Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Da znam koje je dete, mogla bih i da ispitam Subjekta o stepenu interakcije pa da procenim rizik. Oni su danima bili bukvalno non-stop napolju jer je lepo vreme bilo, M kidiše za loptom i igra fudbal sa dečacima tako da pretpostavljam da nije mnogo kontaktirao sa nekom manje aktivnom decom. Razlog što bih da znam je li +/- je jer sam ga vodila sad za vikend u familiju gde ima članova kojima korona ne bi baš trebala (doduše svi 2,3 x čipovani Fajzerom). Evo buljim u njega, on se oseća vrhunski, osim što je smoren jer ne može u vrtić, jebo ga vrtić. 

  • +1 3
Link to comment

Kod nas u vrticu (jaslice, mešovita 3-6 godina, i predškolska grupa) kod dve vaspitacice potvrđen COVID, a dvoje dece povučeno zbog zaražavanja roditelja. Svi mi ostali roditelji, ko na spotu pink flojda uredno idemo u vrsti, ništa više ni ne očekujemo, samo da sačekamo svoj red i prve simptome. Užas, nemam nikakvo rešenje...

Link to comment
26 minutes ago, Valkyrie said:

Da znam koje je dete, mogla bih i da ispitam Subjekta o stepenu interakcije pa da procenim rizik. Oni su danima bili bukvalno non-stop napolju jer je lepo vreme bilo, M kidiše za loptom i igra fudbal sa dečacima tako da pretpostavljam da nije mnogo kontaktirao sa nekom manje aktivnom decom. Razlog što bih da znam je li +/- je jer sam ga vodila sad za vikend u familiju gde ima članova kojima korona ne bi baš trebala (doduše svi 2,3 x čipovani Fajzerom). Evo buljim u njega, on se oseća vrhunski, osim što je smoren jer ne može u vrtić, jebo ga vrtić. 

my 2c

ako imas varijantu da ga testiras brzo i bez cekicanja u redu, ima smisla da ga vec sad vodis. ako nema simptome i nemas varijantu za brzo testiranje, bolje da ga ne vodis da ga ne izlazes dodatnom riziku zarazavanja dok cekate na testiranje.

  • Hvala 1
Link to comment

Naravno da bih ga odvela privatno na test, kakva crna covid amb. 

Teši me što ako je i zapatio, to stvarno prolazi potpuno asimptomatski za sad tako da ne znam kako bi i mogao i da prenese dalje bez slina, kijanja i kašljanja. Što reče @San Epifanio, mi sad samo možemo da čekamo... 

  • +1 3
Link to comment

Čudi me da DM nije izvezao u Srbiju brze testove, kao ovde po Nemačkoj. 5 brza testa, valjda 4 jura. Kapiram da im verovatno država nije dala da prodaju jer su isti kao i oni koje naplaćuju 3500. Bilo ni savršeno rešenje za klinca.

  • +1 2
Link to comment
Postoji neki test za samotestiranje u Benu apotekama, kosta oko 900 dinara 
Kapiram da @Valkyrie pomoglo i to nego da dete maje po ambulantama.

Ne gura se do mozga, tu gde počinje koska u nosu, to je jedno santimetar ako ne i manje u nosu. 5 sekundi levo desno, pa u "masineriju" i znaš gde si. Naravno, meni su radili brzi u domu zdravlja u Srbiji i jeste bilo do mozga. Kapiraju ako zacackaju dublje tačniji će rezultat da bude
  • +1 1
Link to comment

Zatvorise i kod nas vrtic za predskolce i mesovitu grupu na dve nedelje. Pored dve vaspitacice, utvrđen je COVID i kod cetvoro dece.

Jedan od roditelja ce dobiti potvrdu za regulisanje obaveza kod poslodavca.

Link to comment
19 hours ago, Zlurad said:

Kapiram da @Valkyrie pomoglo i to nego da dete maje po ambulantama.

Ne gura se do mozga, tu gde počinje koska u nosu, to je jedno santimetar ako ne i manje u nosu. 5 sekundi levo desno, pa u "masineriju" i znaš gde si. Naravno, meni su radili brzi u domu zdravlja u Srbiji i jeste bilo do mozga. Kapiraju ako zacackaju dublje tačniji će rezultat da bude

 

pa to mi nije jasno baš, zato što bi trebalo da se uzme bris iz nosog sprata ždrela a.k.a do mozga, ali to bi se ljudi u kućnoj varijanti ispovredjivali samo tako, verovatno su zato promenili vodič da je dovoljno dobro i samo malo iz nosa. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...