Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

On 29.1.2022. at 11:28, Taurean_rulez said:

Uspela :). 

 

Jedino "interesantno" je da moji doktori (u internim razgovorima) misle da sam prvi put imala COVID u februaru 2020. 

No, pošto tada "nije postojao", lečena sam na virusnu upalu pluća. Iskreno, pola se i ne sećam, jer bunilo... Kiseonik nedelju dana, uobičajeni lekovi. 

 

 

 

Ovo je baš zeznuto :(

 

Verujem da i ostale zanmima, kakva je bila klinička slika sledećih zaražavanja i kako si to podnosila? 

 

Pretpostavka bi bila da svaki sledeći put bude sve lakša klinička slika, pa me zanima da li je tako zaista bilo i u stvarnosti?

  • +1 1
Link to comment

U mom sirem okruzenju ko ima decu i nekako se sacuvao do sad nema sanse da ga mimoidje omikron.

 

Na srecu stvarno kod vakcinisanih i sa 2 i sa 3 doze pa cak i ja jednim J&J nije bilo vecih problema. (max. tri dana temperatura kod jednih prijatelja)

 

 

Edited by bags
Link to comment

po nemackim pravilima ja bih, kao boosterovan, mogao da idem na posao, tj. nije mi obavezan karantin.

odmah sam se odjavio da cu da radim od kuce, iako sam sutra mislio da idem na posao

Edited by Ros
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

@Taurean_rulezšta je to pomoćna disajna muskulatura?
Guglala sam, ali mi njie jasno.

Ovde se najbolje vidi, da vas ne davim s teorijom. 

 

Napor za disanjem uvlači kožu iznad grudne kosti, ključnih kostiju, u međurebarnom prostoru: pacijent koristi sve mišiće kojima može da se pripomogne, a kojima se normalno pri  disanju ne koristi. 

 

Na deci se uglavnom bolje vidi (bar meni), zato snimak deteta. 

 

 

 

Ako sam nejasna, caknite me da probam opet :). 

  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Jel to laički nazvano - trbušno disanje?

Kad se prilikom udaha dijfragma spušta na dole.

Bude i toga, pacijent koristi sve moguće samo da diše, obično i podigne malo ramena. Imala sam osećaj kao da ne mogu dovoljno da "razvučem" grudni koš. 

 

Usput, imam i godina i čitav niz komorbiditeta, uključujući i bronhospazam na neke alergene... Divota. 

  • Tužno 2
Link to comment
4 minutes ago, Taurean_rulez said:

Bude i toga, pacijent koristi sve moguće samo da diše, obično i podigne malo ramena. Imala sam osećaj kao da ne mogu dovoljno da "razvučem" grudni koš. 

 

Usput, imam i godina i čitav niz komorbiditeta, uključujući i bronhospazam na neke alergene... Divota. 

 

Hvala ti, nisam ovo znala, iako sam i ja imala niz boljki ranije, sada pod kontrolom.
Moj osećaj je bio kao da se zalepila ogromna žvaka na pluća i nema dalje udah, negde od polovine. Kao osmi putnik da mi se zalepio za pluća :ph34r:

A na snimku mi bio slepi miš, takav oblik. Kako mi je objasnila sestra (radi na rtg), kaže izvukao se iz hilusa i razapeo krilo :ph34r:

Edited by Svemir Zeka
  • Hvala 1
  • Tužno 3
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Hvala ti, nisam ovo znala, iako sam i ja imala niz boljki ranije, sada pod kontrolom.
Moj osećaj je bio kao da se zalepila ogromna žvaka na pluća i nema dalje udah, negde od polovine. Kao osmi putnik da mi se zalepio za pluća :ph34r:

A na snimku mi bio slepi miš, takav oblik. Kako mi je objasnila sestra (radi na rtg), kaže izvukao se iz hilusa i razapeo krilo :ph34r:

Da, rekla bih da je sličan osećaj. 

Ma... Neka smo mi nama dobro 💕🍀

  • Wub 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...