Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

7 hours ago, Jozef K. said:

Da, samo može igg kao otvrda da je bio kovid. Sve posle 14 dana je okej.

 

edit: sigurnije je sačekati ipak tri nedelje, pa nadalje. 

Ček, ako sam imao krajem Marta počekom Aprila ali bez ikakvog zvaničnog evidentiranja, nije prekasno da kopam igg sada npr.?

Link to comment
45 minutes ago, Barti66 said:

Ček, ako sam imao krajem Marta počekom Aprila ali bez ikakvog zvaničnog evidentiranja, nije prekasno da kopam igg sada npr.?

Nije. Dakle možeš da radiš IgG na ukupna antitela, ali ne preporučujem. Uradi IgG antitela na spoje protein. Ona su zaštitna i njih razvijaju i vakcine.

Link to comment
13 hours ago, eumeswil said:

taj test pretp ne fercera sa vakcinisanima?

Ovo i mene zanima. Da li je moguće utvrditi da je vakcinisana osoba bila zaražena a da nije ni znala? 

Kojim testom?

Link to comment
Ovo i mene zanima. Da li je moguće utvrditi da je vakcinisana osoba bila zaražena a da nije ni znala? 
Kojim testom?
mislim da to ne moze posle vakcinacije :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Mislim da bi moglo, ali zašto bi se to radilo? U suštini vakcina razvija antitela na s protein, a virus i na druge proteine od kojih je sačinen virus, tako da bi moglo. Generalno postoji IgG test na kovid i on daje ukupna antitela. 

Link to comment

Ukoliko je primljena bilo koja vakcina osim kineza može da se radi igg na N protein. To bi pokazalo dal je bilo infekcije, pošto vakcine daju antitela na S protein. Kod kineza eventualno ako imaš prethodno merenje pa onda istim testom da vidiš skok.

  • +1 2
Link to comment
On 22.9.2021. at 0:12, I*m with the pilots said:

@Valkyrie i ostali - zasto u Srbiji nema tih brzih testova za kucnu upotrebu?

giphy.gif?cid=ecf05e47j0tr4xv4d5rlzrsvfg

Ja sam mislila da je to sad svugde u svetu (makar u Evropi) svakodnevnica? U kakvom sam ja bablu...

Moja mama je prosli put ponela sa sobom 10tak komada, ali ja sam vise mislila da je to zasto sto su ovde jeftini/povoljni pa da ima za svaki slucaj, a ne da ih zapravo nema.

Nama su u obdanistu dali besplatne testove za uzorke iz nosa za zapca, u fazonu da ga testiramo dvaput nedeljno, ako zelimo (Grad to finansira).

 

 

Velefarm je prošle godine uvezao kontigent, koji je brže bolje povučen iz prodaje.

 

U apoteke stigli kućni testovi na korona virus, cena 1.300 dinara - Društvo - Dnevni list Danas

Kućni test na korona virus: Kakvo odobrenje imaju i da li su povučeni iz apoteka - BBC News na srpskom

Kućni korona testovi i dalje u prodaji - Istinomer

 

Ovu ponudu nisam proveravao, odnosno ne znam da li je i dalje validna: COVID 19 TEST U BENU APOTEKAMA

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Dakle, i ako si vakcinisan, možeš preko testa da vidiš da li si bio zaražen?
Lgg na spajk protein?
Ili kako?







... Shiit has hit the fan
 

 

 Odgovor je dole. IgG na N protein. Vakcine daju na S, zaraza i na S i na N. Razlika je dakle N. Kineska daje i na N i na S, znači ova matematika za njih ne važi.

 

 

3 hours ago, yabadaba said:

Ukoliko je primljena bilo koja vakcina osim kineza može da se radi igg na N protein. To bi pokazalo dal je bilo infekcije, pošto vakcine daju antitela na S protein. Kod kineza eventualno ako imaš prethodno merenje pa onda istim testom da vidiš skok.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...