Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

U Boru je drugačije organizovano, lekar koji prvi pregleda u kovid ambulanti, odmah upućuje pacijenta na analize krvi i snimanje pluća u borskoj bolnici. Tamo se stvara usko grlo ako je velika navala novozaraženih, inače ide to dosta brzo.

Očigledno sve zavisi od toga kako je menadžment lokalnog Doma zdravlja organizovao protokol za kovid pacijente, i da se razlikuje od grada do grada

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

U Boru je drugačije organizovano, lekar koji prvi pregleda u kovid ambulanti, odmah upućuje pacijenta na analize krvi i snimanje pluća u borskoj bolnici. Tamo se stvara usko grlo ako je velika navala novozaraženih, inače ide to dosta brzo.

Očigledno sve zavisi od toga kako je menadžment lokalnog Doma zdravlja organizovao protokol za kovid pacijente, i da se razlikuje od grada do grada

 

Pa da, ovde je organizacija katastrofa. Da su bar razdvojili masu na 3 reda, prvi pregled, laboratorija, kontrola, ionako pustaju samo po desetoro unutra, ali jok, sabili se svi ko sardine. A sestra jedva otvori vrata jer se otvaraju ka spolja i vikne "ajmo petoro za prvi pregled i petoro za laboratoriju" i u tom trenutku kao da krene sutka

Edited by de Sisti
Link to comment

Vi koji ste radili privatno krvnu sliku privatno, šta ste tražili kod privatnika?

Kompletnu krvnu sliku,

Kompletnu krvnu sliku plus CRP,

Kompletnu krvnu sliku plus CRP plus d-dimer?







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Moja sestra, njen muž i svekrva, ista kuća, u tri dana sve troje temperatura. Sestra i svekrva se testirale, negativno. Pre toga beban bio nedelju dana bolestan neki bebeći virus stomačni. 

Zet još nije otišao na test. Ima 39,6. 

I sad šta? Šta je ako nije omikron? 

Inače, sestra i zet dupli Fajzer, svekrva 0, antivaxer. Od njih troje se prvo ona razbolela. 

Link to comment
U Boru je drugačije organizovano, lekar koji prvi pregleda u kovid ambulanti, odmah upućuje pacijenta na analize krvi i snimanje pluća u borskoj bolnici. Tamo se stvara usko grlo ako je velika navala novozaraženih, inače ide to dosta brzo.
Očigledno sve zavisi od toga kako je menadžment lokalnog Doma zdravlja organizovao protokol za kovid pacijente, i da se razlikuje od grada do grada
zemun zavod za tbc. ulaze po troje zakazanih, antigenski krv odmah, kod lekara pregled slushanje, 3 ordinacije rade. ko je za rendgen ide na rendgen, za to vreme je gotov antigen i krv, kad stigne slika kod doktora, ide dogovor/terapija. ko je negativan chachka se josh jednom za pcr, to dolazi sutradan na sms i ezdravlje. ali to je ona ambulanta koju je na televizoru posetio lichno vladar svedrzitelj, pa se ochigledno neko ozbiljno postarao oko protokola.

[mention=2764]duda[/mention]: dva dana, ako hoce da hoce. i jeste omikron, a drugo moze da bude shta hoce. da nije omikron, i od drugog bi padali ko snoplje godinama unazad. a nismo tako padali.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

zemun zavod za tbc. ulaze po troje zakazanih, antigenski krv odmah, kod lekara pregled slushanje, 3 ordinacije rade. ko je za rendgen ide na rendgen, za to vreme je gotov antigen i krv, kad stigne slika kod doktora, ide dogovor/terapija. ko je negativan chachka se josh jednom za pcr, to dolazi sutradan na sms i ezdravlje. ali to je ona ambulanta koju je na televizoru posetio lichno vladar svedrzitelj, pa se ochigledno neko ozbiljno postarao oko protokola.

[mention=2764]duda[/mention]: dva dana, ako hoce da hoce. i jeste omikron, a drugo moze da bude shta hoce. da nije omikron, i od drugog bi padali ko snoplje godinama unazad. a nismo tako padali.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

 

Pa ovo je milina. Zaboravio sam da napisem da u Sapcu ni ne pregledaju, nema slusanja pluca, samo sednes na stolicu na 2m od doktora i ispricas simptome, kao neke konsultacije

Link to comment
 
Pa ovo je milina. Zaboravio sam da napisem da u Sapcu ni ne pregledaju, nema slusanja pluca, samo sednes na stolicu na 2m od doktora i ispricas simptome, kao neke konsultacije
mislim, sigurno varira procedura, traje min sat ipo, da ne pomisli neko da je bash protrchavanje, nije. pretpostavljam da zavisi i od simptoma i od uzrasta.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment
3 minutes ago, de Sisti said:

 

Pa ovo je milina. Zaboravio sam da napisem da u Sapcu ni ne pregledaju, nema slusanja pluca, samo sednes na stolicu na 2m od doktora i ispricas simptome, kao neke konsultacije

ovako sam i ja pregledan(plus saturacija i gledanje grla sa metar razdaljine), al što kaže buba, mislim da prevashodno ima veze sa kliničkom slikom

Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

To poslednje.


Ja ovo trazio od doktorke, a ona me napusila kao najveceg bolida o.O

- Sta ce ti to? Ne fali ti nista!! Ko ti rekao za d-dimer?! Aha.. da.. jeste.. to je sad postalo popularno pa svi hoce da rade"

:blink: Verovatno je drmao PMS ili nesto
I sta je zabole sta cu da radim, ja placam sta cu da pijem analiziram! :dry:

Na kraju sam se izborio, dabome, jerbo sam uporan konj :inn:
Pritom sam dobio gratis snimanje pluca i srca xD
Budemo videli sl. nedelje sve. Kontam da je sve oke doke i da cu uskoro moci da se vratim svakodnevnim aktivnostima i treninzima. 

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

mozda je drmala menopauza, shto pms. neki poremecaj estrogena. treba uvesti sve varijable u komunikaciju.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 


A otkud ja znam, nisam doktor :D
Znam da mi je cura nervozna par dana pre PMS-a, zatim par dana tokom PMS-a, pa par dana nakon PMS-a.
A mozda je samo nervozna generalno :unsure:

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...