Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

5 minutes ago, Have_Fun said:

@Indy
Nisam
Na sta ciljas tacno? :D

 

RAT - Rapid Antigen Test

 

Kupiš* test i sam se testiraš (*U nekim zemljama je besplatno - mislim UK, a u nekima ne može da se nađe... recimo, ovde kod nas u Aus.)

 

biozek-shot-2-768x512.jpg

Link to comment

Ok ok
Ali zasto bih to radio?

Testiran sam u subotu PCR testom, zvanicnim, drzavnim i dobio sam pozitivan rezultat.
Nakon tog rezultata, niko me nije pozvao da mi kaze da sam u karantinu, niti koliko karantin traje s obzirom da su resili da menjaju kovid zakon.

I ja jutros od 10 zovem po sluzbama okolo naokolo da saznam sta da radim i kad mogu na slobodu, i odjeba me likusa jer ne govori engleski :D
U pitanju je zvanicna drzavna institucija :D 

Link to comment
Just now, Indy said:

OK, pa onda bih na tvom mestu računao da sam u karantinu, koliko znam, barem 10-tak dana... 


Pa to je problem
Jer po medijima se pojavljuje da je 7 dana, ali niko zvanicno nista ne govori.. jebiga, u trenutnoj situaciji ta 3 dana meni dosta znace privatno.

Ja ni ne znam da li sam u sistemu ili ne, a ovde je pravilo da nakon karantina moram da stupim u kontakt s doktorom da mi napise to da sam preboleo kovid da bih dobio "izlazak iz karantina", i EU digitalni sertifikat i slicna sranja

Zvao sam opet, javila se neka likusa koja kaze da ne zna, pa mi dala drugi broj
Na drugom broju mi dali treci broj
Na trecem mi dali cetvrti
Na cetvrtom me vratili na onaj drugi


Ljudi, verujte mi, ne zajebavam, stvarno se ovo desava :D vrte me u krug :D

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Have_Fun said:

u trenutnoj situaciji ta 3 dana meni dosta znace privatno.

Naravno, mada je ipak svakako najbitnije da se ne razboliš (mislim, ozbiljnije).

 

Pa, ništa... zovi opet taj telefon, možda dobiješ nekog ko "spik ingriš" :D

 

Link to comment
21 minutes ago, Indy said:

Naravno, mada je ipak svakako najbitnije da se ne razboliš (mislim, ozbiljnije).

 

Pa, ništa... zovi opet taj telefon, možda dobiješ nekog ko "spik ingriš" :D

 


Pozvao sam i desilo se ono iznad sto sam napisao :D

Zavrteli me u krug. Nemam reci kakvi su ovo kreteni.

Link to comment

Opet ja sa nasim slucajem iz vrtica posto sam zaboravila da napisem, ako nekom pomogne u prebrojavanju nesto..ali sve je moze i ne mora da bude.

Dakle, ispostavilo se da je dete od kog je sve krenulo imalo simptome jos u taj petak, ali su roditelji ocito ziveli k*rcobolju pa su ga testirali tek u ponedeljak kasno ujutru (iako se em mogu testirati besplatno na n mesta u gradu i iako imaju besplatne kucne testove od vrtica), tako da smo mi svi dobili poziv oko 11h da pokupimo decu i da cekamo poziv iz Zdravstvenog ureda. Sva deca koja su dakle tog petka bila u vrticu sa njim su stavljena u karantin, i prvi dan karantina se uzeo taj petak - ko zna od kad je dete bilo infektivno. Dobili smo uputstva sutradan, kada je valjda objasnjeno sta i kako, da od 5. dana moze PCR test a od 7. antigenski. Dete nasih komsija je u istoj grupi kao i nas zabac, sve vreme se testiramo i mi i oni, i cak smo bili u fazonu da posto smo stalno svi negativni od 5. dana mogu da se igraju kod nas u basti, samo sto to nismo uradili iz ne znam kog vise razloga. 7. dana mi zena javlja da je mali pozitivan, ona krece da kaslje, brzi kaze da su pozitivni. PCR test mogu tek u ponedeljak koji je dosao jer od petka popodne do ponedeljka nema nigde da se radi, dakle 10 dana posle inicijalnog, cekaju PCR test da potvrdi da li je brzi ispravan, u utorak dobijaju da jesu. Svi se zarazili (nisu vakcinisani, vec sam ih spominjala).

Edited by I*m with the pilots
  • Tužno 3
Link to comment
28 minutes ago, Svemir Zeka said:

Stepen kurcobolje je svuda jako visok, juče mi se jedna u školi smeje što nosim hiruršku masku i KN u njenoj kancelariji u kojoj boravi nas 7, danas čujem bolesni joj svi u kući. Važno je da poteramo šegu i prezir prema budalama koje se čuvaju

Uopste mi nije jasno zasto bilo kome smeta neko drugi ko vise pazi i cuva. Dobro je sto postoje takvi. Svako od nas je procenio koliko i kako ce se cuvati. Svako bi trebalo minimum da postuje ono sto je propisano kao obaveza. Ako neko pazi vise od toga to je super za pandemiju. Nije za podsmeh 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Stepen kurcobolje je svuda jako visok, juče mi se jedna u školi smeje što nosim hiruršku masku i KN u njenoj kancelariji u kojoj boravi nas 7, danas čujem bolesni joj svi u kući. Važno je da poteramo šegu i prezir prema budalama koje se čuvaju

Kasirka u prodavnici, priča kolegi i mušterijama kako ima tempreraturu a radi, sve je boli kad se nakašlje, glava rastura… masku nosi ispod nosa. :frust:

  • Haha 2
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Stepen kurcobolje je svuda jako visok, juče mi se jedna u školi smeje što nosim hiruršku masku i KN u njenoj kancelariji u kojoj boravi nas 7, danas čujem bolesni joj svi u kući. Važno je da poteramo šegu i prezir prema budalama koje se čuvaju

da si djubre, ko sto nisi, tacno da joj posaljes sms : ha-ha

  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, mraki said:

Kasirka u prodavnici, priča kolegi i mušterijama kako ima tempreraturu a radi, sve je boli kad se nakašlje, glava rastura… masku nosi ispod nosa. :frust:

Možda je alergija na masku

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...