Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Ma nema lazno pozitivnih nikada, valjda je tek neki promil mogucnosti ako i to.

 

Drzte se ljudi, ovo samo slusam u RL ovaj pozitivan onaj pozitivan - ali niko se hvala bogu ne razboli ozbiljno. Koleginica od pre par dana pozitivna - evo prolazi temo.  a zena nevakcinsana etc.

Edited by Caligula
Link to comment

ako nisam od chetvrtka do danas zakachila omikrona, hocu li sutra? subjekat kome sam majka je pokupio u proshli ponedeljak, od proverenog izvora.


sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

ako nisam od chetvrtka do danas zakachila omikrona, hocu li sutra? subjekat kome sam majka je pokupio u proshli ponedeljak, od proverenog izvora.


sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

jel testirannem potvrdjeno?

Link to comment
14 hours ago, gospa buba said:

ko mora da bude u kolektivu i ko ima shkolsku decu, taj samo moze da broji dane.

 

A oni sa decom u vrticima? Ima li tu nekih osecaja za feeling kako stoje stvari?

U vrticu naseg zapca je u dvema grupama (od tri) od Nove godine bilo pozitivnih, odradio je jedan karantin srecno negativan sve vreme. Tokom karantina je ispalo da su se tri deteta zarazila - ne znamo nista o njihovim stanjima (niti koja su deca, znam samo da Noa i Raja nisu!) posto je to sve strogo poverljivo. Taman da se nadje sa najboljim drugarem, kad i kod njega slucaj pa je on sad u karantinu. U nasem vrticu pre ovih nije bilo slucajeva, ali tokom prosle zime smo culi za po koji vrtic sa tom sudbinom, kao i taj od najboljeg drugara (inace je neki medjunarodni vrtic pun Indusa), njemu je jadnicku vec treci karantin. Ima mladju sestru i ona sme da ide u svoje jaslice (Nema bas mnogo smisla, ali mnogo toga je bilo cudno sa tim odredbama za karantin ovde)

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

ako nisam od chetvrtka do danas zakachila omikrona, hocu li sutra? subjekat kome sam majka je pokupio u proshli ponedeljak, od proverenog izvora.


sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Neces :).

Period inkubacije je smanjen na 2-3 dana.

Neke zemlje ovako racunaju za bliske kontakte:

Procena je da zarazena osoba siri virus 3-5 dana ukljucujuci period inkubacije i tad najvise prenose jer naravno ne znaju da su zarazeni i bez simptoma su.

Nulti dan je dan pre izbijanja simptoma zarazenog, i onda brojis jos 5 dana. Ako ti ne bude nista to je to. Danas ti je sesti dan :).

Imam primer koleginice, kasni za muzem 48h. Oboje zarazeni, potvrdjeni 

 

Link to comment
Neces [emoji4].
Period inkubacije je smanjen na 2-3 dana.
Neke zemlje ovako racunaju za bliske kontakte:
Procena je da zarazena osoba siri virus 3-5 dana ukljucujuci period inkubacije i tad najvise prenose jer naravno ne znaju da su zarazeni i bez simptoma su.
Nulti dan je dan pre izbijanja simptoma zarazenog, i onda brojis jos 5 dana. Ako ti ne bude nista to je to. Danas ti je sesti dan [emoji4].
Imam primer koleginice, kasni za muzem 48h. Oboje zarazeni, potvrdjeni 
 
Znači posle 5 dana nema smisla ni raditi brzi test?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Neces [emoji4].
Period inkubacije je smanjen na 2-3 dana.
Neke zemlje ovako racunaju za bliske kontakte:
Procena je da zarazena osoba siri virus 3-5 dana ukljucujuci period inkubacije i tad najvise prenose jer naravno ne znaju da su zarazeni i bez simptoma su.
Nulti dan je dan pre izbijanja simptoma zarazenog, i onda brojis jos 5 dana. Ako ti ne bude nista to je to. Danas ti je sesti dan [emoji4].
Imam primer koleginice, kasni za muzem 48h. Oboje zarazeni, potvrdjeni 
 
iz tvojih usta u ushi partenonove. stvarno nisam raspolozena da sad opet budem bolesna :isuse:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Znači posle 5 dana nema smisla ni raditi brzi test?







... Shiit has hit the fan
 

Svi odgovorni koji su radili da bi se opustili i vratili u zivot a da ja znam su bili negativni (znam i decu i odrasle iz vise kuca). 

Opet svi koji su zakacili od pozitivnog iz kuce pojavili su im se simptomi 1-2-3 dan i bili su pozitivni drugi dan od pojave nekih tegoba tipa glavobolja, malaksalost (taj prvi dan simptoma su bili negativni). 

Uklapa mi se sve ovo sa pricom oko preporuka za izolaciju u nekim zemljama. 

 

Da dodam, ovi kucni testovi (oko 1000 dinara) su odlicni. Pokazuju da si pozitivan drugi dan od pojave simptoma, prvi dan kako ko tumaci prvi dan 

 

Logicno je da vas je neko iz kuce zarazio dan pre simptoma ili dan posto dobije neke simptome, vec treci dan kad posumnjaju/potvrde onda se izoluju. 

 

 

 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...