Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

53 minutes ago, Sandradjer said:

@Valkyrie

Ti si bolovala kad se nije smelo :).

 

Bilo je testova u Ivancic, dobila sak za njih i preporuku da su dobri (i privatno, i ovde na forumu). Oni su stapic u nos 

I'll pass, ako ću da guram u nos, odoh u covid amb onda da to makar urade kako treba. 

  • +1 1
Link to comment

Ja sam se samotestirao sa tim sto ide u nos i nije bio toliki problem, malo sam nadrazio nos i kihao posle. Iz nekih vesti sto sam propratio, taj sa pljuvackom ima dosta manju efikasnost...

Ovo je bio test za srednji dio nosa (nasal, a ne nasopharynx - koji je onaj sto ide kroz nos pa jos par cm iza) tako je pisalo u upustvu. Mada odavno i u laboratorijama tako rade, samo mi je prvi put od 5-6 testiranja bio onaj sto ide "do mozga".
https://biomedal.com/en/nasal-swab-is-almost-as-effective-as-nasopharyngeal-swab/

 

Link to comment

Iskustvo: moja supruga je dobila pozitivan PCR 17.01 (na brzom je bila negativna, kao i na kućnom).

Pre toga samo grlo, promenjen glas od 12/13.01 do tada. Analiza krvi 16.01 povišen CRP, sve ostalo OK.

 

Veliki broj antitela, booster bio sredinom oktobra (3 x Pfizer)

 

Od simptoma ništa se posebno nije isticalo, malo kijavice, malo kašlja, po neki dan umor (rad za računarom sve vreme, praktično), i nijednom temperatura. Najviša izmerena (na digitalnom 37.0). Pila Hemomicin (nije samoinicijativno, mada je lekar, ali nije išla u COVID ambulantu). Nova analiza krvi prekjuče (24.01) sve OK.

 

Ja bio u istom stanu, izolovani jedno od drugog dana. Svi kontakti sa maskama (ja nosim i rukavice) i što kraće (donesem joj obroke i sl.). Imam nešto manje antitela, takođe booster sredinom oktobra, takođe 3 x Pfizer - nije mi ništa (još uvek).

 

Inače ne znamo kako se zarazila, pošto je u periodu od nove godine do simptoma ušla bukvalno 3 puta u manju prodavnicu. Svaki put sa N95 i rukavicama. Svaki lift bio takođe sa maskom (hirurškom). Svi proizvodi van kuće dezinfikovani ili "iskulirali" 48 sati pre dodirivanja golim rukama. Da dodam i da smo u 90% slučajeva zajedno ulazili u prodavnice, čak sam ja i više puta od nje bio.

 

 

Edited by distro04
  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, maharaja said:

Ja se tim brzim testiram dva puta nedeljno, već jedno šest meseci. Da kucnem u drvo, svih pedesetak bili negativni.

 

Moj metod je, gurneš u jednu nozdrvu dok ne počneš da plačeš, onda malo džaraš. Onda gurneš u drugu nozdrvu dok ne počneš da plačeš još više. I opet džaraš.

 

Takođe je važno koristiti štopericu za svaki korak posle, da se ne zbrza radnja. Posle desetog puta uđe u jutarnju rutinu utorka i petka.

možda sam negde i pomenula, moj mali bratanac koji ideu školu u Nemačkoj radi taj test sam , tj sva deca u razredu. Naučili su ih da će kinuti posl edžaranja po nosu i da broje, recimo do 10 sa štapićem u nosu i do 60 sa štapićem u epruvetici ( zaboravila sam broheve kao grancu :D i deca to urade lepo i savesno, on ima 8 godina . Meni prvi put kada sam ga gledala bilo frkica :D

  • +1 1
Link to comment

Oko tih testova iz apoteke.
Ja sam probao juče i negativan.
Onda danas u kovidu pozitivan.
Sad malopre ponovo uradio i ponovo negativan.
Moguće da sam smotan.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
[mention=295]Frank Pembleton[/mention] koliko ti je bolovanje dala?
E tu je bila ludačka situacija.
Ja i žena otišli u kovid.
Ja u ord 6 ona u ord4.
Kad odjednom dolazi moja doktorka iz DZ i kao:
Mislio si da me izbegneš, ajd ovamo u četvorku.
I onda mi je rekla da je ona bila sigurna da ću da fasujem, čim mi je žena pozitivna, ali nije htela da me bedači...
Kolimot sam shvatio protokol izolacije je 7 dana pa onda valjda još 7 ali ona neće ništa da piše dok ne vidi sve iz lab i kako se kreće.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Pitanje za post Covid ekipu - koliko vremena od preležanog virusa (konkretno u mom slučaju Omicron sa relativno laganijom slikom) može da se počne ponovo sa nekim sportskim aktivnostima? Pominje se nešto tipa mesec dana, al jbg nisam išao na kontrolu gde bih to proverio jer sam se za par dana oporavio pa nisam hteo da zalazim ponovo po ordinacijama. Razmišljao sam i o nekom preventivnom pregledu srca i pluća za svaki slučaj. Imao ko slične dileme ili prošao kroz taj povratak u rekreativni “trenažni” proces?

Link to comment

Ja imam zakazano tek za 17. februar ultrazvuk srca, ceka se skoro mesec dana ovamo kod ovog najboljeg doktora. Pre toga krvna slika, naravno.

Krenuo sam u teretanu tri meseca nakon prelezanog virusa i kilav sam solidno, valjda kombinacija delta korone/pronizona i pauze i skenjanosti zbog sjebanog bicepsa, plus standardna zimska depresija.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...