Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

1 minute ago, Блок_64 said:

Скупа работа је озбиљно реновирање стана или куће.

+milion

 

ukoliko čovek želi da troškove drži pod kontrolom neophodno je da od samog početka radova bude na kratko vezan. ako i za jednu stvar kaže "ma dobro jednom se živi" ta cifra ode u nebesa. i onda se ode u ono, ma to ću sledeći put, koji bude nikad

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

+milion

 

ukoliko čovek želi da troškove drži pod kontrolom neophodno je da od samog početka radova bude na kratko vezan. ako i za jednu stvar kaže "ma dobro jednom se živi" ta cifra ode u nebesa. i onda se ode u ono, ma to ću sledeći put, koji bude nikad

 

Доста ти ту могу помоћи људи који колико толико знају нешто да не плаћаш скупо оно што не мораш да платиш скупо ,али да исто тако има ствари на којима просто не смеш да штедиш да на крају не би била скупља пита него тепсија.

И једна од најбитнијих ствари јесте да тачно знаш шта хоћеш.

Link to comment
1 minute ago, Блок_64 said:

И једна од најбитнијих ствари јесте да тачно знаш шта хоћеш.

i koliko možeš da se ispružiš

 

to oko majstorisanja nisam stručan, pa sam se savetovao, i sa tobom, i sa drugima koji su prošli kroz celi proces

 pre svega sam mislio da npr pločica ima odličnih za 700 kinti, a ima ih i za 7000. i tako za svaku stavku, a ima ih mali milion.

Link to comment
5 minutes ago, Блок_64 said:

 

Доста ти ту могу помоћи људи који колико толико знају нешто да не плаћаш скупо оно што не мораш да платиш скупо ,али да исто тако има ствари на којима просто не смеш да штедиш да на крају не би била скупља пита него тепсија.

И једна од најбитнијих ствари јесте да тачно знаш шта хоћеш. 

Realno, mene je spaslo dve stvari, znao sma tačno šta hoću, što kažeš, i imao sam lika kog sam posebno platio da vodi računa šta svi ostali rade, matorog, iskusnog građevinskog ineženjera, koji se vrznao oko majstora, konstantno... Vredeo je svaki euro koji sam mu platio...

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Realno, mene je spaslo dve stvari, znao sma tačno šta hoću, što kažeš, i imao sam lika kog sam posebno platio da vodi računa šta svi ostali rade, matorog, iskusnog građevinskog ineženjera, koji se vrznao oko majstora, konstantno... Vredeo je svaki euro koji sam mu platio...

 

Надзор није јефтин али је онај који зна и који заиста има доста искуства.Не добијају они џаба лиценце без којих не могу да раде тај посао.А искрено свако је срећан када има доброг инжењера поред себе јер доста може да научи.

Link to comment

Moje iskustvo (ne iz ovog sad renoviranja, već iz prošlog) 180-230 € po kvm i to ako ne stavljaš skroz novi parket... 

dakle zavisi šta i koliko kvadrata...

a da ćeš "probiti" početnu kalkulaciju, to je vrlo verovatno...

A to sa nadzorom ili "predradnikom" može da bude zajeb i da se desi da ti 50% od poslova uradi taj čovek, a ostalo opet ti trčiš. Što je sranje...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

2 i po glave sa tendencijom ka 3. Sve naravno zavisi koji ce se materijali stavljati, majstori angazovati, ali mislim da ispod 250 moraju da se bas prave kompromisi. 

Link to comment

Planiram da zamenim manju nekretninu na Cvetkovoj pijaci (35kvm) sa slicnom u Bloku 70/ Bloku 45. Razlika u ceni je trenutno ogromna, za ovo na Zvezdari mogu da dobijem oko 40-42k, a za stancic kakav gadjam od 40kvm u belim zgradama (cetvorospratnice) mora da se plati 67-68k. Pitanje je: Da li je NBGD trenutno malo balonizovan (zbog svih novogradnji i sve love koja je tu prosla) ili je cena od oko 1700 eur/kvm za takav stan u belim zgradama nesto sto moze da se ocekuje na duze vreme?

 

Odmah da pojasnim - ja mislim da cena na Cvetku nece rasti, dok cena u Bloku 70 u ovim zgradama nece padati.

 

Puno hvala na ekspertskim stavovima i misljenjima.

Link to comment

Uhhh mogao bih sad roman da ti napišem o cenama, meni je to zaista šokantno...

Agenti kažu da je zbog povoljnih kredita koje banke daju...

Prodavci masovno "moširaju" kupce, 

Kupac pristane na cenu, prodavac krene da gleda oglase i povuče prodaju...

BTW ti od 40 kvm u četvorospratnicama su najređi i vrlo brzo odu...

Mislim da retko i dođu do oglasa...

To su prilično stare zgrade i teško da nađeš neki kome ne treba dobro sređivanje...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
11 hours ago, Frank Pembleton said:

Ma nema problema...

Javljam ti ako vidim ili čujem za nešto, mada i ja jurim, ali koliko vidim biće Ledine..

Par ljudi iz Bloka su zamenili stan za Ledine, lokacija koja prozivljava polako...

 

Hvala, javljam i ja nove info 

Link to comment
2 hours ago, mozzer said:

Par ljudi iz Bloka su zamenili stan za Ledine, lokacija koja prozivljava polako...

 

Hvala, javljam i ja nove info 

Ma da....

Sećam se tako dok smo bili klinci  kao Ledine Uuuu de tamo...

Sad je to sasvim ok, i u oglasima "... Infostan 300 dinara..." 

😆 

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 30.8.2018. at 16:59, Frank Pembleton said:

Uhhh mogao bih sad roman da ti napišem o cenama, meni je to zaista šokantno...

Agenti kažu da je zbog povoljnih kredita koje banke daju...

Prodavci masovno "moširaju" kupce, 

Kupac pristane na cenu, prodavac krene da gleda oglase i povuče prodaju...

BTW ti od 40 kvm u četvorospratnicama su najređi i vrlo brzo odu...

Mislim da retko i dođu do oglasa...

To su prilično stare zgrade i teško da nađeš neki kome ne treba dobro sređivanje...

Bukvalno je ovako bilo :)

 

Za sada:

 

1) Ima jedan stan mali 40kvm bele zgrade za sredjivanje ima ga u oglasima, ali je mnogo lose uradjen i treba mu potpuna rekonstrukcija, nisam ni dao ponudu, traze 68.5 realno iznad 63-64 se ne isplati

 

2) Nadjem stan idealan, iz snova, 40kvm, renoviran, traze 72 bio sam spreman da platim 68-69 (isto 40kvm bele blize Savi), Agentica zavlaci par dana, na kraju dodjemo i pogledamo stan (ona se nije pojavila), sutra zovemo da damo ponudu ona kaze prodato... 

 

Idemo dalje

Link to comment
42 minutes ago, mozzer said:

Bukvalno je ovako bilo :)

 

Za sada:

 

1) Ima jedan stan mali 40kvm bele zgrade za sredjivanje ima ga u oglasima, ali je mnogo lose uradjen i treba mu potpuna rekonstrukcija, nisam ni dao ponudu, traze 68.5 realno iznad 63-64 se ne isplati

 

2) Nadjem stan idealan, iz snova, 40kvm, renoviran, traze 72 bio sam spreman da platim 68-69 (isto 40kvm bele blize Savi), Agentica zavlaci par dana, na kraju dodjemo i pogledamo stan (ona se nije pojavila), sutra zovemo da damo ponudu ona kaze prodato... 

 

Idemo dalje

Puno srece...

Ja sam svoje odradio...

Pod "bele zgrade" mislis na dvospratnice ili cetvorospratnice u 45-om i 70-om ili ove u 44-om?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...