima astigla kamata, ne vidis sto ne bi i ovamo kojima ce stici u buducnosti.

Link to comment
3 hours ago, ragasto said:

Udruženje je danas registrovano. Uskoro će biti pušten sajt.

 

Osecam visok stepen jos goreg  "useravanja"trenutne situacije. :zeka:

Link to comment
4 hours ago, ragasto said:

Udruženje je danas registrovano. Uskoro će biti pušten sajt.

Nadam se da se zove frilenseri za vucica

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Kundera said:

 

Osecam visok stepen jos goreg  "useravanja"trenutne situacije. :zeka:

Zašto? I kako može da bude gore od ovog? Najgori slučaj znamo, to je ono što je najavljeno. Ne vidim kako situacija može da se pogorša.

 

Link to comment
Quote

 

Poštovani članovi - vi koji ste tu od samog početka i vi koji ste se pre par sati učlanili u grupu,

Transparentnost i rad URNI je nešto čemu se teži od dana broj jedan.

 

S obzirom da se po komentarima, kako ovde na grupi, tako i na stranici, pokreću razne teorije zavera i spekuliše se o tome šta je do sada urađeno, u ime svih ljudi koji se prethodnih dana zalažu za URNI - iznosim saopštenje o tome šta je sve postignuto.

 

- Udruženje Radnika Na Internetu je zvanično registrovano u Agenciji za Privredne Registre

 

- Oformljena je radna grupa za pomoć Dušanu sa njegovim slučajem, kao i sa slučajem još dve (2) osobe koje su se javile, a čiji identitet neće biti objavljen (iz razloga što ni ja ne znam identitet ljudi jer se krije zbog zaštite podataka o ličnosti, znam im samo šifre pod kojima se vode u Facebook četu stručnog tima)

 

- Oformljene su radne grupe (stručna, medijska i PR, grupa za izradu nacrta novog zakona) koje ukupno broje preko 50 stručnjaka iz različitih oblasti (pravo, ekonomija, marketing, IT, dizajneri,...), neki sa preko 30 godina radnog iskustva.

 

- U izradi je websajt na kome će biti pristupnica za učlanjenje u Udruženje, kao i sekcija koja će sadržati biografije ljudi iz stručnih timova.

 

- U toku je rad na marketinškoj strategiji o dizanju svesti naroda o tome ko su radnici na intrnetu i kako su pogođeni ovim problemom koji je izazvala nemarnost Poreske Uprave

 

- Održavaju se sastanci, obavljaju se telefonski razgovori koji traju po sat vremena, i tako više puta dnevno. Kontaktira se sa medijima, novinarima, drugim udruženjima i organizacijama.

 

Napomenuću ovom prilikom da će u URNI moći da pristupi svaki građanin R. Srbije, bez obzira na radni status, a koji se slaže sa Statutom i Pravilnikom URNI.

 

Takođe bih napomenuo da će članarine biti obavezne, kao i da će biti na godišnjem nivou, i da će to biti simbolična cifra koja će vam, siguran sam, uštedeti desetine hiljada eura. Godišnji finansijski izveštaj će biti transparentan i dostupan na godišnjem sazivu Skupštine Udruženja, kao i na websajtu. Broj članova udruženja će takođe biti javan i tansparentan, razmatra se da li će i spisak članova biti javan (zbog komplikacija sa Zakonom o zaštiti ličnosti).

 

I za kraj bih još jednom apelovao na SVE da se aktivno uključe u rad URNI. Ukoliko imate bilo kakve predloge ili ideje, ili ste pak stručni u nekoj oblasti, javite se na Facebook starnici

Udruženje radnika na internetu

koje će vas dalje kontaktirati.

 

Ni Rim nije izgrađen za jedan dan - hvala na pažnji i strpljenju!

 

 

Link to comment

Verovatno jer imam "lazni" profil kao na svim drustvenim mrezama od kad sam ugasio licni, koristim ih informativno, pratim stranice koje me zanimaju. Svakako ne vidim razlog da grupa bude zatvorena i da se postavljaju neka pitanja kao da postajem clan mosad-a

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...