Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

 
pa to mi nije jasno baš, zato što bi trebalo da se uzme bris iz nosog sprata ždrela a.k.a do mozga, ali to bi se ljudi u kućnoj varijanti ispovredjivali samo tako, verovatno su zato promenili vodič da je dovoljno dobro i samo malo iz nosa. 
i svi su negativni [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Zato sto je pljuva zajebana i ubija mikroogranizme, cuvajuci usnu duplju relativno cistom. Iz istog razloga se HIV recimo ne prenosi poljupcem, ima ga u ustima zarazenih, ali zbog obostrane pljuve u nedovoljnom broju da se prenese.

 

Tako da korone sigurno ima u usnoj duplji, ali je broj cestica premali za preciznije rezultate testa.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, San Epifanio said:

Jedan od roditelja ce dobiti potvrdu za regulisanje obaveza kod poslodavca.

Tu potvrdu izdaje sanitarni inspektor u roku "do dve nedelje". Nekim roditeljima su na poslu odmah tražili potvrdu o privremenoj sprečenosti za rad. U domu zdravlja neće da otvore bolovanje na zdravo dete i neće da daju doznake. To rešenje svakako ne može da bude "opravdanje" za izostanak s posla niti verujem da postoji poslodavac kojem će biti ok da mu zaposleni ne dolazi nedeljama (hipotetički karantin može da traje u nedogled) na posao jer sedi kod kuće sa detetom koje je MOŽDA bilo u dodiru sa korona virusom. 

Ko je ovo smislio treba da ide u ludnicu. 

  • +1 2
Link to comment
On 20.9.2021. at 15:07, Zlurad said:

Kapiram da @Valkyrie pomoglo i to nego da dete maje po ambulantama.

Ne gura se do mozga, tu gde počinje koska u nosu, to je jedno santimetar ako ne i manje u nosu. 5 sekundi levo desno, pa u "masineriju" i znaš gde si. Naravno, meni su radili brzi u domu zdravlja u Srbiji i jeste bilo do mozga. Kapiraju ako zacackaju dublje tačniji će rezultat da bude

 

Ovde je savet u kucnom testu ~2.5cm

Link to comment

@Valkyrie i ostali - zasto u Srbiji nema tih brzih testova za kucnu upotrebu?

giphy.gif?cid=ecf05e47j0tr4xv4d5rlzrsvfg

Ja sam mislila da je to sad svugde u svetu (makar u Evropi) svakodnevnica? U kakvom sam ja bablu...

Moja mama je prosli put ponela sa sobom 10tak komada, ali ja sam vise mislila da je to zasto sto su ovde jeftini/povoljni pa da ima za svaki slucaj, a ne da ih zapravo nema.

Nama su u obdanistu dali besplatne testove za uzorke iz nosa za zapca, u fazonu da ga testiramo dvaput nedeljno, ako zelimo (Grad to finansira).

 

 

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

@Valkyrie i ostali - zasto u Srbiji nema tih brzih testova za kucnu upotrebu?

giphy.gif?cid=ecf05e47j0tr4xv4d5rlzrsvfg

Ja sam mislila da je to sad svugde u svetu (makar u Evropi) svakodnevnica? U kakvom sam ja bablu...

Moja mama je prosli put ponela sa sobom 10tak komada, ali ja sam vise mislila da je to zasto sto su ovde jeftini/povoljni pa da ima za svaki slucaj, a ne da ih zapravo nema.

Nama su u obdanistu dali besplatne testove za uzorke iz nosa za zapca, u fazonu da ga testiramo dvaput nedeljno, ako zelimo (Grad to finansira).

 

 

 

Zato sto ekonomskom tigru odgovara da testira za 3500 dinara jer drzavni test. I ja sam poneo jedno 40 komada da podelim, za ne daj Boze po Srbiji, svi me gledali u cudu.

 

 

Link to comment

Jedno pitanje:

 

Koji test raditi (brzi antigenski, antigenski..) ako je:

 

Klinja 8 godina je pre 12 dana imao temperaturu dva dana, doktorka rekla da nije korona i to je proslo.

 

Da li testom sada posle 12 dana moze da se utvrdi da li je ipak bila korona?

Link to comment

ne sad. za koronu antitela igg, ali tek za 2-3 nedelje.

aj neko ko zna, meni je u glavi da se igg pravi od druge nedelje nakon prestanka simptoma (?) sa maksimumom oko chetvrte nedelje.

ali svakako se ne mere odmah.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment

Da, samo može igg kao otvrda da je bio kovid. Sve posle 14 dana je okej.

 

edit: sigurnije je sačekati ipak tri nedelje, pa nadalje. 

Edited by Jozef K.
Link to comment
Ok, znaci danas bi bio negativan test..Odlozicemo
naci cu grafik kako se razvijaju igm i igg tachno, treba i meni, pa cu ti kazem. bilo je ovde proshle godine, ja sam sebi tako izrachunala istoriju zarazavanja.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...