Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

24 minutes ago, Hamlet Strašni said:

То ти је управни предмет. Прва три броја говоре која је врста предмета. 

 

952

Link to comment




U opisu u zabelezbi posebnog dela je samo jedan od nekoliko naslednika kupca. Da li bi se ti naslednici upisivali pod teretom na posebnom delu [ili je to za hipoteke i sl]? Da li moraju svi naslednici biti upisani? Ko podnosi zahtev da se to upise u katastar?


Kad se rešenje o nasleđivanju provodi u katastru, upisuju se svi sanaslednici koliko ih ima na rešenju, odjednom. Zahtev podnosi bilo ko od njih, važi za sve.

952 su katastarski predmeti, to je neko njihovo rešenje o promeni imaoca prava/zabeležbi/predbeležbi.

Ažurnost javno dostupnih podataka katastra na netu kasni u odnosu na trenutno stanje oko dve nedelje.
Link to comment
58 minutes ago, Tribun_Populi said:


Kad se rešenje o nasleđivanju provodi u katastru, upisuju se svi sanaslednici koliko ih ima na rešenju, odjednom. Zahtev podnosi bilo ko od njih, važi za sve.

952 su katastarski predmeti, to je neko njihovo rešenje o promeni imaoca prava/zabeležbi/predbeležbi.

Ažurnost javno dostupnih podataka katastra na netu kasni u odnosu na trenutno stanje oko dve nedelje.

 

 

 

Hvala!

 

 

Malo me brine sto se samo to jedno ime pojavljuje, a ne i ostali naslednici.

 

Da li se moze imati uvid u taj katastarski predmet ako se ode tamo?

 

Link to comment

Eventualno po zahtevu za razgledanje spisa predmeta, ali to podleže odobrenju OSL koje vodi postupak uz nužnost dokazivanja pravnog interesa za razgledanje i uz plaćanje takse.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koliko se brzo azurira katastar online?

 

http://katastar.rgz.gov.rs/

 

Komsinica je valjda resila problem (kucu joj pogresno upisali na pomocni objekat u kome su sad uglavnom pomocne prostorije) al vidim da se po online i dalje vodi kao vlasnica tog objekta. Licno sam zainteresovan za pricu jer u tom objektu imam pomocnu prostoriju od dvadesetak kvadrata.

 

Voleo bih da vidim papir al mi je neprijatno da trazim. Divna zenica inace.

Link to comment

Jel guzva za taj terminal? Pre par dana sam cuo da je sredjeno a na sajtu jos uvek nije(mozda je ona sredila i ranije al ja tad dobih info). Ako se ne promeni jis nekih 5-6 dana verovatno cu da pojurim na terminal.

 

Hvala puno.

Link to comment
8 hours ago, katamaran said:

Koliko se brzo azurira katastar online?

 

 

Imas gore pri vrhu Датум ажурности:  a evo ispod i info koliko kasni na trenutno stanje.

 

On 19/03/2018 at 9:16 PM, Tribun_Populi said:


Kad se rešenje o nasleđivanju provodi u katastru, upisuju se svi sanaslednici koliko ih ima na rešenju, odjednom. Zahtev podnosi bilo ko od njih, važi za sve.

952 su katastarski predmeti, to je neko njihovo rešenje o promeni imaoca prava/zabeležbi/predbeležbi.

Ažurnost javno dostupnih podataka katastra na netu kasni u odnosu na trenutno stanje oko dve nedelje.

 

 

Stiglo je ovo resenje [brze poste Srbije] jednom od naslednika.

 

Imam jos jedno pitanje: na resenju pise da se dozvoljava upis prava susvojine u korist tih naslednika [svima navedeno kao privatna svojina u nekim razlomcima koji ukupno cine 1/1].

Da li je to u stvari 'uknjizenje' u katastar, posto na ovom online izvodu i dalje stoji pre-prethodni vlasnik sa 1/1, a onda ima ova zabelezba ispod [u mom screenshot-u]? Ili mora jos nesto da se uradi da se to promeni?

Link to comment

Hvala puno, promakao mi je datum azurnosti. A kad krene da te tera maler onda te ovo saceka na sajtu katastra...

 

2018-03-31_0221.png

 

mozda nocu rade apdejt

Edited by katamaran
Link to comment

Cujem sad da je proslo i vise vremena otkad je to sredjeno. Moracu da vidim sa njom.

 

Bio je problem sto je prosao neki rok da se to ispravi. Al izjava(u besu) njenog pametnog muza je bila u fazonu sta ga briga, prodace taj objekat. Hoces bato, nekoliko stanova i jos nas 5-6 sa supama...

 

Ne moze greska neke dileje u katastru i neozbiljnost jednog lika da ugrozava privatnu imovinu toliko ljudi. To valjda ne moze ni u ovom crtanom filmu od zemlje.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...