Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

u srednjim strucnim skolama je ovo nocna mora za organizaciju, plus sto je bar polovina djaka sve vreme u domu, tako da se grupe svakako mesaju van skole.

ali eto.

Link to comment

znachi sve shto je proshle godine doprunosilo bezbednosti i kakvoj takvoj efikasnosti shkole, to je sada praktichno napushteno? izgleda da je ta organizacija od proshle.godine ipak bila chista sluchajnost i sreca. a kad au ukljuchili 'mozgove', onda ovako :blink:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Tako je i to uz punu svest da će biti neodrživo i da će izazvati još više haosa, konfuzije  i menjanja odluka na nedeljnom nivou. A poznato je da deci i roditeljima nije potrebna rutina i da se super snalaze u neizvesnostima dok primaju pedeset poruka koje potiru jedna drugu: 

 

 

Kako je navedeno u saopštenju, u srednjim školama u Kladovu, Petrovcu na Mlavi, Novoj Varoši, Priboju, Užicu, Valjevu, Despotovcu, Jagodini, Paraćinu, Svilajncu, Rekovcu, Ćupriji, Preševu, Novom Pazaru i Bojniku nastava će se odvijati kombinovanim modelom neposredne nastave i nastave na daljinu, a odeljenja su podeljena u grupe.

Ružić je dodao da će se u Tutinu primenjivati treći model nastave, odnosno samo onlajn nastava u svim srednjim školama.

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

pa hteli su kao da sprece onaj diskontinuitet - cela nedelja van skole za srednjosokolce (sto i jeste bio problem). ovako ce tek biti zanimljivo, u srednjim skolama postoje blokovi casova, vezbe, sedmice nisu medjusobno identicne kao u osnovnim skolama. o nepostizanju epidemioloskog efekta da i ne govorim.

i da, zanimljivo, preporucuje se nastavnicima da drze onlajn nastavu u realnom vremenu za grupu koja nije u skoli, kada je to moguce. ne znam samo kako to zamisljaju kada nastavnici svaki dan imaju redovne casove od 45 minuta. a sve za istu platu.

prosle godine smo pokusali da izvedemo direktan prenos casova za grupu koja nije u skoli, sa skolskim internetom je uspelo mozda u par kabineta.

 

  • +1 2
Link to comment

da li postoje roditelji koji razmatraju da ne poshalju dete u shkolu uopshte? ono, prehladilo se, boli ga stomak, svrbe ga laktovi, neshtoneshto. makar prvih 10ak dana dok sistem ne postigne radnu temperaturu? mislim, ideja da shaljem dete u shkolu da bi se skoro sigurno razbolelo vec prvih nedelja, makar to bilo i od potpuno bezopasne bolesti koja uopshte ne shkodi deci, kakva je kovid, to meni ne deluje normalno unsure.gif s_w.gif

mislim, poruka jeste ta, sve normalno dok ne popadate, a popadacete.

ja ne mogu da verujem shta ja govorim rolf.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Aleksija said:

preporucuje se nastavnicima da drze onlajn nastavu u realnom vremenu za grupu koja nije u skoli, kada je to moguce. ne znam samo kako to zamisljaju kada nastavnici svaki dan imaju redovne casove od 45 minuta. a sve za istu platu.

 

 

 

 

Ne znam, ali jedva čekam da vidim kako će ovo da se realizuje, držiš pun fond i onda trčiš kući da držiš iste časove opet ili se egzistencijalno dupliraš ili  kako. <3 

  • Wub 1
Link to comment
 
 
Ne znam, ali jedva čekam da vidim kako će ovo da se realizuje, držiš pun fond i onda trčiš kući da držiš iste časove opet ili se egzistencijalno dupliraš ili  kako.
to je budalashtina.

ali teorijski, za duplu platu, da daju, da li biste?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

heh, prosle godine nisu hteli da napisu kako se drzi i onlajn i ziva nastava za dve grupe svaki dan, jer bi neko mogao da trazi da mu plate dodatni rad. pa su onda umesto konkretne, jasne i obavezujuce preporuke za organizaciju nedeljnog rada (svaki nastavnik ima obevazu da isplanira tu struktutu za 40 sati u nedelji), poslali neki primer organizacije za nekog hipotetickog profesora geografije koji je imao "podrsku ucenicima putem web alata" nekih sat vremena dnevno, ali sa smanjenim drugim obavezama koje ostali nestavnici ne mogu da eleminusu - recimo, izbaceno odeljenjsko staresinstvo :D

na kraju se svelo na zahtev da se materijal kaci redovno  za grupu koja te nedelje ne ide u skolu, a da se "snazno preporucuje" i svaka druga vrsta podrske - komunikacija, pitanja i zadaci... zavisilo je od konkretnog djaka i konkretnog profesora, naravno.

 

ministarstvo toliko pilicari, da su bar razmislili o predlozima za smanjivanje broja ucenika u odeljenju, sad ne bi imali ovo sranje. a manji broj ne bi bio efikasniji samo tokom pandemije.

 

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

to je budalashtina.

ali teorijski, za duplu platu, da daju, da li biste?

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

ja sam vrlo malo u nastavi kao profesor, morala bih da proverim  kod ostalih. verujem da ne bi bilo potrebno duplirati zaradu, neka vrsta povecanja bi bila dovoljna.

naravno, kvalitet tog onlajn rada bi opet zavisio od konkretnog profesora i jos milion faktora, cak i uz svu mogucu kontrolu koju skola i ministarstvo mogu i sad da sprovede (i vec realizuju) u vezi sa kvalitetom onlajn nastave.

no svakako, sad, sa 45 minuta i onlajn i uzivo, nema ni prostora za tako nesto.

Link to comment
32 minutes ago, gospa buba said:

da li postoje roditelji koji razmatraju da ne poshalju dete u shkolu uopshte? ono, prehladilo se, boli ga stomak, svrbe ga laktovi, neshtoneshto. makar prvih 10ak dana dok sistem ne postigne radnu temperaturu? mislim, ideja da shaljem dete u shkolu da bi se skoro sigurno razbolelo vec prvih nedelja, makar to bilo i od potpuno bezopasne bolesti koja uopshte ne shkodi deci, kakva je kovid, to meni ne deluje normalno unsure.gif s_w.gif

mislim, poruka jeste ta, sve normalno dok ne popadate, a popadacete.
 

 

Pa postoje, ali sad dok razmisljam o tome cini se da bi trebao nekoga da izneverim il tako nesto, da se pravim pametan dok drugi rade, bore se il kakogod formulisu ovu glupost bez da su konsultovali ljude sto treba to da odrade(samo smo prepisali semafor a nemamo mere napolju). A nisam, imam samo jednu obavezu. Mali broj roditelja je u ovom filmu, u mom okruzenju, na pravi nacin. Znaci njima je ionako svejedno povodom kovida, a sto se deteta tice ionako se svi raspadamo i u normalnim okonostima.

 

Razocaran sam jer smo imali proslu godinu, nije ovo doslo sada, imamo neko iskustvo i mogli smo vise postovanja da pokazemo jedni prema drugima a samim tim bi bili bolji rezultati. Svi smo svasta nesto napravili od sebe prosle godine i sad mi ovo kap sto preliva, kao da je do sada na neki nacin nesto radjeno kako treba, u nekom obliku i u nekom vremenu i da se naglo odustaje jer bozemoj imas vakcine - ende.

Kada se ta masina zauka ionako nemas vremena da mislis, videcemo sta ce biti pogotovo sto brojevi rastu, oni su valjda odlucili da ne prate cifre do srede.

Link to comment
56 minutes ago, Taihoskopija said:

 

 

Ne znam, ali jedva čekam da vidim kako će ovo da se realizuje, držiš pun fond i onda trčiš kući da držiš iste časove opet ili se egzistencijalno dupliraš ili  kako. <3 

1 glupi predlog: Snimiti čas koji se drži u školi analogno, i onda okačiti snimak na jutjub ili koju već platformu koristite.

  • +1 1
Link to comment

nastavnik recimo tog dana ima 6 casova. svaki cas snima (cime?), skine, okaci na platformu od kuce, sa internetom koji je kod vecine daleko od najbrzeg... sta mislis koliko bi to tek vremena odnelo? 

a djaci bi gledali ili ne (uglavnom ne) - problem je nedostatak interakcije, a ne nedostatak materijala. za mnoge predmete su vec snimljeni casovi i za srednje skole, publike skoro i da nema (mada, moram priznati, nisu ti casovi nesto super zabavni, u najvecem broju).

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...