Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Evo da se javim i ja..

Izasao iz karantina nakon sto sam bio pozitivan na COVID testu (pisao sam ovde da sam bio zabrinut za brata pre par nedelja, ali nisam od njega pokupio jer se nismo videli jos [emoji3] a i njegov test je bio negativan )
 
Ispisacu malo play-by-play, mozda nekome bude od koristi, a mozda i ne.

Par dana pre no sto su krenuli prvi simptomi, isao sam na hajking 2 dana.. U oba dana sam presao po 25km, s tim sto sam drugog dana celu stazu prelazio po uzasnom vremenu. Kisa nije stala, na vrhu je bilo i kratke susnezice, pracene poprilicno ostrim vetrom. Imao sam dobru opremu, presvlacio se usput, medjutim, par dana nakon toga, pocinjem da se osecam nesto slabije i osecam se da kao da cu dobiti temperaturu. Znate ono kad vam telo govori da nesto nije ok i da se pripremite.
Naravno, pomislio sam da sam samo nazebao i da mi je organizam malo oslabio od napora i hladnoce.
Merim temp, nista, 36.7C, normala, ali se ne osecam bas 100% fit i pomalo mi smeta svetlo u stanu.
Resim da legnem ranije te veceri.
Usput sam se budio par puta i merio temperaturu, svo vreme je bila ispod 37C, sve do jutra.. oko 7 ujutru merim 37.3C.

Ne uzimam nista od lekova, resim da pratim stanje i ne maskiram paracetamolom.. usput se cujem s par doktora koji mi kazu da je moguce da mi je imunitet pao od napora i toga sto sam iskisao do gaca. Resim da probam stari lek, utopljavanje i preznojavanje.. jedno 3-4x tokom dana.
Temperatura koju sam merio je isla od 36.9 do 37.2 maksimalno.. i tako je bilo nekih 10-12h.. nakon toga je pala ispod 37C i to je to sto se temperature tice, tek nekad bi dosla do 37C ali ne preko (ovu temp od 36.9/37 bih belezio uvece, kada i generalno temperatura tela bude visa nego tokom dana).
Od ostalih simptoma osetio sam da mi se nos zapusava ali nista strasno jelte.. tipicna prehlada (bar sam tako tada mislio).

Nisam imao glavobolju, nisam imao problema sa stomakom, nisam kasljao osim kad mi se pozadi iz nosa nije slivalo, pa bih onda kasljucnuo.. i to nije da sam kasljao, nego onako, samo bih procistio grlo i to je to.
Ostatak dana sam bio ok, osim sto se nisam osecam bas 100% spremnim da odradim trening te veceri.
Da mi je bilo moranje, mogao sam da odradim trening bez problema, ali verovatno bih se stekao malo na vezbama.. dakle nije da ne bih mogao da odradim, samo ne bas sa 100% ulozenog truda pa sam resio da preskocim i odradim ujutru.
I to vece se takodje utopljavam, preznojavam itd sve do jutra.

Ustajem ujutru, nemam temperaturu, ali i dalje nisam 100% fit. Nos mi deluje nesto vise zapuseno, ali nista strasno.. kontam da krece kijavica i to je to, pa sam resio da opet preskocim trening, i ne treniram bar sledecih par dana dok se ne vratim u normalu.
Nema glavobolje, nema bola u grlu, nema problema sa stomakom, disanjem itd. Sve skroz normalno.

Sledecih par dana je sve isto, osim sto osecam da mi se nos iz dana u dan vise zapusava sto smatram normalnim jer kako kazu "lecio ne lecio kijavica traje 7 dana", i to se zapusenim osecam bas negde oko sinusa, oko obrva da tako kazem.
I dalje ne pomisljam na koronu vec na obicnu prehladu zaradjenu na planini.

Tek kad sam oko 4-5 dana od opisanog prvog dana, odjednom, naglo osetio da gubim miris, uspanicio sam se i resio da odmah odem na test, uvidevsi da ovo nije bas obicna prehlada jer nikada ranije nisam imao problema s mirisom, a znam da je to jedan od simptoma kovida.
Na pregledu mi rade saturaciju koja je preko 99, slusaju mi pluca, sve je OK, pritisak ok, vade mi krv i svi parametri su savrseni.. leukociti, erotrociti, ovo ono, nema greske.. jedino sto mi miris bezi.
Nakon tih pregleda i analize krvi, salju me na PCR i dobijam nalaz da sam pozitivan i da mi sledi karantin u trajanju od 14 dana.

Bogu hvala, nikakvih problema nisam imao tokom karantina.
Tokom svih ovih meseci od kad je krenula korona, kljukao sam se cedjenim pomorandzama, limunom, grejpom, uzimao D, B vitamine i Zn.. te sam isto nastavio i u karantinu, osim sto sam dodao i Alphalipoin Forte u nadi da ce mi pomoci da mi se brze vrati miris.
Da li je pomoglo ili ne, ne znam, ali nakon 3 dana uzimanja poceo sam ponovo da mirisem stvari.
Ono sto sam takodje primetio je, da kad bih bas jako jako ispuhao nos i oslobodio taj gornji deo nosa (oko cela) i odmah pomirisao nesto, uspeo bih da uhvatim neku mirisnu notu, nakon toga bi se njonjara odmah zapusila i opet nista.
Tako da mi je vracanje normalnog mirisa bilo dosta povezano i sa otpusavanjem nosa.

Ono na cemu sam isto zahvalan Bogu je da niko oko mene nije zarazen, a na nesrecu, bio sam u malom, ogranicenom zatvorenom prostoru s nekim ljudima par dana pre, a zatim i tokom karantina u istom stanu. Izolovao sam se u svoju sobu, provetravao redovno sobu i ceo stan, izlazio sam samo do WC-a, svo to vreme bih nosio masku kada bih isao do toaleta.. naravno, koristio sam svoj peskir, svoj pribor za jelo, moja odeca se odvajala i prala posebno itd itd. I svi su prosli ok.

Dakle, ovaj virus nije bas skocimis da ceka iza coska, naskace i napada.. i ako se vodi malo racuna, nosi maska, peru ruke ucestalo itd, cak i da ste u istoj sobi s nekim, ne mora znaciti da cete se zaraziti. Ali treba biti disciplinovan.

E sad najgori deo po mene...
Kao sto sam napisao, tokom karantina sam prosao skroz OK. Fizicki se dobro osecam, nisam imao teske simptome i probleme, osim sto naravno nisam u formi u kakvoj sam bio ranije.. sto je i normalno jer mi je aktivnost bila 0, i malo mi deluje da se zamorim kod nekih prostih stvari itd.. sto ce se vremenom vratiti u normalu. Samo treba vremena valjda.

Ali pakao koji sam prosao mentalno i koji jos prolazim je neopisiv.
Ne salim se.
Totalno sam psihicki otisao u aut.
Bio sam prestavljen da sam mozda nekog zarazio. Osecaj krivice je konstantan. Svakih par sati bih zvao i smarao ljude, jutro-vece i proveravao da li su svi OK. Bukvalno gledam kad je ko aktivan na viberu/whatsappu i odmah zaskacem pitanjima.

Druga stvar je sto sam prestavljen za samog sebe... citam po netu kako se stanje moze pogorsati kasnije, kako mogu nastati fibroze, kako nakon mesec dana moze da ti bude ovo ili ono itd.
Vec nekoliko dana ne mogu da zaspim satima kad legnem.. prevrcem se na sve strane.. svasta mi je u mislima.. totalna zbrka i frka.
Ovo me je totalno psihicki unakazilo i ozbiljno mislim da potrazim neku strucnu pomoc jer, iako sam OK prosao, ne mogu tu anksioznost da izbacim iz glave..
Jednostavno ne znam kako da se izborim s tim.. a na netu se samo stancaju informacije oko toga sta ti sve moze zafaliti nakon prelezane korone...



 
Ja onako, na prvu, da ti preporučim da se maneš čitanja. Jer tamo ćeš naći samo ekstreme i verujem da te to iritira. I mene iritira jer uglavnom se negativne stvari guraju. To prodaje...
Svakako mi je drago da si prošao ok da su pluća ok.
Drži se...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
29 minutes ago, Have_Fun said:


Ovo me je totalno psihicki unakazilo i ozbiljno mislim da potrazim neku strucnu pomoc jer, iako sam OK prosao, ne mogu tu anksioznost da izbacim iz glave..
Jednostavno ne znam kako da se izborim s tim.. a na netu se samo stancaju informacije oko toga sta ti sve moze zafaliti nakon prelezane korone...

 

:D budi srecan sto si tako glatko prosao, a citanje interneta zajebi, to ti savetuje profesionalni hipohondar

 

edit, Frenk me pretekao

Edited by Caligula
Link to comment
38 minutes ago, Have_Fun said:

Evo da se javim i ja..

Izasao iz karantina nakon sto sam bio pozitivan na COVID testu (pisao sam ovde da sam bio zabrinut za brata pre par nedelja, ali nisam od njega pokupio jer se nismo videli jos :D a i njegov test je bio negativan )

 

Ispisacu malo play-by-play, mozda nekome bude od koristi, a mozda i ne.

Par dana pre no sto su krenuli prvi simptomi, isao sam na hajking 2 dana.. U oba dana sam presao po 25km, s tim sto sam drugog dana celu stazu prelazio po uzasnom vremenu. Kisa nije stala, na vrhu je bilo i kratke susnezice, pracene poprilicno ostrim vetrom. Imao sam dobru opremu, presvlacio se usput, medjutim, par dana nakon toga, pocinjem da se osecam nesto slabije i osecam se da kao da cu dobiti temperaturu. Znate ono kad vam telo govori da nesto nije ok i da se pripremite.
Naravno, pomislio sam da sam samo nazebao i da mi je organizam malo oslabio od napora i hladnoce.
Merim temp, nista, 36.7C, normala, ali se ne osecam bas 100% fit i pomalo mi smeta svetlo u stanu.
Resim da legnem ranije te veceri.
Usput sam se budio par puta i merio temperaturu, svo vreme je bila ispod 37C, sve do jutra.. oko 7 ujutru merim 37.3C.

Ne uzimam nista od lekova, resim da pratim stanje i ne maskiram paracetamolom.. usput se cujem s par doktora koji mi kazu da je moguce da mi je imunitet pao od napora i toga sto sam iskisao do gaca. Resim da probam stari lek, utopljavanje i preznojavanje.. jedno 3-4x tokom dana.
Temperatura koju sam merio je isla od 36.9 do 37.2 maksimalno.. i tako je bilo nekih 10-12h.. nakon toga je pala ispod 37C i to je to sto se temperature tice, tek nekad bi dosla do 37C ali ne preko (ovu temp od 36.9/37 bih belezio uvece, kada i generalno temperatura tela bude visa nego tokom dana).

Od ostalih simptoma osetio sam da mi se nos zapusava ali nista strasno jelte.. tipicna prehlada (bar sam tako tada mislio).

Nisam imao glavobolju, nisam imao problema sa stomakom, nisam kasljao osim kad mi se pozadi iz nosa nije slivalo, pa bih onda kasljucnuo.. i to nije da sam kasljao, nego onako, samo bih procistio grlo i to je to.
Ostatak dana sam bio ok, osim sto se nisam osecam bas 100% spremnim da odradim trening te veceri.
Da mi je bilo moranje, mogao sam da odradim trening bez problema, ali verovatno bih se stekao malo na vezbama.. dakle nije da ne bih mogao da odradim, samo ne bas sa 100% ulozenog truda pa sam resio da preskocim i odradim ujutru.
I to vece se takodje utopljavam, preznojavam itd sve do jutra.

Ustajem ujutru, nemam temperaturu, ali i dalje nisam 100% fit. Nos mi deluje nesto vise zapuseno, ali nista strasno.. kontam da krece kijavica i to je to, pa sam resio da opet preskocim trening, i ne treniram bar sledecih par dana dok se ne vratim u normalu.
Nema glavobolje, nema bola u grlu, nema problema sa stomakom, disanjem itd. Sve skroz normalno.

Sledecih par dana je sve isto, osim sto osecam da mi se nos iz dana u dan vise zapusava sto smatram normalnim jer kako kazu "lecio ne lecio kijavica traje 7 dana", i to se zapusenim osecam bas negde oko sinusa, oko obrva da tako kazem.
I dalje ne pomisljam na koronu vec na obicnu prehladu zaradjenu na planini.

Tek kad sam oko 4-5 dana od opisanog prvog dana, odjednom, naglo osetio da gubim miris, uspanicio sam se i resio da odmah odem na test, uvidevsi da ovo nije bas obicna prehlada jer nikada ranije nisam imao problema s mirisom, a znam da je to jedan od simptoma kovida.
Na pregledu mi rade saturaciju koja je preko 99, slusaju mi pluca, sve je OK, pritisak ok, vade mi krv i svi parametri su savrseni.. leukociti, erotrociti, ovo ono, nema greske.. jedino sto mi miris bezi.
Nakon tih pregleda i analize krvi, salju me na PCR i dobijam nalaz da sam pozitivan i da mi sledi karantin u trajanju od 14 dana.

Bogu hvala, nikakvih problema nisam imao tokom karantina.
Tokom svih ovih meseci od kad je krenula korona, kljukao sam se cedjenim pomorandzama, limunom, grejpom, uzimao D, B vitamine i Zn.. te sam isto nastavio i u karantinu, osim sto sam dodao i Alphalipoin Forte u nadi da ce mi pomoci da mi se brze vrati miris.
Da li je pomoglo ili ne, ne znam, ali nakon 3 dana uzimanja poceo sam ponovo da mirisem stvari.
Ono sto sam takodje primetio je, da kad bih bas jako jako ispuhao nos i oslobodio taj gornji deo nosa (oko cela) i odmah pomirisao nesto, uspeo bih da uhvatim neku mirisnu notu, nakon toga bi se njonjara odmah zapusila i opet nista.
Tako da mi je vracanje normalnog mirisa bilo dosta povezano i sa otpusavanjem nosa.

Ono na cemu sam isto zahvalan Bogu je da niko oko mene nije zarazen, a na nesrecu, bio sam u malom, ogranicenom zatvorenom prostoru s nekim ljudima par dana pre, a zatim i tokom karantina u istom stanu. Izolovao sam se u svoju sobu, provetravao redovno sobu i ceo stan, izlazio sam samo do WC-a, svo to vreme bih nosio masku kada bih isao do toaleta.. naravno, koristio sam svoj peskir, svoj pribor za jelo, moja odeca se odvajala i prala posebno itd itd. I svi su prosli ok.

Dakle, ovaj virus nije bas skocimis da ceka iza coska, naskace i napada.. i ako se vodi malo racuna, nosi maska, peru ruke ucestalo itd, cak i da ste u istoj sobi s nekim, ne mora znaciti da cete se zaraziti. Ali treba biti disciplinovan.

E sad najgori deo po mene...
Kao sto sam napisao, tokom karantina sam prosao skroz OK. Fizicki se dobro osecam, nisam imao teske simptome i probleme, osim sto naravno nisam u formi u kakvoj sam bio ranije.. sto je i normalno jer mi je aktivnost bila 0, i malo mi deluje da se zamorim kod nekih prostih stvari itd.. sto ce se vremenom vratiti u normalu. Samo treba vremena valjda.

Ali pakao koji sam prosao mentalno i koji jos prolazim je neopisiv.
Ne salim se.
Totalno sam psihicki otisao u aut.
Bio sam prestavljen da sam mozda nekog zarazio. Osecaj krivice je konstantan. Svakih par sati bih zvao i smarao ljude, jutro-vece i proveravao da li su svi OK. Bukvalno gledam kad je ko aktivan na viberu/whatsappu i odmah zaskacem pitanjima.

Druga stvar je sto sam prestavljen za samog sebe... citam po netu kako se stanje moze pogorsati kasnije, kako mogu nastati fibroze, kako nakon mesec dana moze da ti bude ovo ili ono itd.
Vec nekoliko dana ne mogu da zaspim satima kad legnem.. prevrcem se na sve strane.. svasta mi je u mislima.. totalna zbrka i frka.
Ovo me je totalno psihicki unakazilo i ozbiljno mislim da potrazim neku strucnu pomoc jer, iako sam OK prosao, ne mogu tu anksioznost da izbacim iz glave..
Jednostavno ne znam kako da se izborim s tim.. a na netu se samo stancaju informacije oko toga sta ti sve moze zafaliti nakon prelezane korone...



 

ajd kao edukovani amater, plus supruga koja se bavi kovidom, trebalo bi da si ok, posto nisi imao neke dramaticne upalne procese. radi sve sto radis sada, iskuliraj metar dana sa velikim fizickim opterecenjima i idi na kontrolu kod lekara kad se stisa malo ovaj novi talas u evropi. 

naravno, ako imas nekog strucnog oko sebe (lekara) slusaj njega, a ne sta pisu neki ljudi po internetu.

:D

Link to comment

I meni je bio najgori osećaj da li sam nekoga zarazio. Svaki dan sam slao poruke da pitam koliko god da me je lomilo. Sa druge strane i to da se pitam da li sam ja taj kojem će biti nešto loše. I tako prođe nedelju dana i krene oporavak.

  • +1 2
Link to comment

Regulisati to nekako, može da se racionalizuje i smanji intenzitet onom kognitivno bihejvioralnom psihologijom. Ima i knjiga na netu iz te oblasti (pretraga knjiga i recenzija na Amazonu, odabir, pa kupovina u knjižari, na kiosku... pa ako ne radi jedna, možda će raditi druga ili treća), mada to nije kao uživo. Daju se neke stvari popraviti, verovatno ne potpuno, ali dovoljno dase laakše diše, a  niko ne mora da zna.

 

Provlači se ta hipohondrija, ne obraćam se nikom posebno, već ide mesecima ta tema tu i tamo. Kao neko ko

je preživeo dve kratke, ali jake epizode, znam kako se ljudi osećaju. (nije bitno, ali nema veze sa covidom, sad sam miran sa samim sobom zbog depre, ali brinem za druge)

 

Meni je to legitimna i ljudska stvar, kao bilo koji problem iz bilo koje sfere života.

Ponavljam da nikom konkretno ne adresiram post, već se nadovezujem na temu koja se javlja.

Bolje nešto preduzeti, nego da sklonost hipohondriji ili samu hipohondriju utepa depresija, onda je to loše.

 

Edited by Malkmus
  • +1 2
Link to comment

Drži se Hev Fane, bićeš ok. Iz opisa mi deluje da si mlad, jak i u treningu. Pokušaj da ugodiš sebi gledanjem/čitanjem nekih opuštajućih sadržaja, omiljenih tekmi, isključi na neko vreme ljude koji previše paniče i čitaju gluposti. Bićeš ok. Zapravo sad si miran do daljnjeg i možeš da gledaš nas ostale kako se koprcamo. :)

  • +1 2
Link to comment
52 minutes ago, Have_Fun said:

 pocinjem da se osecam nesto slabije i osecam se da kao da cu dobiti temperaturu. Znate ono kad vam telo govori da nesto nije ok i da se pripremite.

Naravno, pomislio sam da sam samo nazebao i da mi je organizam malo oslabio od napora i hladnoce.


Nakon tih pregleda i analize krvi, salju me na PCR i dobijam nalaz da sam pozitivan i da mi sledi karantin u trajanju od 14 dana.


Ali pakao koji sam prosao mentalno i koji jos prolazim je neopisiv.
Druga stvar je sto sam prestavljen za samog sebe... citam po netu kako se stanje moze pogorsati
 

 

Slicno i kod mene. Ja sam smrsala 8kg za 6 nedelja, osecala sam se OK i nisam nista preterivala, ali mislim da mi je imunitet opao zbog toga. Pocelo je isto kao lagana prehlada sa 37.3 pa je onda otislo na 38.5 posle testiranja i kad sam pocela da pijem Panklav.

I mentalno sam sve jako tesko podnela. Kad ne znas koliko lose ce da bude i kad te prestravi svaki novi momenat ...

 

Ja sam danas prvi put izasla do pijace, bila sam ozbiljno uplasena, ali sam naterala sebe da izadjem, obavila neku manju kupovinu, disala sam kao i obicno sto me je uverilo da mi je sa plucima sve redovno.

Planiram da sledece nedelje uradim analizu u Konzijijumu da vidim da li imam antitela, cisto zbog sebe. I na temu tog pcr testa imam neku sumnju i blagu paranoju itd. :hihi:

Link to comment

Ljudi, stvarno vam hvala na ovim recima..
Zaista mi znaci i malo me smiruje..
Nisam drama queen i zato nisam ni pisao da sam zakacio kovid (citajuci temu danas, pomislio sam da ce napisani post mozda ipak znaciti nekome), ali ovo me je bas nekako psihicki promenilo.
Govorim i ja sebi da je sve ok, ali stvarno ne znam kako sam se ovako slomio.. ne lici na mene uopste :S i malo sam na sebe ljut sto sam tako sebi dozvolio da puknem.
Uvek sam bio veseljak (Have Fun :D ) ali ovo kao da mi je usisalo dusu.. tako da ovaj COVID ne lomi samo psihicki, vec u nekim slucajevima ostavlja i psihicke posledice...

Nadam se da necete ovo zakaciti, a ako zakacite, da bar prodjete lagano kako sam ja prosao (ne racunajuci mentalni breakdown).

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

jbt ... i kako onda covek da ne pise

 

@Have_Fun ... nemoj da te djavo nosi da uzmes da treniras na svoju ruku (barem se konsultuj sa lekarom) u nekom narednom periodu, po svemu sto smo procitali o ovom virusu

anksioznost mozes da izbacis na hiljadu nacina, a najbolje je razgovorom sa pozitivnim ljudima, dobrom knjigom, zabavom (koja u ovom slucaju ne iziskuje fizicki napor) ... uzmi puzlle da slazes :) 

nek si ti lako prosao, sve ce doci na svoje mesto, korak po korak vrati se u normalan zivot pa i trening

i ovo sto ovde pises nece ti skoditi :) , samo ne slusaj budale (sto sam siguran da neces)

 

  • +1 1
Link to comment

Nema nikakvih treninga na svoju ruku ni kada smo zdravi, bar prividno, a kamo li posle ove bolestine, koja slabi srce i svakakve posledice ostavlja, citamo o tome stalno, mada naravno sve je individualno.
Dakle prvo kompletna analiza kod doktora, specijalista, pa onda eventualno. Nemojte na svoju ruku praviti gluposti.



Link to comment

 

3 hours ago, Have_Fun said:


Govorim i ja sebi da je sve ok, ali stvarno ne znam kako sam se ovako slomio.. ne lici na mene uopste :S i malo sam na sebe ljut sto sam tako sebi dozvolio da puknem.
Uvek sam bio veseljak (Have Fun :D ) ali ovo kao da mi je usisalo dusu.. tako da ovaj COVID ne lomi samo psihicki, vec u nekim slucajevima ostavlja i psihicke posledice...

 

 

konsultuj se s nekim, verujem da bi ti dobro došao neki lagani anksiolitik, ne treba imati predrasude prema širokom spektru medikamenata za prvu pomoć (ponavljam, nakon konsultacije sa stručnim licem). nema smisla da se maltretiraš.

najlakše je dati savet da "uživaš u životu i ne razmišljaš". i sam si svestan da bi trebalo tako ama shvataš da ti to trenutno, uz najbolju volju, ne radi.

Edited by koksy
Link to comment

@Have_Fun opusti se, odlično si prošao.

Naravno, konsultacija sa nekim doktorom neće škoditi, umiriće te.

Nemoj previše da čitaš, i sve pročitano uzmi sa velikom dozom rezerve.

Prilično sam siguran da se te posledice koje pominješ eventualno javljaju kod onih koji su imali upalu pluća i generalno teži oblik bolesti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...