Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Meni jedino što pada na pamet , za ovu Živaninu vratolomiju je da je gospodža prodavac htela da izbegne plaćanje poreza na kapitalnu dobit , koji jeste mnogo velik 15%, a koji prestaje kao obaveza za nekretnine u vlasništvu duže od 10 godina. Možda je ona htela da namakne te godine.

SUS, moraćete jednom to da obavite, ne znam kako će poreska gledati na to...

Link to comment

Uzgred, poreska je ukrstila podatke o tome ko ima pravo na umanjenj od 50% kao vlasnik stana u kome živi sa prijavama boravišta. Tako da je ta žena ako je prijavljena i dalje tamo plaćala manji porez nego što bi plaćala živana ako ne živi u tom stanu...

 

Link to comment
27 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Uzgred, poreska je ukrstila podatke o tome ko ima pravo na umanjenj od 50% kao vlasnik stana u kome živi sa prijavama boravišta. Tako da je ta žena ako je prijavljena i dalje tamo plaćala manji porez nego što bi plaćala živana ako ne živi u tom stanu...

 

To beše "poreski kredit"?

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ajd i ovde:

 

Da pitam nešto u vezi nekretnine:
 
1. Dobio sam informaciju o stanu za čiju sam kupovinu zaontetesovan da je "Stan ozakonjen , samo nije upisan u katastar". Šta to znači zapravo i da li je taj upis samo formalnost? Može li se to proveriti i gde?
2. Za jedan drugi stan " Prethodni vlasnici nisu platili porez na prenos apsolutnih prava"
 
Ako neko od advokata ovde hoće i stručno da pomogne , u smislu plaćene usluge, rad sam za tu opciju...

Link to comment

Ne znam sta sve moze da znaci, i uzmi za sve sto pisem mogucnost da su u pitanju gluvi telefoni, ali moji su pre vise od deset godina kupili kucu (gradila neka drzavna firma osamdesetih), ali nije bila u katastru. U praksi je to znacilo da su papiri negde zagubljeni i onda je to trajalo par godina dok se nije resilo. Da ne lupam mnogo, sad sam je pitao, pa kaze da to sto je falilo nikad nije nadjeno, ali da je uknjizeno po ubrzanoj proceduri, jer je stan iz otkupa (bili vojni stanovi). Mislim da su sami zavrsili, ali se secam da im je neki advokat nudio da to zavrsi za oko 1000 evra, mada mislim da je hteo za ceo blok od osam stanova/kuca.

Link to comment
Kad kupiš stari stan i oćeš full da ga renoviraš. Kolko je to po kvm, šta stručnjaci i iskustva kazuju? 

Komša koji se bavi time kaže 150e po kvm. Al nije neki esteta pa racunaj 200 ko sto kums veli
Link to comment
23 hours ago, nisam ja said:

Kad kupiš stari stan i oćeš full da ga renoviraš. Kolko je to po kvm, šta stručnjaci i iskustva kazuju? 

 

250 се показало као тачна цифра,или макар најприближнија истини.

Edited by Блок_64
Link to comment
15 minutes ago, Блок_64 said:

 

250 се показало као тачна цифра,или макар најприближнија истини.

Mene je za kuću izašlo oko 320€, ali ja sam zidao pola sprata i terasu...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Mene je za kuću izašlo oko 320€, ali ja sam zidao pola sprata i terasu...

 

Ако сам те добро разумео дозидао си на постојећи објекат пола спрата и терасу.Ако је јеси то је то нема шта да те чуди.

Скупа работа је озбиљно реновирање стана или куће.

Link to comment
1 minute ago, Блок_64 said:

 

Ако сам те добро разумео дозидао си на постојећи објекат пола спрата и терасу.Ако је јеси то је то нема шта да те чуди.

Скупа работа је озбиљно реновирање стана или куће.

Da, da... Imao sma kosi krov, pa sam ga "ispravio"... I dodao još terasu na jednom delu, da osnova kuće bude kvadrat... Ne čudi mene, meni je to OK, nego dajem kao primer...

 

Bukvalno, u kući je sve promenjeno, osim spoljnih zidova i jednog nosećeg i plafona/poda... Mada smo morali naliti i košuljicu gore, jer je pod bio katastrofa...

 

U stvar, kad pogledam, nisam loše ni prošao... :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...