Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

@dùda drzi se! ako je suditi prema mom okruzenju, nas nekoliko u skoli koji smo primili trecu dozu smo bili u po jedno 5-6 bliskih kontakata svako, za sada se drzimo - videcemo koliko dugo (osim sto ja idem na snimanje stopala jer sam moguce slomila metatarzalnu kost, ali to je izgleda do nekog retrogradnog sranja koje orbitira oko moje malenkosti poslednjih nedelja, a ne do vakcine).

ovih sa dve doze bogami i ima.

Edited by Aleksija
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

hvala ti @Aleksija :)

 

u međuvremenu, u kovid ambulanti u kojoj je čekala pao sistem :isuse:

 

ona shvatila da nema knjižicu, otišla u medigrup, tamo je primio lekar, pogledao, uradila neke testove (to još čeka da bude gotovo), brzi antigenskio negativan, lekar rekao da nema potrebu (za sada) da radi pcr, nadamo se da će sve biti ok, jer žena se malo uspaničila ne zbog sebe, nego zbog nekih starih i bolesnih ljudi u svom okruženju

 

svi su već poludeli, zapravo

a vreme je i ove nesretne ambrozije, onda taj stomačani virus koji hara, ludilo totalno :wacko:

ko bi više razlikovao te simptome

  • +1 2
Link to comment

Mnogo je dobro kad imaš hroničnu bolest sa simptomima sličnim stomačnom gripu, pa ne znaš je li u pitanju pogoršanje osnovne bolesti ili je stvarno stomačni grip ili pak korona koja je odlučiila da udari na digestivni sistem. Kako ostati normalan :isuse:

  • +1 2
Link to comment

Ja kad sam primio treću dozu fajzer ,pre toga dva Kineza, baš me spucalo. Prve dve vakcine nisam ni osetio a ovu booster, posle 12 sata krenula da me boli ruka i sav sam bio smlacen dva dana,možda sam imao i temp ,mada ja to i ne znam kada imam ali spavao sam i spavao i nikako da se naspavam :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment

Vise ne mogu da pohvatam tajmlajn u dan, ali - tetka bila na nekom parastosu dok je bila u poseti dedi nasem a ocu svom, iako smo striktno naredili roditeljima da ne idu nigde gde ne moraju. Naravno, Mile i Radojka ne veruju u u koronu i tako se ponasaju, pa je tetka izgleda navukla viruscinu u tom galamecem nazovi narodu koji ne nosi masku, bruka na groblju da se maska nosi. Bar pet dana ima(la) temperaturu 38+, misli da nije padala ispod 38 ni u jednom trenutku, bila nocu i preko 39, nista ne pomaze. Snimila pluca pre recimo tri dana, obostrana upala po obodima, od kaslja popucale i neke bronhije, pa na svu muku i krvi bilo. Nekoliko dana posle nje i teca pozitivan, dva dana posle tece i sestra od tetke. Teca tu negde sevrda oko 38, ali mu nije tako tesko za razliku od tetke koja se rastajala sa zivotom, sestra kaze samo kaslje i blaga temperatura, nije strasno. Sestra od tetke dan pre nego sto je bila pozitivna svracala i kod majke mi i sestre :isuse: Najnovije vesti je da su i tetka i teca bolje, ali kazu da im u zivotu nije bilo gore sa ovakvim stvarima. Sestra od tetke se pazila za sve pare, ali dzaba - dobila i ona. Kakvu li je to kugu tetka uspela da navuce bog sveti zna. U jednom momentu smo poceli i najozbiljnije da se brinemo.

U rodnom mestu, koje je uvek dobar indikator ovakvih neprilika, tabla za umrlice opet izlepljena ko prometno stajaliste oglasima. Ono sto mi je cudno i opasno je da sam cuo za bar jos tri ovakve porodicne zaraze, sto nije bio slucaj proletos i prosle godine. Pozarazavaju se svi po kuci nekako, niko ne izmakne bez simptoma.

  • Tužno 3
Link to comment

Evo mene ispred Infektivne...zvuči odvratno, ali bar imamo sreću sa vremenom...

Nisam ja, već gospođa mama, stara profesorka sa tri diplome koju su drugarice ubedile da korona ne postoji i da ne treba da se vakciniše. I društvo je nobles: najbolja drugarica lekar u penziji, nevakcinisana; sestra mašinski inženjer, nevakcinisana i antivakser; rođeni brat prva gaster generacija, već 60 godina u Štokholmu, ali ne vredi: nevakcinisan.

Sve u svemu, jedva čekam da ekipa počne da zove i pita za zdravlje, pa da ih jedno po jedno oteram u 3 lepe pičke materine.

Kod nas je derbi između Astrazeke i delta soja. Vodimo 1:0 pošto je skvo negativna, a ja idem sutra na testiranje.

Sestra mi je na Fajzeru, videćemo sutra i njen rezultat.

Keva ima početak upale oba plućna krila i ne znam kako će da reaguje ako je hospitalizuju. Ima fobiju od zatvorenog prostora, ne sme da se vozi liftom, anginu pektoris itditd. Ovde smo je doveli maltene na prevaru.

Biće čupavo noćas.

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

  • +1 7
  • Tužno 18
Link to comment
Evo mene ispred Infektivne...zvuči odvratno, ali bar imamo sreću sa vremenom...

Nisam ja, već gospođa mama, stara profesorka sa tri diplome koju su drugarice ubedile da korona ne postoji i da ne treba da se vakciniše. I društvo je nobles: najbolja drugarica lekar u penziji, nevakcinisana; sestra mašinski inženjer, nevakcinisana i antivakser; rođeni brat prva gaster generacija, već 60 godina u Štokholmu, ali ne vredi: nevakcinisan.

Sve u svemu, jedva čekam da ekipa počne da zove i pita za zdravlje, pa da ih jedno po jedno oteram u 3 lepe pičke materine.

Kod nas je derbi između Astrazeke i delta soja. Vodimo 1:0 pošto je skvo negativna, a ja idem sutra na testiranje.

Sestra mi je na Fajzeru, videćemo sutra i njen rezultat.

Keva ima početak upale oba plućna krila i ne znam kako će da reaguje ako je hospitalizuju. Ima fobiju od zatvorenog prostora, ne sme da se vozi liftom, anginu pektoris itditd. Ovde smo je doveli maltene na prevaru.

Biće čupavo noćas.

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk


Drži se brate...
Ja sam sve besniji na tako te naizgled pametne i obrazovane ljude sa takvim stavovima o koroni...
Jesi rekao doktorima za tu njenu fobiju?
Nadam se da nije potpuni haos i da obraćaju pažnju na takve stvari...







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

izvini mlavo, rodbina ti je

 

al ja njima zavidim, ni briga ni pameti

što bi ja voleo ponekad da mogu tako

 

Vakcinisani svi (kineskom doduše), teča primio i treću dozu, džaba. I tetka svuda nosi masku, nego ko u inat baš tad zaboravila, prevarilo je na osećaj da je na selu bezbedna, nema gde da ode. Jebeni parastosi, bog dušu da prosti. Evo baš sad kažu da im malo lakše, mada ko to zna. 

Link to comment
14 minutes ago, Malvo said:

 

Vakcinisani svi (kineskom doduše), teča primio i treću dozu, džaba. I tetka svuda nosi masku, nego ko u inat baš tad zaboravila, prevarilo je na osećaj da je na selu bezbedna, nema gde da ode. Jebeni parastosi, bog dušu da prosti. Evo baš sad kažu da im malo lakše, mada ko to zna. 

sve mi je poznato, i moja mama se godinu i po dana ozbiljno i dosledno cuva, na sahrani proslog petka nije bilo sanse da se skloni, pobegne od grljenja i ljubljenja. da je stavila masku bila bi jedina u krugu od 50 kilometara.

no evo, prodje 7. dan, sreca ili fajzer buster su izgleda odradili posao.

Edited by Aleksija
Link to comment

Kod klinca u odeljenju već 6 pozitivnih. Od juče (sreda) su online. Danas i ja i on bolovi u grlu. Ništa sem toga. Samo kiselo nepce i bol kad gutamo. Ja troduplo vakcinisan. Simptomi, koliko nalazim, niđe veze sa Koronom. Verovatno je nešto skroz drugo, al paranoja nas puca jako. Ako se i ujutru probudimo kljakavi i još sa temperaturom onda pravac testiranje. 

 

Razmišljam samo da li da probam negde privatno samo test ili da regularno odemo do neke COVID ambulante. 

Link to comment

Najlakse ti je privatno da odradis brzi antigenski i sad je dobar period za to jer se on radi 2-3 dana pred prve simptome i 3-4 dana tokom prvih simptoma, tad je “najprecizniji”.

Zajeb je jedino sto ume da bude false-negativan, pa se zato po pravilu radi PCR nakon njega. Ako je pozitivan onda nema greske.

  • +1 2
Link to comment

muz je, kad je imao, ispostavice se, stomacni virus, uradio privatno antigenski i one osnovne rezultate koji se rade za koronu, jer je guzva ispred kovida bila - i jeste - nenormalna. svakako pratite simptome.

Link to comment

glavobolja, curenje nosa, bolovi u misicima, kostima... sve moze da bude, ali je ovo verovatnije kod delte.

naravno, neka vrsta testiranja je, rekla bih, neophodna - ako se ne moze lako do pcr ovih dana, bar antigenski i analize krvi.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...