Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

19 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja od jutros skoro ništa. Temp nemam. Samo malo grlo grebucka, čak me i ne boli. @Sandradjerslažem se za savet, bez nervoze. Više me nerviraju procedure, i zbog dece. 

Procedure su tu da nas opterete kad nam je opterecenje totalno nepotrebno. Tako je to kod nas.

Moze biti i omikron i da prodjes samo sa tim grebuckanjem :) 

Edited by Sandradjer
  • Wub 1
Link to comment
9 hours ago, Valkyrie said:

evo svrhe za kissy reakciju - bolesne ljubimo da prođe.

get well soon žene majke kraljice i njihov entourage

Pazi sa ljubljenjem ovih dana, omikron vlada. 😘😘😘

Link to comment

Ja se nisam apdejtovao od pozitivnog testa jer su mi simptomi bili super laki, dakle vrlo blagi umor i veća pospanost, i - kašalj i golicanje grla. Golicanje grla prošlo za dva dana, kašalj ostao još 3-4 dana, za divno čudo, žena nije zakačila a ono, nije baš da sam se izolovao. Spavao sam u drugoj sobi, ali provodili smo ohoho vremena zajedno u istoj prostoriji i jeli za istim stolom, više smo kontali ajde nek i na nju pređe, pa da smo oboje bustovani na kvadrat.

 

Nisam išao u Covid ambulantu jer su simptomi bili prelaki ali uradio sam PCR na aerodromu. Hteo danas da idem da uradim da imam i negativan zapisan u bazi, međutim Valk mi sinoć kaže da je to potpuno nepotrebno i da se ja automatski vodim kao preležan nakon 7 (10?) dana. Stvarno, skinuo novi sertifikat, piše datum pozitivnog testa 24.01 pod "Potvrda o preležanoj bolesti". Skeniram telefonom, sertifikat izlazi zelen. Skinem sa Euprave i onaj EU sertifikat, stignu mi dva PDFa, ona savitljiva sa četiri strane, na oba piše tip pozitivnog testa PCR, mesto i vreme, nigde nema ni mesta da stanu ikakvi podaci o negativnom PCRu ako bih otišao da ga uradim.

 

Pa da se ne bakćem da idem da radim samo da bih imao negativan PCR, a? Nemam nameru da igram na Australian Openu.

 

 

  • +1 3
Link to comment
18 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Izgleda da u mom kraju Omikron udara jako na stomak, kao stomacni virus. Ove komsije su se raspale od povracanja, zena je vodu pila na kasicicu, pa posle po dva gutljaja. Njihova doktorka im rece da su joj mnogi pacijenti sa takvom slikom. Muza je pride drmala jeza non stop, a njoj je malo i na pluca otislo. Najgore im je bilo to sto nisu mogli da se odmaraju, jer im je dete posle dva dana bilo kao novo.

Jel Norge bese? Samo da potvrdim ovo sa stomakom. 1/1 stomacni virus! Useritis i povracitis ala grande! Sve manje grlobolja sve više problema sa stomakom. Djavolja rabota.

 

Nego čitam vas, pa mi nije jasno. Jbt vi svi u ambulantu, nalazi krvi, lekovi, antibiotici,w vitamini...Ovde ništa! Ja se mogu obratiti doktoru koji će mi reći ako se obaljezdim da zovem hitnu :huh:

 

  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Krampa said:

Jel Norge bese? Samo da potvrdim ovo sa stomakom. 1/1 stomacni virus! Useritis i povracitis ala grande! Sve manje grlobolja sve više problema sa stomakom. Djavolja rabota.

 

Nego čitam vas, pa mi nije jasno. Jbt vi svi u ambulantu, nalazi krvi, lekovi, antibiotici,w vitamini...Ovde ništa! Ja se mogu obratiti doktoru koji će mi reći ako se obaljezdim da zovem hitnu :huh:

 

Ne, Nemačka. Ovde je isto kao kod tebe, nikakvi pregledi, analize krvi (to sve dosta kosta i inače se mnogo ređe analizira krv nego u Srbiji) itd. a doktora i antibiotike vidiš tek ako si pred umiranjem.

 

//Moj velikim muškarac je otišao kod doktora sa jakim bolovima u stomaku, ovaj mu nije uzeo krv...dva dana posle hitna ga vozila, puklo mu slepo crevo, bio haos, na sreću nemačka hitna služba i hitna op. Ja sam odmah pomislila na slepo crevo ali me niko nije slušao, pogotovo pored njegove sestre koja je med.sestra i sve zna

Edited by I*m with the pilots
  • Tužno 1
Link to comment
18 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ne, Nemačka. Ovde je isto kao kod tebe, nikakvi pregledi, analize krvi (to sve dosta kosta i inače se mnogo ređe analizira krv nego u Srbiji) itd. a doktora i antibiotike vidiš tek ako si pred umiranjem.

 

Slučaj iz najbliže okoline, takodje cele prošle nedelje mučnine, problemi sa stomakom i blaga groznica. Lekar nije hteo ništa da proverava, ni krv, ni šećer, dao lek za mučninu i usput imao komentar - možda vam je majka samo debela - na činjenicu da postoji dijabetis u porodici. Sada mislimo da je možda bio Covid, svi antigenski testovi bili negativni.

 

 

Edited by Mos
Link to comment
34 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Nisam išao u Covid ambulantu jer su simptomi bili prelaki ali uradio sam PCR na aerodromu. Hteo danas da idem da uradim da imam i negativan zapisan u bazi, međutim Valk mi sinoć kaže da je to potpuno nepotrebno i da se ja automatski vodim kao preležan nakon 7 (10?) dana. Stvarno, skinuo novi sertifikat, piše datum pozitivnog testa 24.01 pod "Potvrda o preležanoj bolesti". Skeniram telefonom, sertifikat izlazi zelen. Skinem sa Euprave i onaj EU sertifikat, stignu mi dva PDFa, ona savitljiva sa četiri strane, na oba piše tip pozitivnog testa PCR, mesto i vreme, nigde nema ni mesta da stanu ikakvi podaci o negativnom PCRu ako bih otišao da ga uradim.

 

Pa da se ne bakćem da idem da radim samo da bih imao negativan PCR, a? Nemam nameru da igram na Australian Openu.

 

 

 

mene sada veoma interesuje nakon koliko dana od zarazavanja i/ili izlecenja test daje negativan rezultat. 

Link to comment
Just now, banecare1 said:

mene sada veoma interesuje nakon koliko dana od zarazavanja i/ili izlecenja test daje negativan rezultat. 

 

Prvi put sam iz radoznalosti skenirao u sredu, ako je dan testa nulti dan, to je bio deveti, dakle verovatno od 7.

  • Hvala 1
Link to comment



Jel Norge bese? Samo da potvrdim ovo sa stomakom. 1/1 stomacni virus! Useritis i povracitis ala grande! Sve manje grlobolja sve više problema sa stomakom. Djavolja rabota.
 
Nego čitam vas, pa mi nije jasno. Jbt vi svi u ambulantu, nalazi krvi, lekovi, antibiotici,w vitamini...Ovde ništa! Ja se mogu obratiti doktoru koji će mi reći ako se obaljezdim da zovem hitnu :huh:
 


Ti si beše Danska?
Pa ja tamo kad sam bio, lakše bi heroin dobio nego antibiotik...

A ovo što kažeš, oko odlaska u kovid, pa to je posledica sistema, koji zapravo ne funkcioniše.
Ovde ne možeš da dobiješ kol centar za zakazivanje običnog pregleda minimum pola sata sat vrtenja telefona, plus što termina nema nedelju dana unapred.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:


 

 


Ti si beše Danska?
Pa ja tamo kad sam bio, lakše bi heroin dobio nego antibiotik...

A ovo što kažeš, oko odlaska u kovid, pa to je posledica sistema, koji zapravo ne funkcioniše.
Ovde ne možeš da dobiješ kol centar za zakazivanje običnog pregleda minimum pola sata sat vrtenja telefona, plus što termina nema nedelju dana unapred.







... Shiit has hit the fan
 

 

Da da. U pravu si. Lakše heroin dobiti neg antibiotik. Upala grla, doktor mi daje sladoled.

Mislim da nije loše da se pregleda krvna slika i stanje kroz pregled, pogotovu kod rizične grupe, ali kao što pilots kaže, mnogo skupo da svi to radimo. Znam bruku ljudi što su prelezali koronu niko nije dobio ništa jace od paracetamola.

Link to comment
16 minutes ago, banecare1 said:

 

mene sada veoma interesuje nakon koliko dana od zarazavanja i/ili izlecenja test daje negativan rezultat. 

Nama rekli da nema potrebe da se testiramo sljedećih 12 nedelja jer će pokazivati pozitivno 

 

27 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ne, Nemačka. Ovde je isto kao kod tebe, nikakvi pregledi, analize krvi (to sve dosta kosta i inače se mnogo ređe analizira krv nego u Srbiji) itd. a doktora i antibiotike vidiš tek ako si pred umiranjem.

 

//Moj velikim muškarac je otišao kod doktora sa jakim bolovima u stomaku, ovaj mu nije uzeo krv...dva dana posle hitna ga vozila, puklo mu slepo crevo, bio haos, na sreću nemačka hitna služba i hitna op. Ja sam odmah pomislila na slepo crevo ali me niko nije slušao, pogotovo pored njegove sestre koja je med.sestra i sve zna

Jebote :isuse:

Link to comment

Što je najgore, krvna slika je osnovni pokazatelj da li se nešto loše dešava u organizmu, i ispada da je skupo raditi je a apsolutno je neophodna. Meni to baš nelogično i apsurdno

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Krampa said:

Nama rekli da nema potrebe da se testiramo sljedećih 12 nedelja jer će pokazivati pozitivno 

 

 

citao sam na raznim sajtovima i pisu da ce vecina dobijati negativne testove nakon 10 dana od pojavljivanja simptoma, ali zbog visoke osetljivosti pcr testova postoji mogucnost da pokazuje pozitivno nedeljama, cak i mesecima. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Što je najgore, krvna slika je osnovni pokazatelj da li se nešto loše dešava u organizmu, i ispada da je skupo raditi je a apsolutno je neophodna. Meni to baš nelogično i apsurdno

 

1000 dinara kosta u aqualab-u ono sto su mi rekli u ambulanti da izvadim i sto i tamo vade, KKS, CRP, LDH. Ovde u Sapcu ti ne vade nalaze odmah, vec za 3 dana i moras da dodjes rano da se guras jer do 9 rade laboratoriju. Nema veze sto si i za prvi pregled cekao i gurao se. I na sve to kad izvadis nalaze pre 9, moras da se vratis u 18h opet u red i u guzvu jer tad stizu nalazi, a sve je na jedna vrata. Haos. I imam utisak da vecina ljudi ne ide privatno da vadi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...