Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

45 minutes ago, Frank Pembleton said:

E oko tog antigenskog...
U kom periodu on uopšte ima smisla, ono od potencijalnog kontakta koji je pozitivan?







... Shiit has hit the fan
 

i ja sam se pitala. Početkom avgusta moj brat i ekipa sa kojom je radio zarazili su se od stranog klijenta sa kojim su 3 dana radili, imao je negativan test kad je došao , treći dan zajedničkog posla je bio sa temperaturom. Retka prilika da tačno znaš i kad i od koga .  Moj bruder se testirao posle 3 dana od kad im se klijent razboleo i brzi test je bio negativan. posle 2 dana je imao i on i svi iz ekipe  temperaturu i pcr test pozitivan. Svi su bili vakcinisani različitim vakcinama , prošao bruder relativno lako, bez upale pluća.  Jedini koji je ostao negativan i zdrav iz ekipe je kolega koji je i preležao koronu ranije  i vakcinisan. Moje laičko razumevanje  je da  brzi antigenski baš ničemu ne služi, bezmalo su u sat po svim protokolima testirani i eto rezultata

Link to comment

Ako je kod delta soja prosečno vreme inkubacije 4 dana, a zaraznost počinje dosta ranije pre prvih simptoma nego kod starih sojeva, trebalo bi već oko 2 dana posle kontakta da ima smisla testirati se.

Link to comment

Slican slucaj je bio kod mene. 3 dana sa zarazenom osobom, naravno niko nije znao. 

Sledeci dan mi javila da je pozitivna, ja se testirao 4 dana kasnije, pozitivan brzi test. 

To je moje iskustvo. 

Link to comment
On 18.9.2021. at 23:16, Jozef K. said:

Trebalo bi do pet dana.

Što pre to će pre biti tačnije.

stariji mi mora u karantin 14 dana, pozitivan/na drugar/ica iz vrtića (ne znamo ko je).

javljeno da nijedno dete koje je bilo u petak u vrtiću ne sme da dolazi naredne dve nedelje.

da li je ok da ga testiram sutra, on apsolutno nikakve simptome (još) nema?

 

Edited by Valkyrie
Link to comment

a sushtina je da ubodesh prozor, ako te intersuje, a kako cesh bez simptoma :unsure:

mozda i nije bio u nekom ekstra kontaktu, jeste da oni znaju da vise jedni po drugima, ali cenim da vishe zuje ko braunove chestice :)

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam kako je na drugim mjestima, u domu zdravlja Voždovac postoji poseban kovid ulaz za djecu, ali naglašeno je one sa simptomima. Možda je antigenski test kod privatnika opcija ali za njega treba sačekati još neki dan.

Edited by keitel
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

stariji mi mora u karantin 14 dana, pozitivan/na drugar/ica iz vrtića (ne znamo ko je).

javljeno da nijedno dete koje je bilo u petak u vrtiću ne sme da dolazi naredne dve nedelje.

da li je ok da ga testiram sutra, on apsolutno nikakve simptome (još) nema?

 

Mislim i ja kao buba. Koji je momenat tu i da li ima svrhe bez simptoma.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...